Міністерство економіки оцінює падіння ВВП у січні-лютому 2021 року у 2,8%. Про це свідчить оприлюднений на сайті Мінекономіки огляд економічної активності в країні за підсумками лютого 2021 року.
Мінекономіки оцінило падіння економіки у січні-лютому
Що кажуть в МЕРТ
«Послаблення протиепідеміологічних обмежень з переходом до норм адаптивного карантину у лютому після січневого локдауну сприяли частковому відновленню виробничої активності окремих суб'єктів економічної діяльності», — кажуть у Мінекономіки.
Водночас, мінливість ситуації з рівнем захворюваності, виснаженість виробників дією перманентних карантинних заходів та непередбачуваність введення чергових обмежень продовжує стримувати розвиток ключових видів економічної діяльності.
Зведений індекс виробництва у січні-лютому цьогоріч скоротився на 4,2%.
Читайте також: МЕРТ: В січні ВВП України знизився на 2,6%
Зазначається, що швидкість економічного відновлення залежатиме від тривалості та ступеню жорсткості карантинних обмежень.
«Наразі, вочевидь, у І кв. 2021 році збережеться негативна динаміка розвитку, а відновлення розпочнеться тільки починаючи з ІІ кв. з урахуванням низької бази порівняння минулого року та поширення процесів вакцинації як у світі, так і всередині країни», — пояснили у відомстві.
Читайте також: Світовий банк поліпшив прогноз зростання економіки України
Так, у січні-лютому скоротились показники промисловості через «зниження економічної активності та попиту на продукцію галузі, дію протекціоністських заходів, низькі врожаї с/г культур, інвестиційну паузу та високу конкуренціію з боку імпортних аналогів окремої промислової продукції».
На будівництво вплинули несприятливі погодні умови й зниження попиту. Транспорт постраждав внаслідок падіння у сфері пасажирських перевезень в умовах дії обмежень в більшості країнах світу та зменшення обсягів вантажних перевезень на тлі млявої економічної активності.
Також вплинуло погіршення ситуації у трубопровідному транспорті на тлі зниження попиту на транзитні послуги української ГТС з боку країн ЄС.
Сільське господарство втратило у показниках через здорожчення кормової бази у тваринництві, спалахи пташиного грипу.
Натомість, «зросла» серед секторів лише внутрішня торгівля в умовах стимулювання споживчого попиту: зростання реальної заробітної плати, виплати одноразових матеріальних допомог.
Нагадаємо
Кабінет міністрів схвалив Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2021 — 2023 роки". За базовим сценарієм прогнозується зростання ВВП на рівні 4,6% у 2021 році, на 4,3% у 2022 році, на 4,7% — у 2023 році.
Міністерство економіки України оцінює розмір падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) в першому кварталі 2021 року на рівні 2,2%.
Світовий банк очікує, що ВВП України зросте на 3,1% в 2022 році через уповільнення темпів впровадження структурних реформ. Таким чином відновлення економіки України в 2021 році буде більш повільним, ніж зростання світового ВВП.
За оцінками НБУ, в 2021 році ВВП країни може зрости на 4%.
Основними макроекономічними ризиками в 2021 році, на думку аналітиків Альфа-Банку, є:
- стрімке погіршення епідеміологічної ситуації та відповідне посилення карантинних заходів;
- відчутне послаблення зовнішнього попиту на товари українського експорту;
- розбалансування державних фінансів;
- неспроможність України заручитися зовнішнім фінансуванням.
Коментарі - 7
https://biz.censor.net/columns/3258601/istoriya_odnogo_cheka_ili_kuda_utekayut_toplivnye_nalogi
Споживча інфляція в Україні в березні в річному вираженні - у порівнянні з березнем 2020 року — склала 8,5%, прискорившись з 7,5% в лютому.