Поточну програму МВФ stand-by може бути подовжено як мінімум на півроку, проте шансів досягти конструктиву було б більше, якби місія МВФ проходила офлайн, а не онлайн, вважає міністр фінансів Сергій Марченко. Про це він сказав в інтерв'ю liga.net.
Марченко впевнений в успішності перемовин з МВФ. Бажано офлайн
Які теми обговорюватимуться на онлайн-перемовинах
За словами міністра, на майбутній зустрічі обговорюватимуться проблеми в сфері енергоресурсів України. Крім того, буде порушено питання щодо курсу антикорупційних реформ і судової кризи, що виникла в останні місяці.
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Представники МВФ висловили бажання внести деякі коригування в роботу Мінфіну щодо бюджетного балансу на 2022−23 роки: «Фонд бачить необхідність зниження дефіциту до 3,5% ВВП. Ми хотіли б пом'якшити цей рух, адже щороку скорочувати дефіцит бюджету на 2% — це політично складне завдання для будь-якого міністра фінансів», — зауважив Марченко.
Читайте також: Марченко: Серед невиконаних вимог МВФ — покарання за недостовірне декларування
Міністр також нагадав, що в ході узгоджень плану з виконання зобов'язань перед Фондом торік представникам Мінфіну вдалося скасувати шість вимог. Однак тоді співробітники МВФ пішли на зустріч лише через коронакризу і спричинених нею економічних проблем. Разом з тим Сергій Марченко впевнений, що програма Фонду є «базовим сценарієм», оскільки на поточний момент Україна не має можливості отримати доходи з інших джерел.
Контекст
Всесвітній банк дав прогноз рівня бідності в Україні. Аналітики банку дійшли висновку, що рівень бідності (верхній рівень бідності середнього рівня доходу), що ґрунтується на пороговому значенні в $5,5, скоротиться в 2021 році до 2,5% і буде порівнянний з показником за 2019 рік. В аналітичній записці повідомляється, що вплив коронавіруса і рецесії на рівень бідності в Україні в минулому році було відносно невисоким: за 2020 рік рівень бідності підвищився на 0,5 в. п. і склав 3%.
Читайте також: У МВФ розповіли, коли повернеться місія для перегляду програми
Раніше
- 9 червня 2020 року Рада директорів МВФ ухвалила 18-місячну програму stand-by для України з фінансуванням, еквівалентним 3,6 млрд SDR (близько $5 млрд), спрямовану на допомогу Україні в подоланні наслідків пандемії covid-19.
- 12 червня Україна отримала перший транш кредиту МВФ у рамках нової програми співпраці в розмірі $2,1 млрд.
- Наприкінці листопада Міністерство фінансів повідомило про успішне завершення перемовин із МВФ за основними параметрами проєкту держбюджету на 2021 рік, що було однією з головних передумов для початку першого перегляду спільної з МВФ програми stand-by для України.
- Місія Міжнародного валютного фонду щодо перегляду програми stand-by працювала в Україні з 11 січня по 12 лютого 2021 року. Робота місія завершилася без прийняття рішення про перегляд програми stand-by.
- 29 березня 2021 року міністр фінансів України Сергій Марченко заявив про те, що МВФ не дає грошей Україні через те, що наша країна не виконала деякі зобов'язання.
Коментарі - 12
А тепер без траншів жити не можуть…
как сказал добкин, с таким лицом, денег никто не даст.
Интернет помнит всё…
«Миша, у тебя скучное лицо, тебе денег никто не даст!»
© Кернес Г. А.
— Спасибо за доклад, министр экономического развития…