Польща ввійшла до трійки найбільших торговельних партнерів України разом з Китаєм і Німеччиною. Товарообіг між Україною і Польщею у 2020 році становив $7,36 млрд. Про це повідомив керівник відділу з економічних питань Посольства України в Польщі Ігор Баранецький, пише Укрінформ.
Польща ввійшла до топ-3 торговельних партнерів України з товарообігом $7,36 мільярда
Цифри партнерства
Оцінюючи дані Держстату за минулий рік, дипломат зауважив, що зниження товарообміну з Польщею порівняно з 2019 роком склало всього 0,58%. «Це свідчить про те, що ми зберегли торгівлю з Польщею, незважаючи на складний «ковідний «рік», — зазначає Баранецький.
Польща впевнено увійшла в число найбільших торгових партнерів України, обійшовши РФ і на $48 млн поступившись ФРН.
Баранецький наголосив, що Польща залишається другим найбільшим ринком для українського експорту, що відзначається стабільністю. Зокрема, в Польщу Україна експортувала торік товарів і послуг на $3,3 млрд, демонструючи незначне зниження у кризовий рік — на 0,7%.
Читайте також: Кількість українців, які отримали ППЖ у Польщі в 2020 році, склала 86% серед усіх іммігрантів
Очікування
Амбітною метою є досягнення обсягу двосторонньої торгівлі з Польщею в $10 млрд, що можливо через 2−3 роки, підкреслив дипломат.
Баранецький вважає непоганим сигналом для подальшої інтенсифікації економічної співпраці з Польщею і збільшення інвестицій в Україну зростання кількості українських компаній, де співвласником виступає громадянин України або українська юридична особа.
Станом на кінець 2020 року в Польщі діяло 16,5 тис. компаній, де принаймні одним із співвласників є громадянин України або українська юридична особа.
Це 17% від усіх компаній з іноземним капіталом на території Польщі. І ця кількість постійно зростає.
Серед сфер бізнесу, на які українці звертали увагу у допандемійний період, були популярна HoRECA (готелі, ресторани, кафе), салони краси, торгівля.
У 2020 році це переважно невелике або крафтове виробництво, широкий спектр консалтингу. Торгівля залишилася. Значно зросла частка послуг у сфері креативної індустрії (СММ, IT, маркетинг і PR, відеопродакшн тощо).
Читайте також: У минулому році майже 6 тисяч українців відкрили бізнес у Польщі. На чому заробляють
Нагадаємо
Україна найбільше експортує в Польщу аграрної продукції (28,3%), продукції металургії (18%), мінеральної продукції (17,4%), продукції деревообробної (9,9%) та електромеханічної промисловості (7,7%).
Торговий дефіцит України знизився більш ніж удвічі за підсумками 2020 року — з $10,22 млрд до $4,9 млрд.
Коментарі - 14
«В добрьій путь!»
https://zn.ua/international/v-podnebesnoj-tuchi-khodjat-khmuro.html
Російський публіцист Олександр Невзоров зазначив, що тисячерублеві купюри з написаним на них «найвідомішим у РФ» прізвищем йому давали на решту в трьох магазинах.
«Я не розумію, що це означає, але в третьому магазині мені вже дали гроші, мені вже дали решту, на котрій якісь загадкові письмена. І я не в курсі того, що за всеросійська акція відбувається. На 1000 рублів написано найвідоміше в Росії прізвище, а потім — Х, Y і „йло“. Ось я не розумію, що про що йдеться», — сказав публіцист.
Невзоров зазначив, що «чомусь у такий спосіб тепер маркують усі купюри».
Слово «х…йло» щодо президента Р Ф Володимира Путіна вперше використали в центрі Харкова футбольні фанати. Це сталося навесні 2014 року після окупації Росією Криму та російського вторгнення на Донбас. Українські вболівальники і далі використовують речівку зі словами «Путін — х… йло».
У липні 2016 року напередодні матчу між збірними Англії та Росії англійські вболівальники заспівали російським фанатам широко відому пісню харківських ультрас, яка ображає президента РФ.
Під час матчу Україна — Німеччина на Євро 2016 Пісня «Путін — х… йло» лунала в ефірі російського федерального каналу.