З 16 лютого 2021 року набула чинності постанова Правління Нацбанку, якою внесено зміни до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці. Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції України.
Боржники під контролем. Мін’юст отримав допуск до інформації про їхні банківські рахунки
Про що зміни
Зміни стосуються насамперед інформації, яку банки надають на вимогу виконавців та яка стосується банківських рахунків боржників і залишки коштів на цих рахунках.
«Інформація, яку надаватимуть банки на вимогу виконавців стосовно наявності, стану рахунків боржника відтепер в обов’язковому порядку повинна містити номери рахунків, відкритих боржником у банку, а також суми коштів, які наявні на таких рахунках», — повідомив заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.
Читайте також: Банк має перевіряти повноваження осіб щодо доставки документів на примусове списання коштів — НБУ
Для чого зміни
За словами заступника міністра, зазначені зміни не лише значно полегшать та прискорять роботу виконавців. Вони стануть підставою для запровадження автоматизації такого процесу.
Наразі Мін'юстом розробляються зміни до відповідних нормативно-правових актів, прийняття яких найближчим часом надасть можливість автоматизувати процес отримання виконавцями номерів рахунків боржників — фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 20
И где Вы увидели что речь именно о ней?
С нашими судами Вы можете стать должником на крупную сумму непонятно кому сами этого не зная. Вернее Вы это узнаете когда Ваши средства будут перечислены какому то бомжу и в тот же час сняты.
Почитайте, а потом радуйтесь
https://tsn.ua/ru/ukrayina/moshenniki-ukrali-u-otca-pogibshego-na-donbasse-boyca-dengi-nachislennye-gosudarstvom-za-smert-syna-1643443.html
Так же, предлагаю читать не только первое, но и второе предложение — там об этом как раз и написано.
Т.е. если в случае с газом и светом мы платим за реальные вещи, то с обслуживанием территории скорее за виртуальные, и думаю так в большинстве домов.
Но по факту — никто этим заниматся не хочет.
Если надоело и вы считаете что услуги не предоставляются — меняйте ЖЕК, создавайте ОСББ, дрючьте текущий ЖЕК что бы за эти 40к у вас было все вылизано и убрано. Сказать «все прекрасно понимают что это разводняк» просто, но это ничего не даст. Кстати, очень легко может оказаться что платится не 40к в месяц, а гораздо меньше, потому что половина дома не платит и т. д.
У нас так сейчас с ремонтом и обслуживанием входной двери — такса 75 гривен в квартал (по памяти), так из-за всяких «хороших людей» что не заплатили — уже третью неделю дверь плохо закрывается. Обслуживающая компания говорит — «у вас долг», жильцы говорят «нам плевать, денег нет/мне норм и со сломаной». Вот так и получается.
Ну у Вас же нет ежемесячной таксы на обслуживание телевизора, или холодильника? У нас тоже такая дверь, но мы на этапе установки договорились, что платим за систему и никакой ежемесячной абонплаты, поломается будем платить по факту. Вот лет за 10, раз собирали вроди по 50 грн т.к. барахлил доводчик-купили новый, кто ключ потерял дубликат сделать не проблема-точек полно. С дверью проще, на неё нет субсидии, потому люди думают и считают, а вот с дворником…
Платить по долгам надо было ещё до рождения Христа.
И гражданам пора обратить на это внимание.
Не говоря о том, что «частные» исполнители — узаконеный рэкет.