Четвер на валютному ринку пройде досить динамічно.
Інтрига з обліковою ставкою НБУ, бюджет та нерезиденти: чого чекати від курсу долара та євро у четвер
З одного боку — поки зберігається інтрига в частині рішення Нацбанку по обліковій ставці. О 14:00 буде оголошено рішення Правління НБУ і за нашим прогнозом її підвищать з діючих 6,5% річних до 7%.
Швидше за все нерезиденти також чекають її підвищення і в залежності від рішення регулятора — будуть сьогодні і в найближчі дні по різному поводитися на вторинному ринку ОВДП. Це визначатиметься і на їхніх виходах на валютний міжбанк. Вони зазвичай проходять через Сітібанк і його появи на міжбанку з купівлею / продажем валюти під такі операції іноземців — істотно впливають на ситуацію на торгах і курсовий тренд.
З іншого боку — починається період бюджетних платежів і гривня в дефіциті, що грає на руку нацвалюті та зміцнює її позиції. Експортерам зараз немає особливої потреби притримувати валютну виручку, а їхні надії спільно зі спекулянтами на швидкий зліт котирувань істотно вище 28 гривень — постійно стикаються з суворою реальністю.
Дивіться також: Загострення на Донбасі. НАТО допоможе? Що буде з курсом долара
У бізнесу в період локдауна немає особливого надлишку гривні і валютні операції у клієнтів-покупців вельми обмежені. А раз так, то і попит на валюту у представників реального сектора невеликий. У подібній ситуації особливо «розігнати» курс продавцям не вдається. Тому сьогодні спекулянти в основному будуть заробляти тільки в форматі «в дві сторони» без особливої гри «на підвищення» або «на пониження».
Паралельно вони зароблятимуть на коливаннях курсу євро. Ралі по парі євро / долар на міжнародних ринках тривають, мета в 1,20 долара за євро вже не за горами і це хороший шанс на цьому заробити. Грою з курсом євро щодо гривні сьогодні і продовжать активно займатися спекулянти.
В іншому ж клієнти будуть закривати поточні господарські операції і готуватися до сплати податків.
За нашими прогнозами статистика міжбанку 15 квітня не перевищить $130−145 млн при здійсненні до 580 угод.
Ми, як і раніше, не прогнозуємо виходів на торги Нацбанку з інтервенціями з купівлі / продажу долара, тому що ринок сам знаходить відносну рівновагу між попитом і пропозицією, а також компроміс по курсу. Тому регулятору зараз немає особливого сенсу активно виходити на ринок.
Котирування міжбанку, за прогнозами «Мінфіну» в четвер будуть у межах: долар — коридор 27,80 — 28,05 грн, євро — коридор 33,25 — 33,60 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах:
Долар: коридор покупок і продажів 27,70 — 28,05 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах до 15−20 коп, а в касах банків до 20−25 коп.
Євро: в банках коридор 33,00 — 33, 60 грн при спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору 33,15 — 33,55 грн при спреді до 20−25 коп.
Курси готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,65 — 27,86 грн та продаж 27,95 — 28,10 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,80 — 27,88 грн та продаж 27,89 — 27,95 грн.
Маєте бажання знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 7
Мы можем увеличивать стоимость госзайма, но никак не можем влиять на увеличение долларовых цен на другой стороне мира. США экспортирует всему миру инфляцию.
Сделаем сладенькие ставки иностранцам, когда у них вдвое больше долларов?
В частности падение экономики и обнищание населения вызывает инфляцию в связи с тем, что у компаний часто фиксированные расходы. Например, Ваш средний чек в магазине был 300грн в 2019, стал 200 грн в 2021, но магазину надо платить ЗП, коммуналку и прочие расходы. Он поднимает цены. Растёт инфляция. Это всё АЗЫ экономики.
Поднятие ставки НБУ на инфляцию никак не повлияет, так как банковская система забила на её понижение (кроме депозитов). Рост ставки не вызовет рост процентов по кредитам, так как они итак на уровне 35+%.
Собственно, нерезов в ОВГЗ рост ставки тоже вряд ли привлечёт… Там другие факторы играют (например, вероятность существования самой Украины к моменту выплаты), а не +0,5%
Средина месяца, но локдаун в Киеве продлили до конца месяца. Сегодня НБУ решит поднимать ли ставку, на 90+% все уверенно что поднимут минимум на 0,5%, потому что инфляция видна не вооруженным глазом, особенно продукты питания что производятся у нас.
Евро удивило достало 1,2. Сейчас идет к 1,1975, но пошел отскок и движемся к 1,1990.
Не думаю что нерезов заманит повышение ставки 0,5%. Они выводят и далее или на паузе. А наши решили подождать и заходить в ОВГЗ хотят по более высокой ставке.
Потребность в гривне некуда не делась. Качели выше 28+ только если Сити выйдет с большой покупкой и экспортеры при этом придержат. Ситуация на востоке напряженная, но без особых изменений. Сейчас авансы и налоги также в пользу гривны к основ. факторам за гривну.
Доллар 27,94 +/-6 коп.
Евро 33,50 +/- 15 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/165952/