Оптимізм серед стратегів Уолл-стріт наблизився до рівнів, які в минулому сигналізували про швидке падіння на фондовому ринку, попереджають аналітики Bank of America, пише РБК.
Bank of America спрогнозував швидкий розворот фондового ринку
Прогнози аналітиків
Такий висновок експерти банку зробили на підставі показника Sell-Side Indicator, який вони розраховують в останній день кожного місяця відповідно до рекомендацій фондових стратегів з розміщення капіталів. Зараз стратеги в унісон радять купувати, і це, на думку експертів Bank of America, вказує на швидкий розворот ринку.
«Ми виявили, що узгоджений розподіл акцій на Уолл-стріт є надійним показником зворотного, — відзначала раніше глава підрозділу по фондових і кількісних стратегіях Bank of America Савіта Субраманян. — Тобто якщо настрої на Уолл-стріт екстремально „ведмежі“, то це „бичачий“ сигнал, і навпаки».
Читайте також: Що заважає більшості розбагатіти на фондовому ринку
В останній раз індикатор був настільки близький до кордону «продавати» в червні 2007 року, і тоді це привело до того, що прибутковість на ринку за наступні 12 місяців пішла в мінус на 13%, відзначили експерти Bank of America, додавши, що навіть на нинішніх рівнях показник вже говорить про зниження прибутковості акцій в наступному році.
«Поточний рівень прогнозує 12-місячну прибутковість всього 7%, що набагато слабкіше в порівнянні із середнім 12-місячним прогнозом в 16% з моменту закінчення глобальної фінансової кризи», — йдеться в огляді BofA.
Читайте також: Скільки можна заробити на американському фондовому ринку в 2021 році
Зараз оптимізм очевидний з рекордної суми грошових коштів, вкладених в лютому в ETF на акції, пишуть експерти. Інвестори роблять ставку на те, що додаткові бюджетні стимули і вакцинація проти COVID-19 прискорять зростання котирувань, пояснили в банку.
При цьому ринок майже не звертає уваги на негативні сигнали. Минулого тижня на американському ринку акцій спостерігалася хвиля продажів. У четвер, 25 лютого, індекс NASDAQ впав на 3,5%, а Dow Jones — на 1,8%. Інвестори почали позбавлятися від ризикових активів, включаючи акції, на тлі зростання прибутковості довгострокових американських казначейських облігацій.
Однак побоювання інвесторів зникли вже в понеділок, 1 березня, і акції США продемонстрували найбільше зростання з червня минулого року.
Коментарі - 1