Автопортрет, створений людиноподібним роботом Софією, був проданий на аукціоні в вигляді NFT за $ 688 тисяч. Це перша в історії продаж NFT-картини, створеної за участю штучного інтелекту. Про це пише The New York Times .
Картину робота Софії продали за $688 тисяч у вигляді NFT (відео)
Що відомо про картину
Зображення під назвою Sophia Instantiation було створено у співпраці з художником і партнером інвестиційної компанії Eterna Capital Андреа Боначето. Боначето створив портрет робота, а потім Софія сама намалювала інтерпретацію цього зображення.
Sophia Instantiation була виставлена на аукціон як NFT, що підтверджує право власності на 12-секундний відеокліп, який показує процес інтерпретації Софією портрета Боначето.
У лот аукціону також включили фізичне втілення картини. Автопортрет був проданий в єдиному екземплярі.
Робот Софія
Софія — робот-гуманоїд, створений в 2016 році компанією Hanson Robotics. Робот Софія взяла інтерв'ю у канцлера Німеччини, виступила на Тижні моди в Нью-Йорку і на популярному американському шоу The Tonight Show.
NFT-токени унікальні і не піддаються поділу. Такий токен використовується для підтвердження права власності на об'єкт, його не можна замінити без згоди власника.
Нагадаємо
NFT стали надзвичайно популярними, і з їх допомогою активно продаються в тому числі твори мистецтва. Обсяг ринку NFT в лютому виріс до $342 млн, тоді як у грудні був $12 млн.
Засновник Twitter Джек Дорсі продав свій перший твіт у вигляді NFT за $2,9 млн.
Раніше «Мінфін» писав, що один з найвідоміших аукціонних будинків Christie's вперше в світі виставив на своєму аукціоні цифровий твір сучасного мистецтва. Цифровий картина Everydays: The First 5000 Days художника Beeple пішла з молотка за $69,3 млн.
Пізніше, художник Beeple (справжнє ім'я Майкл Вінкельман) продав NFT-токен, прив'язаний до своєї картині «OCEAN FRONT», за $6 млн.
Коментарі - 5
и обясняет покупателю — «это не цифирки. это такая штука — токен. На картину, которую робот нарисовал».
А покупатели такие «чего ???» «ну 2.5 доллара за эту штуку дадим. биткоинами по курсу»
Рембранд как-то весомее. В крайнем случае можно на стенку повесить — радовать будет.