Початок цього тижня буде дуже непростий на валютному ринку.
Зростання курсу долара і євро останніх днів: чи буде новий зліт котирувань
З одного боку — економічних передумов для активних стрибків курсу немає. Розпочалися весняно-польові роботи, що змушує аграріїв активніше продавати валюту для їхнього фінансування. Не відстають і металурги, у них теж йде активний експорт металу за кордон, що забезпечує стабільний приплив валюти в країну.
Через локдаун і жорсткі обмеження по багатьом видам бізнесу — зменшиться активність імпортерів і відповідно, попит на валюту. Тому тут для гривні особливих погроз не спостерігається.
З іншого боку — спекулянти мають дуже сильне бажання в черговий раз качнути курс на загостренні військової ситуації на Донбасі і посиленні напруженості з РФ. У спекулянтів мета одна — за рахунок психологічного фактора максимально розгойдати курс міжбанку, а також качнути і готівковий ринок.
Дивіться також: Падіння ціни на золото. Вимоги МВФ. Прогноз курсу долара та євро на тиждень
У окремих громадян в період пандемії вже накопичилися певні гривневі ресурси і у любителів покачати курс — є види на ці гроші населення.
Тому найближчі пару днів тренд по курсу буде багато в чому залежати від дій Нацбанку. Якщо регулятор жорстко і активно проводитиме інтервенції і погасить ситуативний попит — ринок швидко заспокоїться. Якщо ж регулятор буде зволікати, довго «запрягати і майже не їхати» — курс піде вгору.
Згладжування курсових коливань на валютному ринку — один з пріоритетів за словами чиновників Нацбанку. Так ось зараз саме час активно в цьому процесі взяти участь і не дати розгойдати ринок.
Сьогодні на курсової тренд на міжбанку також вплине поведінка великих гравців, фактор початку нового тижня і необхідність у «дочок» іноземних компаній на початку квітня купувати валюту для виведення дивідендів. Спекулянти намагатимуться максимально «покачати» котирування протягом дня.
За нашими прогнозами статистика міжбанку у понеділок буде у межах до $ 135−180 млн при здійсненні до 450−620 угод.
Котирування міжбанку, за прогнозами «Мінфіну» 5 квітня буде у межах: долар — коридор 27,90 — 28,15 грн, євро — коридор 32,70 — 33,15 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати у межах:
Долар: коридор покупок і продажів 27,70 — 28,20 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах до 20−25 коп, а в касах банків до 30 коп.
Євро: в банках коридор 32,60 — 33,15 грн при спреді до 25−30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору 32,55 — 32,95 грн при спреді до 25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,70 — 27, 87 грн і продаж 28,00 — 28,20 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,75 — 27,85 грн та продаж 27,90 — 27,97 грн.
Маєте бажання знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 13
Понедельник бывает такой, когда в первый же день хоронит все прогнозы «аналитиков» и «экспертов» по курсу 28,15−28,20. Я говорил что экономических предпосылок нет, то что делает РФ — это очередное «запугивание», военных госпиталей они не разворачивают — это основной сигнал о намерениях.
Наличный на выходных вообще не отреагировал на межбанк, продавали по 27,88−27,90. Сегодня на межбанке «такой же ракетой» вниз как поднимались в пятницу.
Все более жесткие локдауны вводит не только Киев, но и область и другие обл.центры. Транспорт останавливают, рекорды в 20+ тыс. побиты. Такой жесткач нужно останавливать.
Гривна как и ранее нужна, никто не готов платить выше 28, только часть напуганных иностр.компаний.
Евро танцует возле 1,175.
Доллар 27,95 +/- 5 коп. Более склонен к 27,90. Могут быть провалы, легко и ниже.
Евро 32,80 +/- 12 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/165952/
При мировом кризисе, состояние самого богатого человека Украины, Ринат Ахметов, выросло с $2.8 млрд до $7,6 млрд за год. Второй самый богаты человек в Украине — олигарх Виктор Пинчук удвоил своё состояние с $1,4 до $2,5 млрд за год.
https://strana.ua/finance/322544-rejtinh-forbes-akhmetov-samyj-bohatyj-chelovek-ukrainy.html