Минулого тижня валютний ринок балансувався самостійно, без інтервенцій НБУ, що стало причиною затримки в сезонному зміцненні курсу гривні. Так вважають фахівці інвестиційної компанії ICU, про що повідомили у своєму Фінансовому тижневику.
Сезонне зміцнення гривні затримується. Експерти вважають — через Нацбанк
Вони очікують цього тижня курс у діапазоні 27,5−28 грн/$ із поступовим рухом до зміцнення національної валюти.
Експерти відзначають збалансованість ринку
Фахівці компанії ICU вважають, що після досить активних інтервенцій у два попередні тижні минулого тижня НБУ обійшовся без інтервенцій взагалі. І без його участі ринок балансувався самостійно з коливаннями курсу близько 27,8 грн/$.
Читайте також: Що буде з доларом у світі після пандемії (відео)
Причин такої збалансованості, на їхню думку, було декілька:
- низькі обсяги податкових платежів, які не потребували надмірного продажу валюти;
- уже звичні обсяги інвестицій у ОВДП від нерезидентів, які зменшили продаж валюти до завершення аукціону, реагуючи на обмеження обсягів розміщень;
- збільшення енергетичного імпорту та попиту на валюту, який абсорбував всю пропозицію валюти з боку нерезидентів;
- закінчення місії МВФ без досягнення угоди на рівні персоналу.
Отже, за минулий тиждень гривня хоч і посилилася, але переважно балансувала в досить вузькому коридорі.
Загалом гривня минулого тижня зміцнилася лише на 0,3% - до 27,86 грн/$.
Поточний тиждень, за словами старшого фінансового аналітика ICU Тараса Котовича, ще відчуватиме на собі реакцію на результати місії МВФ, але поступово вона вичерпається. Нерезиденти продовжать користуватися збереженням досить вигідного курсу гривні для входу в ОВДП і у вівторок та середу продаватимуть валюту для оплати нових облігацій, придбаних на первинному ринку.
Тож, загалом курс гривні має всі шанси продовжити поступовий рух у бік зміцнення, проте залишиться в коридорі 27,5−28,0 грн/$, підсумував Котович.
Показники міжбанківського валютного ринку за останні три роки
Обмінний курс грн/$ та обсяги інтервенцій НБУ
Думка голови Ради Нацбанку Богдана Данилишина
Курс гривні на міжбанківському ринку упродовж тижня перебував на рівні нижче 28 гривень за 1 долар США — як за ціною попиту, так і пропозиції, зазначив у дописі на фейсбуку Богдан Данилишин.
Як вважає очільник Ради НБУ, «цьому сприяло переважання пропозиції іноземної валюти над попитом з боку клієнтів банків (середньоденне значення +$25 млн), яке було сформоване у сегменті операцій на умовах спот, тоді як на строковому сегменті (операції форвард) переважав попит на іноземну валюту».
І додає: останнє свідчить про збереження девальваційних очікувань, які визначають бажання економічних суб'єктів придбати іноземну валюту на заздалегідь визначених умовах.
Данилишин підкреслює, що Національний банк упродовж тижня не брав участі у торгах на міжбанківському валютному ринку, зважаючи на відсутність надмірного тиску на обмінний курс гривні. До того ж це відповідало принципам гнучкого курсоутворення, закріпленим Основними засадами грошово-кредитної політики на 2021 рік.
Загальне сальдо валютних інтервенцій з початку 2021 року становить +$220 млн.
Міжнародні резерви перебувають на рівні $28,5 млрд, що очільник Ради НБУ вважає достатнім для ефективного згладжування коливань курсу гривні до іноземних валют та обслуговування зовнішніх платежів уряду та НБУ.
Бажаєте знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 16
30 это конечно перебор, 28,5 вполне приемлемо для многих.
Кому что — мне их было приятно покупать прошлой зимой
цена на хлеб и сало от курса не зависит, она растет при любом курсе.