Ліквідність банківського сектору (коррахунки та депозитні сертифікати НБУ) становить 194,3 млрд грн, що майже учетверо перевищує встановлений норматив обов’язкового резервування. І це незважаючи на зниження обсягу ліквідності на 5,7 млрд грн з початку квітня цьогоріч. Про це йдеться у дописі голови Ради Нацбанку Богдана Данилишина на фейсбуку.
Рівень ліквідності банківської системи у 4 рази перевищує нормативне значення
Основним чинником скорочення ліквідності упродовж минулого тижня було акумулювання коштів на Єдиному казначейському рахунку внаслідок сплати основних податків наприкінці місяця.
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Тенденції тижня
На кількісному тендері з підтримання ліквідності банків Нацбанком було надано строкове рефінансування трьом банкам на суму 300 млн грн. Термін — 84 дні, ставка — 6,5%.
Читайте також: Ліквідність банківської системи зросла до 200 мільярдів
Український індекс ставок за депозитами фізичних осіб (UIRD) у гривні за минулий тиждень знизився на строках 6 та 12 місяців — на 10 б. п. та 5 б. п. відповідно. Ставки за депозитами банків в іноземній валюті також знизилися: у доларах США — на 10−11 б. п., в євро — на 3−8 б. п. за тиждень.
Кількість кредитів, наданих у рамках державної програми «Доступні кредити 5−7-9%» збільшилася до понад 12,5 тис. (+833 за тиждень), а їх загальний обсяг досяг 30,8 млрд грн (+1,9 млрд грн за тиждень). З цих коштів 16,6 млрд грн — це нові кредити на поповнення обігових коштів та інвестиційні цілі, 14,2 млрд грн — рефінансування наявної заборгованості в банках.
Коментарі - 3
А толку для экономики — ноль.:)