30 березня Верховна Рада підтримала за основу і в цілому президентський законопроєкт № 5300, яким пропонується виплатити 8 тисяч гривень підтримки для ФОПів та найманих працівників, діяльність яких обмежена через локдаун.
ФОПи та наймані працівники отримають по «8 тисяч Зеленського». Рада ухвалила закон
«За» законопроєкт проголосувало 312 народних депутатів.
Що передбачено законопроєктом
Компенсація передбачена для ФОПів і найманих працівників, чий вид основної діяльності визначений Кабінетом міністрів.
Після набуття чинності закону Кабмін окремою постановою встановить перелік видів діяльності для виплат.
Виплати стартують через 10 днів після підписання президентом і набранням чинності. Таким чином, ФОПи і наймані працівники зможуть отримати гроші з середини квітня.
Для подачі заяви встановлений термін у 30 днів після початку посиленого карантину (попадання регіону в «червону» зону). Варто зазначити, що програма розрахована на весь 2021 рік, і якщо область потрапить у «червону» зону пізніше, то виплати почнуться з цього моменту.
Читайте також: «8 тисяч Зеленського»: 354 тис. ФОПів отримали 2,8 млрд грн
Як подавати заявки
Заявки потрібно буде подавати через «Дію». Система автоматично буде відсівати тих, хто не проходить по основному критерію для отримання грошей — коду діяльності ФОПа або підприємства найманого працівника.
Після проходження процедури кошти надійдуть на рахунок ФОПа або на банківський рахунок найманого працівника.
Перерахування коштів здійснює Пенсійний фонд за списками, наданими Міністерством цифрової трансформації у межах сум, що надійшли від головного розпорядника відповідної бюджетної програми.
Виплата повинна бути не пізніше наступного операційного дня після їх надходження.
Кому не світить виплата
Можуть відмовити найманим працівникам, які на дату звернення працюють у суб'єкта господарювання, який не нарахував ЄСВ за всі місяці відповідного кварталу, а саме:
- четвертого кварталу 2020 року, якщо карантин посилили в лютому — квітні 2021;
- першого кварталу 2021, якщо карантин посилили в травні — липні 2021;
- другого кварталу 2021, якщо карантин посилили в серпні — жовтні 2021;
- третього кварталу 2021, якщо карантин посилили в листопаді — грудні 2021 року.
Також можуть відмовити найманим працівникам:
- працюючим у підприємця, вид діяльності якого не входить до переліку;
- працюючим у підприємця за сумісництвом;
- середня зарплата яких перевищує тридцять тисяч гривень на місяць. Для її обчислення враховуються всі три місяці останнього звітного кварталу, що передує зверненню за допомогою.
Не можуть претендувати на виплати ФОПи, які є застрахованими особами:
- держреєстрація яких на останній день місяця, що передує місяцю, в якому подається звернення, не перевищує трьох місяців;
- які за останній звітний рік сплатили ЄСВ за себе менш ніж за шість місяців;
- основний вид економічної діяльності яких не входить до переліку;
- які є найманими працівниками і ФОП одночасно;
- підприємницька діяльність яких на останній день місяця, що передує місяцю, в якому в регіоні посилюють карантин, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, ФОП і громадських формувань, припинено.
Нагадаємо
8 грудня 2020 року Президент Володимир Зеленський підписав ухвалений раніше Верховною Радою пакет законів про підтримку населення і бізнесу в період дії карантину.
Читайте також: Зеленський підписав закони про підтримку бізнесу
Документи передбачали надання допомоги в розмірі 8 тисяч гривень найманим працівникам, які втратили частину зарплати внаслідок карантину, і фізичним особам-підприємцям, які через обмеження втратили частину доходу.
У першу чергу виплат через «Дію» ФОПам та найманим працівникам перерахували 2,2 мільярда гривень — це майже 280 тисяч українців.
Фізособи-підприємці та наймані працівники з 14 до 31 грудня 2020 року могли подавати заявки на отримання одноразової матеріальної допомоги у розмірі 8 тисяч гривень.
Коментарі - 8
Причем тут ПФ, который с самым большим дефицитом финансов, логичнее фонд социального страхования, все-таки это скорей страховой случай, чем пенсия
При чому більшості не виплачують. Типу по коду діяльності ФОПа або підприємства найманого працівника.
«Я звертаюсь до головних лікарів, президента, мера: закрийте на*** Львів на надзвичайний стан. Тому, що швидкі постійно привозять людей. Хворих не встигають підключати до кисню і вони помирають. Кров згущується — людина просто перестає жити. І все! На днях, у суботу, померла наша медсестра. Вона молода жінка, котра ніколи ні на що не хворіла. Вона просто померла. І це — медик, людина поінформована, яка розуміє, як себе поводити у такій ситуації», — заявила Зановяк.
Медик наголошує, що економічні негаразди через локдаун в будь-якому випадку не страшніші за смертельно небезпечну хворобу.
«Якщо хтось переживає за комунальні послуги, за якусь ще х***, то сидіть на холодному чаї і на чорному шматку хліба. Переживіть той період і потім будете їздити за кордон, гуляти з дітьми. Головне, щоб було з ким гуляти і з ким їздити. Бо на сьогоднішній день ситуація плачевна. Якщо хтось не вірить новинам в Інтернеті, на телебаченні. То я сьогодні тут перебуваю у центрі всіх подій, перед восьмою лікарнею. Схаменіться, сидіть вдома, нікуди не виходьте», — пояснює вона.