Сполучені Штати можуть розраховувати на економічний бум аж до кінця 2023 року, якщо більше дорослих буде вакциновано, а федеральні витрати продовжаться. Про це заявив генеральний директор JPMorgan Chase Джеймі Даймон у своєму щорічному листі акціонерам.
Глава JPMorgan очікує буму в економіці США аж до кінця 2023 року
Економіка США
«Я майже не сумніваюся, що з надлишком заощаджень, засобами від нових стимулів, величезним дефіцитом витрат, подальшим кількісним пом'якшенням, новим потенційним законопроєктом про інфраструктуру, успішною вакцинацією і ейфорією в кінці пандемії економіка США, швидше за все, буде процвітати», — йдеться в листі. За його словами, цей бум може продовжитися і в 2023 році.
«Довгостроковий ефект цього буму можна буде повноцінно оцінити, коли ми побачимо якість, ефективність і стійкість інфраструктури та інших держінвестицій. Я сподіваюся, що всі ці гроші витрачаються надзвичайно чітко. Витрачені з розумом, вони створять більше економічних можливостей для всіх», — додав Даймон.
Читайте також: Байден представив новий план: у кого візьмуть і кому дадуть гроші
Дистанційна робота
У своєму листі глава JPMorgan Chase також торкнувся теми дистанційної роботи.
Він очікує, що повністю на віддаленній роботі залишаться не більше 10% співробітників JPMorgan, а частина персоналу працюватиме в гібридному режимі.
Він пояснив, що дистанційна робота не дозволяє організувати ефективний процес навчання нового співробітника, виключає живе спілкування, тому що «ви більше не зустрічаєтеся з колегами біля кавомашини», і з часом це може підірвати корпоративну культуру.
Читайте також: У США почалася рецесія економіки — Bank of America
Крім того, Даймон додав, що засідають в відеоконференції уповільнюють процес прийняття рішень.
Даймон написав, що, коли це стане можливим, на роботу в офіс повернуться майже всі співробітники філій банку, а також працівники, задіяні в касових операціях, роботі сховищ, секторі продажів, трейдери і багато інших.
Даймон також зазначив, що нова схема роботи дозволить компанії знизити потребу в нерухомості.
Передісторія
Білий дім на чолі з президентом США Джо Байденом представив програму по державному стимулюванню економіки. Одночасно були названі і джерела фінансування заявлених ініціатив. Вони зашиті в податковому плані «Зроблено в Америці». Загальна вартість плану розвитку економіки США — понад $ 2 трлн. План передбачає щорічні інвестиції в інфраструктуру до 1% ВВП.
На що підуть гроші
$ 621 млрд Білий дім планує направити на транспортну інфраструктуру, фактично подвоївши поточні витрати федерального бюджету, пише Bloomberg. Адміністрація США планує оновити мости, дороги, порти і аеропорти, розвивати електричний транспорт. Зокрема, провести модернізацію 20 тис миль доріг, 10 великих і 10 тис невеликих мостів.
$ 650 млрд хочуть витратити на підвищення якості життя в американських будинках. Більше $ 111 млрд — на оновлення систем подачі питної води, $ 100 млрд — на розширення широкосмугового інтернету і розвиток електромереж, $ 137 млрд — на будівництво і модифікацію доступних шкіл.
$ 580 млрд закладені на оновлення американської промисловості. З них $ 180 млрд виділили на науково-дослідні та конструкторські роботи. Bloomberg називає це «дуже не оборонною програмою досліджень і розробок в історії». $ 300 млрд спрямують безпосередньо на промисловість, а ще $ 100 млрд — на програми кар'єрного розвитку і професійної перепідготовки.
$ 400 млрд планують витратити на соціальну програму догляду за хворими та людьми похилого віку, а також за американцями з обмеженими фізичними можливостями.
Коментарі - 2