Міністр фінансів Сергій Марченко 30 березня заявив, що початок роботи нової адміністрації Білого дому дає можливість порушити питання про виділення США в 2021 році нових гарантій по єврооблігаціях України на $1 млрд, що дозволить рефінансувати подібний випуск єврооблігацій 2016 року. Про це міністр сказав на пресконференції у вівторок, 30 березня.
Марченко сподівається на нові американські гарантії за євробондами України на $1 мільярд
«(…) Ми дістали можливість знову порушити це питання в частині перемовин із нашими міжнародними партнерами. Щойно у нас буде якийсь результат, ми вам повідомимо окремо».
Думка американців
Разом з тим, як вважає економічна радниця посольства США в Україні Меган Боулдін, «нова адміністрація вивчає багато способів, як може розширити підтримку Україні, але Сполучені Штати не пропонують такого виду гарантії вже кілька років», — сказала вона в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.
Боулдін підкреслила, що Україна в результаті реформ після Майдану останні роки змогла ефективно отримати доступ до світових ринків капіталу для задоволення своїх потреб у запозиченнях. «І Україна продовжує мати доступ до значних обсягів недорогого фінансування шляхом своїх угод з МВФ, Світовим банком та ЄС», — констатувала радниця.
«Однак щоб отримувати це фінансування, Україні потрібно буде продовжувати ті реформи, які ми обговорювали щодо антикорупційних установ, судової влади, енергетичного сектора, земельної реформи, бюджету і центрального банку», — зауважила Боулдін.
Читайте також: Шевченко: Україна випустить євробонди на $2,4 мільярда
Як повідомлялося
Україна 23 вересня 2016 року розмістила п'ятирічні євробонди на $1 млрд під гарантії США за найнижчою в історії країни ставкою в 1,471%. Організатори розміщення — Citi, JP Morgan і Morgan Stanley.
Перед цим Україна і США в червні того ж року підписали угоду про надання країні третього траншу кредитних гарантій на $1 млрд. Кошти намічено було використовувати на соціальну підтримку найбільш вразливих верств населення.
У період адміністрації Дональда Трампа спроби домогтися виділення таких гарантій для рефінансування перших двох випусків завершилися безрезультатно. Вони були погашені в строк і в повному обсязі.
Читайте також: Україна виплатила $335 мільйонів відсотків за євробондами
Контекст
- Перший випуск п'ятирічних євробондів на $1 млрд під гарантії США Україна розмістила в травні 2014 року. Прибутковість тоді на 28 б. п. перевищила прибутковість держоблігацій США і склала 1,844% річних. Організаторами виступали JP Morgan і Morgan Stanley.
- Через рік, у травні 2015 року, Україна знову розмістила п'ятирічні єврооблігації на $1 млрд під гарантії США з прибутковістю, що перевищує аналогічні американські держоблігації на 32 б. п. Організаторами угоди виступили Citi, JP Morgan і Morgan Stanley.
- 23 липня 2020 року Україна розмістила 12-річні євробонди з погашенням у березні 2033 року на суму $2 млрд під 7,25% річних.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 4
«Однако чтобы получать это финансирование, Украине нужно будет продолжать те реформы, которые мы обсуждали в отношении антикоррупционных учреждений, судебной власти, энергетического сектора, земельной реформы, бюджета и центрального банка», — подчеркнула Боулдин." Красиво послали лесом.