У п'ятницю американський фондовий ринок різко зріс. Індекс S&P500 зміг піднятися за підсумками торгів відразу на 1,6%, до рівня 3974 пункту. Причиною зростання ринку стали статистичні дані по США за лютий.
Головні події на фондових біржах 26 березня: Ринок США різко зріс завдяки зниженню інфляційних побоювань
Що показали цифри
Згідно з даними, в лютому доходи американців впали на 7,1% в порівнянні з січнем, що було пов'язано із завершенням раніше вжитих заходів стимулювання економіки. Витрати американців в лютому знизилися на 1% в порівнянні з січнем, і були пов'язані з негативними погодними умовами.
На весь цей негатив ринок не звернув уваги, оскільки на тлі нової програми допомоги, ці дані стали застарілими.
Також і погодні умови були сприйняті, як змінний фактор. Але ринок звернув увагу на такий показник, як базовий ціновий індекс витрат на особисте споживання, який в лютому виявився дуже низьким склавши 0,1% в місячному обчисленні.
Читайте також: Чому інвестори не вірять ФРС
Даний індекс відображає рівень інфляції за винятком цін на продукти харчування і енергоносії. Те, що ціни незначно зросли, зіграло різко на противагу всім інфляційним побоюванням ринку, які формувалися в останній місяць. А це призвело до різкого зростання позитивного настрою на ринку.
Як змінювалася вартість акцій
У лідерах зростання опинилися акції компанії ASML Holding, які злетіли на 7,1%, і акції компанії Intel, які зросли на 4,6%. У лідерах зниження опинилися акції Tesla, що впали на 3,3% і акції компанії Comcast Corporation просіли на 1,9%.
Читайте також: Новий план Байдена з порятунку економіки: хто отримає мільярди
Підсумки
Те, що ринок саме так інтерпретував слабкі інфляційні показники лютого, не означає, що інфляція зникла і її не буде. Якщо дивитися на слабку інфляцію з боку падіння доходів і витрат американців, то нічого дивного в цьому немає. І з такого ракурсу, слабкий ціновий тиск в лютому є фактором тимчасовим і нічого не говорить про майбутні тенденції. Тому і поточне зростання фондового ринку США має більше спекулятивну складову. На ринку ще залишилося дуже багато інвесторів, які за 12 років зростання ринку, звикли тільки купувати акції. І їм потрібен був тільки привід.
Читайте також: Підсумки тижня з Михайлом Федоровим
Також, мабуть, різка зміна настроїв на ринку призвела до масового закриття так званих коротких позицій, тобто позицій, які ставили на зниження ринку. Адже, як кажуть на ринку, немає кращого покупця, ніж «шортіст», якому терміново потрібно.
Коментарі - 1
Кроме чужих Stop-Loss, есть еще и другие радости жизни:))))