На вчорашньому засіданні Європейського центробанку (ЄЦБ) так і не було ухвалено остаточних рішень щодо програми термінових дій з відновлення економіки, пише psm7.com.
ЄЦБ поки не вирішив, що робити для швидкого відновлення економіки
Погіршують прогнози на відновлення ділової та економічної активності регіону не тільки третя хвиля пандемії з локдаунами і збоями в поставках вакцин, недостатнім вивченням їх впливу на людський організм. Турбують міжнародних інвесторів також політичні суперечки між державами єврозони.
Ситуація в єврозоні
Європейський центральний банк (ЄЦБ) зберіг базову процентну ставку за кредитами на рівні 0%. Курс євро до долара за добу підвищився на 0,25% і позитивно реагує на рішення ЄЦБ.
Читайте також: Європейський центробанк зберіг базову ставку на нульовому рівні. Євро виріс всього на 0,25%
Виступаючи на пресконцеренції за підсумками засідання, глава ЄЦБ Крістін Лагард назвала ключові тренди, які істотно впливатимуть на пару євро/долар на міжнародних ринках:
- прогнозна динаміка ВВП країн ЄС: підвищення в 2021 році — з 3,9% до 4%; зниження зростання у 2022 році — до 4,1%; збереження в 2023 році ВВП на рівні 2,1%;
- підвищення прогнозу по інфляції в зоні дії єдиної європейської валюти: на 2021 рік — з 1% до 1,5%; у 2022 році — до 1,2%; в 2023 році — до 1,4%;
- збереження базової процентної ставки на нульовому рівні;
- слабкість економіки в 1-му кварталі, обумовлена пандемією і пов'язаними з нею обмежувальними заходами, про що свідчать економічні показники і дані опитувань;
- зростання у 2-му кварталі темпів купівель Європейським центробанком цінних паперів у рамках програми кількісного пом'якшення. Обсяг закупівель передбачається на рівні 1,85 трлн євро.
Очікування єврозони
На цьому тижні глава центрального банку Литви і член Керуючої ради ЄЦБ Вітас Васіляускас заявив журналістам, що через тривалу боротьбу вже з третьою хвилею пандемії covid-19 економіка єврозони зможе повноцінно відновитися ймовірніше тільки напередодні осені поточного року.
Відповідаючи на запитання, коли Європейський центральний банк припинить екстрені закупівлі держоблігацій, Вітас Васіляускас заявив, що це станеться тільки тоді, коли керівництво ЄЦБ побачить чіткі ознаки стабільного прогресу у відновленні економічної активності держав — членів Європейського економічного співтовариства.
«Поворотний момент настане, коли ми ясно побачимо, що активність повертається в потрібне русло та економіка відновлюється сама по собі. Однак раніше осені це навряд чи станеться», — повідомив глава литовського центробанку.
Страхування від COVID-19. Виплата в 50000 гривень
Прогноз «Мінфіну»
Як зазначив фінансовий аналітик «Мінфіну» Олексій Козирєв, «в ЄС зберігаються істотні проблеми в економіці і поки що правильний і дієвий рецепт для виправлення ситуації не знайдено. А це означає, що на такому фоні долар та американська економіка виглядають привабливішими для інвесторів, і перетікання капіталу на ринки США продовжиться».
Ці процеси, зауважив експерт, позначатимуться на поведінці долара та євро і на українському міжбанку, оскільки ЄС і США — одні з основних торговельних партнерів України. Накачування економік країн ЄС ліквідністю не тільки триватиме, а й зростатиме. А це означає, що українським компаніям, які працюють з партнерами з Європи, треба буде враховувати цей фактор у своїх бізнес-стратегіях.
Хочете знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 3
ТриллиТоннами:)