На цьому тижні аналітики очікують зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 27,5 грн, а готівковий долар в банках буде торгуватися поблизу 27,4/27,6 грн. Про це в коментарі заявив старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб.
Що буде з курсом долара — прогноз аналітика
Що було з курсом минулого тижня
За минулий тиждень курс долара до гривні помітно знизився на всіх сегментах валютного ринку на 0,9−1,3%, оновивши мінімум з 16 грудня.
Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 28,13 до 27,77 грн (-1,3%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «УкрДилінг», за цей же час знизилися з 28,01/28,04 до 27,69/27,71 (-1,1%/- 1,2%).
Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 27,99/28,18 до 27,68/27,91 (-1,1%/- 0,9%). При цьому спред між середньою продажем і середньої покупкою розширився з 0,7% до 0,8% за рахунок більш швидкого зниження курсу покупки в порівнянні з продажем.
Прогноз «Мінфіну»
На міжбанку в цей раз ситуація на торгах буде залежати від:
- поведінки і завдань найбільших гравців;
- результатів аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП 9 лютого, дій нерезидентів на вторинному ринку, а також обсягів перевкладів валюти від погашення попередніх доларових ОВДП в нові папери;
- дій Нацбанку.
Викуповуючи надлишок пропозиції американської валюти, Нацбанк частково підтримає курс долара на міжбанку.
За розрахунками «Мінфіну», в період 8−12 лютого коридор по долару на міжбанку буде перебувати в межах 27,60 — 28,00 гривень, а по євро в межах 33,10 — 34,05 гривень. Скачки євро залишаться «головним болем» для скарбників банків і основним засобом заробітку для спекулянтів.
На готівковому ринку фінансисти при виставленні курсів будуть орієнтуватися на:
- поведінка міжбанку;
- попит на валюту в своєму регіоні;
- співвідношення пар євро/долар і долар/рубль на міжнародних ринках.
Спред по долару більшість обмінників фінкомпаній будуть тримати в межах 15−20 копійок, а в банках — від 15 до 25 копійок.
Спред по євро в касах банків буде перебувати в межах 20−35 копійок, а в обмінниках фінкомпаній — 20−25 копійок.
«Мінфін» прогнозує на 8−12 лютого коридор:
- По долару: в обмінниках фінкомпаній в межах 27,70 -28,10 гривень, в банках 27,50 — 28,20 гривень.
- По євро: в обмінниках фінкомпаній в межах 33,10 — 34,00 гривень, в банках 33,05 — 34,10.
Також як і на міжбанку, на готівковому ринку основним інструментом для спекуляцій залишиться євро.
Хочете знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну «в телеграм-каналі.
Коментарі - 17
думаю скоро будет легкая коррекция. но я видел прогноз что отскок будет на 28.7, во что не верю ввиду налоговых выплат до 11 марта
«У лютому, за нашими прогнозами, гривня буде поступово зміцнюватися і до кінця місяця може навіть досягти рівня 27,5 грн за долар. Відбуватися це буде, з одного боку, під впливом помірного попиту на валюту, а з іншого — через підтримку з боку нерезидентів і експортерів. У грудні і січні іноземці купили нових ОВДП на 20 млрд грн, чим стримали ослаблення гривні, зберігши стабільний курс. І це при тому, що більшу частину часу НБУ не здійснював валютних інтервенцій на ринок. У лютому рівень попиту нерезидентів на ОВДП може зберегтися високим. Також цього місяця зростуть обсяги податкових платежів. Це вимагатиме від експортерів великих обсягів продажу валюти для забезпечення сплати податків», — говорить Тарас Котович.
На сьогоднішній день руда мало не втричі дорожча за нафту. Відповідно, економіст вважає, що передумов для девальвації немає, скоріше навпаки. За його словами, цей метод практично ніколи не дає збоїв.
«Цей метод, звичайно, не дає прогноз на якийсь невеликий термін, наприклад, на місяць. Але він дозволяє прогнозувати тенденцію, загальний тренд на поточний момент. Усередині тренда, зрозуміло, можуть бути курсові відскоки вгору-вниз, можуть впливати сезонні фактори. Але якщо „сировинні ножиці“ працюють на нашу користь, амплітуда буде рухатися в бік зміцнення гривні. У лютому, швидше за все, курс долара буде волатильний, як і зараз, жодних різких рухів вгору або вниз не очікується. Коливання можуть скласти плюс-мінус кілька десятків копійок. А з кінця лютого або навіть з початку березня почнеться ревальвація», — вважає Олексій Кущ.
Експерт також зазначає, що багато чого залежатиме від активності нерезидентів. Але такого сильного зміцнення гривні, як у 2019 році, не очікує.
Как видно из структуры выплат, 418,80 млрд грн из общей суммы пойдут на обслуживание и погашение государственного внутреннего долга, 166,33 млрд грн — государственного внешнего долга.
Из общей суммы в 585,13 млрд гривен погашение долга составит 443,55 млрд гривен, процентные платежи — 141,58 млрд гривен.» ОВГЗ у нерезов будут пользоваться спросом конечно же- но есть небольшое уточнение… При неблагоприятном исходе переговоров с МВФ и ежели МВФ не нальёт лавандоса- нерезы меньше в ОВГЗ станут вкладываться и по истечениям сроков будут вбиваться в доллар.