Ціна нафти Brent вперше з кінця січня 2020 року перевищила $60 за барель в ході торгів на міжконтинентальній біржі. Станом на 8:47 ціна квітневих ф'ючерсів на нафту марки Brent росла на + 1,2%, до $60,05 за барель. Березневі ф'ючерси на нафту WTI росли на 1,25%, до $ 57,56. Про це пише Forbes.
Ціна Brent перевищила $60 вперше більше ніж за рік
Що відбувається з цінами на нафту
Нафта дорожчає з кінця жовтня на тлі реєстрації і початку застосування нових вакцин від коронавірусу, відзначає Bloomberg. Глава азіатського підрозділу Vitol Майк Мюллер в інтерв'ю Gulf Intelligence зазначив, що в плані «ейфорії» на тлі реєстрації вакцин нафтовий ринок, можливо, навіть «квапить події».
Як пише Bloomberg, на ціни також впливає зростаючий попит на нафту в Китаї. За даними на минулу п'ятницю, в країну прямували 127 супертанкерів, які при повному завантаженні можуть доставити більше 250 млн барелів.
Читайте також: Нафта дорожчає. Пропозиція може скоротитися
Генеральний директор Royal Dutch Shell Plc Бен Ван Берден минулого тижня заявив, що продажі палива в Китаї повернулися в «режим значного зростання».
Зростання вартості нафти також обумовлене угодою ОПЕК+, в рамках якої Саудівська Аравія добровільно погодилася скоротити видобуток нафти до 8,5 млн барелів на добу в лютому і березні 2021 року. «Фундаментальна картина поліпшення попиту і дисципліни на стороні пропозиції передбачає, що у ринку є явний потенціал зростання», — сказав Bloomberg головний ринковий стратег CMC Markets Asia Pacific в Сіднеї Майкл Маккарті.
Що очікують нафтові компанії
Водночас компанія Chevron Corp заявила про намір дочекатися стабілізації ситуації з пандемією covid-19, перш ніж повертатися до плану нарощування видобутку в Пермському басейні.
«Ми поставили на паузу свій план, оскільки світові не потрібні були додаткові барелі нафти, і ми не хотіли витрачати капітал на збільшення поставок на і без того переповнений ринок», — заявив головний фінансовий директор Chevron П'єр Бребер.
Однак, зазначив він, у разі формування відповідних умов на ринку ресурсів і можливостей у компанії достатньо. Відповідні умови, підкреслив Бребер, будуть створені не раніше другої половини поточного року або навіть на початку 2022 року.
Перспективи попиту на нафту залишаються невпевненими, зважаючи на спалахи covid-19, що тривають по всьому світу. Нова хвиля захворюваності в Китаї перед Новим роком за місячним календарем (12 лютого) призвела до зниження індексів ділової активності як у промисловому секторі, так і в сфері послуг.
Читайте також: Нафта дорожчає з огляду на економічні стимули США
Середньострокові перспективи попиту на нафту є сприятливими, проте короткострокові ризики, пов'язані з коронавірусом і недостатньо швидкою вакцинацією, зберігаються, відзначає аналітик компанії Axi Стівен Іннес.
Коментарі - 1
Свою поїздку до Москви дипломат назвав «дуже складною» і додав: візит «підтвердив, що Європа і Росія віддаляються».
«Здається, Росія поступово від'єднується від Європи і розглядає демократичні цінності як екзистенційну загрозу».
Голова дипломатії ЄС додав, що наступні кроки блоку можуть включати подальші санкції проти Москви.
Відносини між Москвою і ЄС і до справи Навального перебували у напруженому стані - через анексію Росією Криму в 2014 році і її підтримку бойовиків на Донбасі, а також невизнання ЄС виборів у Білорусі і його критику через розгін демонстрацій проти Олександра Лукашенка. Прокажена росія.