Міністерство фінансів України планує 16 лютого розмістити гривневі облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) та облігації номіновані в доларах та євро.
І в доларах, і в євро. Які ОВДП запропонує Мінфін на аукціоні 16 лютого (список)
Які облігації запропонують інвесторам
Згідно з даними на сайті міністерства до розміщення запропонують гривневі ОВДП з терміном обігу 3 місяці, 1 рік, 1,5 року 2 и 3 роки.
У доларах пропонуються папери з терміном обігу 2 роки, а в євро — 1 рік.
Читайте також: У січні клієнти купили через Приват24 ОВДП на 80 мільйонів
За словами фінансового експерта «Мінфіну» Олексія Козирєва, останнім часом Мінфін України при розміщенні коротких паперів почав робити обмеження по сумі їх розміщення. Зазвичай це від 500 млн гривень до 1 млрд гривень.
«Це зроблено для того, щоб за рахунок конкуренції між покупцями при покупці цих облігацій — знизити їх прибутковість і тим самим знизити вартість їх обслуговування для держави», — зазначає експерт.
Як стверджує експерт, поки ця тактика працює непогано і чиновники поступово знижують прибутковість по коротких паперах. Але в цілому, і цей інструмент обмеження пропозиції теж має свою межу з точки зору ефективності.
«Були випадки, коли подібні обмеження не приводили до істотного просідання прибутковості. Тут насправді все залежить від ситуативного попиту на ці облігації з боку великих інвесторів, в тому числі і іноземців. Але в цілому, я наприклад, вітаю спроби Мінфіну таким способом знизити витрати для держави при подібних розміщених ОВДП», — підсумував Козирєв.
Календар розміщень на перший квартал 2021 року
Передісторія
Міністерство фінансів на аукціонах 9 лютого залучило до бюджету 13,085 млрд грн від розміщення облігацій внутрішньої державної позики в гривні та доларах.
- 5 січня Мінфін залучив до бюджету 8,7 млрд грн.
- 12 січня Мінфін розмістив ОВДП на 8,9 млрд грн.
- 19 січня залучено до бюджету 12,3 млрд грн.
- 26 січня Мінфін розмістив ОВДП на 7,55 млрд грн.
- 2 лютого Мінфін залучив до бюджету 5,3 млрд грн.
За підсумками 2020 року обсяг ОВДП в обігу зріс на 169 млрд грн (+20,5%).
Коментарі - 5
Про це свідчать дані Національного банку.
Більше, ніж нерезиденти, держоблігації купували банки і юридичні особи. Їхні портфелі зросли на 62,7 млрд грн та 27,6 млрд грн відповідно. Фізичні особи збільшили обсяг інвестицій в облігації на 4,1 млрд грн, водночас, портфель НБУ зменшився на 2,5 млрд
«Мінфін будує вже не піраміду ОВДП, а піраміду, поруч з якою МММ був конкурсом на дитячому ранку. Це просто злочин, Маркарову ми за набагато менше критикували півтора роки тому!
12% дохідної частини бюджету йдуть на обслуговування кредитів! Не на погашення, а на виплати відсотків! Впаде ця піраміда в будь-який момент, і це буде вже не технічний дефолт, а тотальний крах», — написав депутат Верховної Ради Бужанський.