За січень обсяг коштів населення в банках збільшився всього на 600 млн грн — до 682,6 млрд грн. Це випливає зі звітності Нацбанку. Однак, заощадження активно мігрували між банками.
У січні вкладники забрали з Приватбанку 3 мільярди
За січень офіційний курс гривні зміцнився незначно: з 28,27 до 28,13 грн / $. Тому «Мінфін» при підрахунках не враховував курсовий фактор і обчислював результати у гривневому еквіваленті.
Куди несли гроші
Трійку лідерів за приростом очолив державний Ощадбанк, який за січень залучив від фізосіб понад 1,2 млрд грн.
Друге місце з майже двократним відривом посів Універсал Банк (на його ліцензії працює monobank), наростив портфель на 736 млн грн.
Третє місце з невеликим відставанням дісталося Альфа-Банку (+708 млн грн).
Топ-10 банків за приростом коштів фізосіб в січні, млн грн.
Ощадбанк | 1 246,5 |
Універсал Банк | 736,4 |
Альфа Банк | 708,5 |
367,5 | |
319,0 | |
200,8 | |
158,0 | |
А-Банк | 125,8 |
111,4 | |
106,4 |
Звідки кошти
В той же час, деякі великі банки зіткнулися з досить серйозним відтоком коштів громадян.
Так, лідер депозитного ринку Приватбанк за січень втратив майже 3 млрд грн. Його портфель скоротився з 225 млрд грн до 222 млрд грн. Близько 2,5 млрд грн пішло з поточних і карткових рахунків. Майже весь відтік стався у гривні.
Валютний портфель найбільшого держбанку не змінився і на 1 лютого становив близько $ 2,4 млрд. На початку січня Приват знизив ставки у гривні відразу на всі терміни на 0,5 п.п.
Друге місце по відтоку в січні посів Райффайзен Банк Аваль, який не дорахувався 229 млн грн.
У трійку також увійшов державний Укрексімбанк, який втратив 197 млн грн.
Коментарі - 18
Я уже пару раз спрашивал у местных «активистов» — сразу замолкают и тишина.
ОВГЗ и крипту не предлагать. Нужен реально спокойно/пассивный, относительно безопасный способ хранения денег. Лично мне банки подходили идеально.
Якшо довгосроково, то можна ще в київські комерційну нерухомість чи паркінг, але поріг входу вищий і потрібно буде витратити час на аналіз.
В коммерческой недвижимости ничего не понимаю. Влазить в чужой бизнес или организовывать свой, ничего в нем не понимая — выкинуть деньги на ветер. Плюс не живу в Украине, работаю в другой стране.
— чому в такому разі вам не страшно загравати з українськими банками?
«ОВГЗ как-то не привлекает«
— а може ви не дуже то й зацікавлені?
давайте немного по другому.)
Вот представьте себе, что Вы имеете стабильную, нормально оплачиваемую, работу. Имеете семью, детей, живете в стабильной стране (не в Украине). И лет Вам уже даже не 40). Работа, дом, семейная жизнь, отдых. Всё более менее стабильно и Вам не нужно лавировать, искать подработку, работать на нескольких работах или заниматься всем понемногу.
Но когда Вы еще работали в Украине, Вы тоже получали достойную (по украинским меркам) зарплату и ее всю не прожирали, не растранжирили. И за много лет скопилась «копеечка». Когда Вы уезжали в другую страну, Вы счета не закрывали, деньги тайно не вывозили, так как там Вы еще заработаете. Да и не нужны они там, эти доллары никому, от слова вообще. Даже на евро поменять, и то проблема, и не выгодно.
И Вас абсолютно устраивает пассивный доход с депозитов. Потому как ключевое слово «пассивный», а не доход. Не требующее вмешательства и внимания месяцами и годами. Учитывая, что нет возможности много чего мониторить, следить, не всегда удобно на расстоянии управлять, в нужный момент подскочить и лично решить/подсуетиться …
Вы в таком варианте сами себе посоветуете ОВГЗ или киевскую коммерческую недвижимость?
Но прислушаюсь к Вашему совету, изучу ОВГЗ. Просто мне много лет и я на собственной шкуре вывел аксиому, ни в коем случае не играть с государством в азартные игры. Государство будет менять правила игры в процессе игры, пока не выиграет.
— мені дуже знайоме те, що ви пишете ;)
Тому я й раджу те, що й собі — інструменти, які дозволять отримувати прибуток і спати спокійно.
ОВДП — це те саме, що й депозит, тільки прибутковіше і надійніше. Ви вже граєте з державою, відкриваючи депозит (я так розумію сума у вас кратно більша, ніж ліміт компенсації ФГВФО).
В нерухомістю складніше лише на самому початку — вибору і купівлі об'єкта. Якщо об'єкт ліквідний, то зі здачею проблем не буде. Але для нерухомості потрібно мати довірену особу в Україні, яка б могла за потреби вирішити певні питання. Якщо ж у вас родичів/друзів тут не залишилось, то можливо з нерухомістю вам дісйно буде незручно зв’язуватись.
Ну і якщо капітал у вас вище п'ятизначної суми в уо, то варто диверсифікувати. Для цього потрібна хоча б мінімальна але активність.
Я с украинскими банками еще с тех пор, когда купоны считали в миллионах и миллиардах, и привозили их в кассу банка в прямом смысле мешками.
это как? продлевают пол 0,01 годовых?
хотя там еще старые с месяц пополнять можно…
заканчиваться эти заделы у многих вроде должны, а сумма не меняется.
зы, мой последний через 3 недели закончится
Так что еще есть время время потянуть (мне тавтология понравилась)