За відсутності потрясінь на ринку можна очікувати подальше зниження ставок за гривневими вкладами, хоча й значно повільніше, ніж у 2020 році. Про це в колонці ЕП розповів заступник начальника управління системних ризиків департаменту фінансової стабільності НБУ Микола Остролуцький.
У Нацбанку допускають, що ставки за депозитами продовжать падіння
Що буде з депозитними ставками
За словами Остролуцького, наприкінці 2020 року зниження ставок за гривневими депозитами пригальмувало. Причина проста: ставки перебувають на історично найнижчому рівні, тож запасу для подальшого зниження вартості депозитів не так багато.
Водночас у багатьох країн-сусідів ставка за строковими депозитами нижча за поточну інфляцію, а в Україні — поки що вища.
Що може завадити подальшому здешевленню депозитів
«Насамперед — поява стійких девальваційних очікувань, які можуть сколихнути історичну пам'ять громадян про валюту як надійне вкладення. Однак ринок вже сьомий рік визначає обмінний курс, який коливається в обидва боки, і виграти на ньому вкладнику складно», — коментує начальник.
Каталог Мінфіну — найкращий спосіб підібрати оптимальний депозит і отримати бонус до ставки!
Крім того, за його словами, обсяг міжнародних резервів значний, а девальвація 2020 року вкладників не злякала: гривневі кошти на банківських рахунках зросли за рік на понад 25%, а валютні — лише на кілька відсотків у доларовому еквіваленті.
«Тож за відсутності потрясінь на ринку можна очікувати подальше зниження ставок за гривневими вкладами, хоча й значно повільніше, ніж у 2020 році. А ставки за валютними коштами вже досягли дна», — підсумував він.
Нагадаємо
Як писав «Мінфін» у депозитному огляді, банки з депозитним портфелем до 1 млрд грн продовжують «різати» дохідність вкладів. Максимальна ставка за депозитами в гривні на 12 місяців впала з 11,5% до 11,25% річних.
Ставки за депозитами в гривні
- Комерційний Індустріальний Банк знизив ставки за вкладами на всі терміни — на 0,5% річних. Наприклад, депозит на 6 або 9 місяців зараз принесе річний дохід 10%. Найбільше тут впала дохідність «коротких» вкладів (на 1% річних) — до 8,5% річних.
- Банк Січ зменшив відсотки за депозитами на 6 і 12 місяців — до 8,5% і 10% річних відповідно. Вклади на 9 місяців, навпаки, подорожчали на 0,5% річних — до 9% річних.
- У Кредитвест Банку депозити в національній валюті подешевшали відразу на 0,5−1,75% річних. Зараз на вкладах на 6 місяців тут можна заробити 8% річних, на 12 місяців — 8,5% річних.
Ставки за депозитами в доларі
- Кредитвест Банк «зрізав» дохідність вкладів на всі терміни — на 0,5% -1,25% річних. Наприклад, депозит в банку на 6 місяців принесе всього 1% річних, на 12 місяців — 2% річних.
- Банк Січ трохи зменшив відсотки за вкладами на 3 і 9 місяців — до 0,75% і 0,65% відповідно.
Ставки за депозитами в євро:
- У Банку Січ просіла дохідність вкладів на 3 та 9 місяців — до 0,75% і 0,65% річних відповідно.
- У Кредитвест Банку подешевшали депозити на всі терміни — на 0,5% -0,75% річних. Тепер відкрити вклад у банку на півроку можна під 1% річних, на рік — під 1,5% річних.
Коментарі - 12
«Прежде всего — появление устойчивых девальвационных ожиданий…
Прежде всего может помешать появление ИНФЛЯЦИОННЫХ, а не девальвационных, и уже не «ожиданий», а — РЕАЛИЙ.
Только с нового года много товаров подорожали в среднем на 10%, а это вынудит НБУ поднимать учётную ставку.
Эта статья напоминает вот-то «успокаивающее» — «Кто купит доллар по 13 — пожалеет» времён Гонтаревой и Яценюка.
Что было после этого всем известно.