Глобальні дивіденди різко впали у 2020 році через пандемію коронавірусу — на $220 млрд. Як зазначено у Глобальному індексі дивідендів, сума виплат інвесторам знизилася на 12,2% — до $1,26 трлн. Про це пише mind.ua з посиланням на CNBC.
Пандемія позначилася на світових дивідендах — вони впали торік на $220 мільярдів
Регіональний зріз
Скорочення дивідендів виявилося найбільш суттєвим у Великобританії та Європі. На ці два регіони в сукупності припадало більше половини загального скорочення виплат у світі — «в основному через примусове скорочення дивідендів банків регулюючими органами».
Також сильно постраждала Австралія.
У США ситуація виявилась кращою — дивіденди, навпаки, збільшилися на 2,6% у 2020 році.
«У Північній Америці справи йшли так добре насамперед тому, що компанії змогли заощадити кошти і захистити свої дивіденди, призупинивши або скоротивши зворотний викуп акцій. Крім того, регулюючі органи були поблажливіші до банків», — йдеться у звіті.
Читайте також: Бізнес у 2020 році вивів за кордон $3,7 мільярда дивідендами
А от Китай, Гонконг і Швейцарія приєдналися до Канади як країни з найкращими показниками.
Галузевий зріз
На частку банків припала третина глобального скорочення дивідендів за вартістю, при цьому дивіденди були скорочені майже на $54 млн.
Виплати в нафтовому секторі були скорочені на понад $24 млн.
Читайте також: Компанії, які платять акціонерам навіть в пандемію: заробляємо на дивідендних аристократах
Очікування
У звіті прогнозується, що виплати продовжать падати в першому кварталі 2021 року. Хоча аналітики передбачають, що це зниження ймовірно буде меншим, ніж між другим і четвертим кварталами 2020 року.
Згідно з найбільш оптимістичним сценарієм, дивіденди до 2021 року виростуть на 5% в розрахунку на загальний обсяг до $1,32 трлн.
«Перспективи на весь рік залишаються вкрай невизначеними. Пандемія посилилася в багатьох частинах світу, хоча розгортання вакцинації підбадьорує. Важливо відзначити, що банківські дивіденди відновляться в країнах, де вони були скорочені. Проте вони не наблизяться до рівнів 2019 року в Європі і Великобританії, і це обмежить потенціал для зростання», — наголосили експерти.
Коментарі - 1