Пенсійний фонд України завершив фінансування виплат допомоги в 8 тис. грн фізособам-підприємцям, які припинили роботу на час локдауна. Про це йдеться в повідомленні Фонду.
Пенсійний фонд завершив виплати 8 тисяч допомоги підприємцям, які призупинили роботу через локдаун
2021 рік
3 лютого 2021 року Пенсійний фонд України профінансував 201,0 млн грн для забезпечення виплати одноразової матеріальної допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від
Фіндопомогу було виділено 25 126 підприємцям.
Напередодні, 13 січня, Кабінет Міністрів виділив цю суму на завершення виплат зазначеної допомоги.
Читайте також: Єдиний рахунок для ФОПів працює. Сплачено 2,9 мільйона гривень податків
Раніше
У грудні 2020 року Пенсійний фонд спрямував понад 3,6 млрд грн на виплату матдопомоги 456 тис. з 480 тис. ФОПам, які подали заявки.
Виплати здійснювалися підприємцям, які втрачають прибутки через заборону працювати у сфері їх діяльності під час локдауна 8−24 січня.
Читайте також: Які ФОПи можуть не платити ЄСВ за періоди 2021 року
Хочете знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 10
22% змушені відправляти своїх працівників у неоплачувану відпустку, 13% - скорочують заробітну плату, 10% - частково скорочують штат, 9% - закриватимуть бізнес.
Тільки 3% ФОПів повідомляють, що фінансова допомога у розмірі 8 тисяч гривень допоможе компенсувати їх збитки від впровадження локдауну, тоді як 84% вважають такі кошти недостатніми", — додали в ЄБА.
Серед тих, кому не вдалося отримати допомогу, більшість (59%) отримали відмову через невідповідність підтриємства КВЕДам, яким вона виплачувалася. Ще 12% через те, що ФОП є одночасно найманим працівником, 9% - через технічні проблеми з платформою Дія, серед інших причин — зупинка діяльності, несплата ЄСВ протягом останніх 3 місяців, тільки що відкритий ФОП.
Протести ФОПів знову здіймають дискусію навколо дурниці, яку виголосив Гетьманцев, а потім повторив Зеленський і досі продовжують повторювати місцеві «цивілізовані» люди: «Податки мають сплачувати всі».
Це твердження, напевне, має на увазі, що ті країни, в один ряд з якими ми маємо встати, керуються цим правилом. Можливо, але є одне «але». Податки необхідно витрачати в інтересах платників податків, що ми і бачимо на практиці західних країн. А розкрадання грошей платників податків суворо карається. В країнах, де «всі платять податки», злодії відбувають покарання у в’язницях.
Назвіть мені країну, де «всі платять податки» і чиновники виписують собі премії та компенсації в 30 разів вищі за середню зарплату платників податків. Мені здається, що там навіть за одноразове використання службової машини для особистих потреб подають у відставку… Хіба ні?
Чи десь є така країна, щоб який-небудь контррозвідник задекларував майно на 8 млн доларів, а всі продовжували б покірно «сплачувати податки»? Або чоловік генпрокурора вкрав би 30 000 баксів з бюджету шляхом примітивної афери, а всі платники податків продовжували б спокійно «платити податки»?
Де такі країни існують? Ви на які країни орієнтуєтесь, дозвольте вас запитати? Ну, вочевидь, не на захід від нас вони знаходяться.
Ви несіть нам грошики, як у Німеччині та Швеції, а ми їх витрачатимемо, як у Зімбабве — Павло Себастьянович.
Через невиконання плану видатків дефіцит держбюджету на 2020 рік становив 217 млрд грн, що майже на 30% менше від плану, у порівнянні з 2019 роком дефіцит зріс у 2,7 раза і став найбільшим за останні десять років. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи виконання Державного бюджету України у 2020 році, повідомили УНН у пресслужбі відомства.
«У порівнянні з 2019 роком дефіцит державного бюджету зріс у 2,7 раза і став найбільшим за останні десять років», — сказав Валерій Пацкан.
Загальні доходи Фонду становлять 33,8 млрд. З них власні надходження — 22,8 млрд, а надходження з держбюджету — 13,8 млрд, йдеться в даних ПФУ.
Однією з причин є скасування у лютому 2020-го високих штрафів за роботу співробітників без офіційного оформлення. Це призвело до тінізації праці.
Ситуація у Фонді погіршується з кожним роком, бо в Україні зростає кількість зарплат у конвертах і неоформлених працівників. Через високу тіньову зайнятість Пенсійному фонду не вистачає коштів на те, щоб повністю компенсувати витрати на пенсії, пояснює Obozrevatel.
За рік в Україні, з липня 2019-го по липень 2020-го, кількість співробітників, які сплачують внесок до Пенсійного фонду, скоротилася на 565 тис. осіб.
деньги, пенсионер складывал в кубышку. И за десять лет скопил 100 грн.
З самого початку пандемії Євросоюз підтримував український народ.
«Спочатку ми посилали маски, апарати для вентиляції (легенів), а також перерахували 200 млн євро на підтримку вашого бізнесу під час локдауну», — зазначила президент ЄК.