Заплановані збори акціонерів «Мотор Січі» 31 січня будуть неправомірними, бо не відповідають нормам закону «Про акціонерні товариства». Про це в пресрелізі заявила Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР).
Нацкомісія з фондового ринку вважає дії акціонерів «Мотор Січі» неправомірними
Що сталося
Нацкомісія зафіксувала грубі порушення чинного законодавства при організації певними акціонерами та учасниками ринку загальних зборів АТ «Мотор Січ», а також порушення прав інших акціонерів цього товариства.
Як повідомляє пресслужба НКЦПФР, «розпочато процес правозастосування проти учасників ринку. Комісія і надалі забезпечуватиме відповідний нагляд за діями акціонерів і учасників ринків капіталу».
У межах своїх повноважень Комісія активно співпрацює з правоохоронними органами по здійсненню законних заходів для захисту прав інвесторів.
Як вплине ситуація на інвестклімат
Ситуація навколо «Мотор Січі» не впливає на інвестиційний клімат в Україні, заявив на брифінгу міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, пише Укрінформ.
«Бізнес розуміє, що це абсолютно окремий випадок, що вимагає філігранного, з хірургічною точністю, рішення, аби збалансувати всі інтереси, але головне — щоб зберегти» Мотор Січ «як економічно ефективне і привабливе українське підприємство, що забезпечує роботою десятки тисяч людей. Тому я не бачу жодного зв'язку між ситуацією з „Мотор Січчю“ і загальним інвестиційним кліматом у країні», — зазначив Кулеба.
Читайте також: В Офісі Президента прогнозують: 2021-й буде роком економічного зростання
Що передувало
Як повідомлялося, 28 січня Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів.
Згідно з цим рішенням, Україна ввела обмежувальні заходи на три роки щодо громадянина Китаю Ван Цзин і компаній Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські острови), Hong Kong Skyrizon Holdings Limited (Гонконг, КНР), Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co., Ltd (Пекін, КНР) і Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd (Пекін, КНР).
У ЗМІ цих осіб пов'язують з інвесторами компанії «Мотор Січ».
У січні Міністерство торгівлі США ввело санкції проти китайської компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited, інвестора української АТ «Мотор Січ». Глава відомства Вілбур Росс заявив, що Сполучені Штати хочуть попередити експортерів, що Skyrizon має тісні зв'язки із китайською армією.
Читайте також: Тільки 1 з 10 СЕО чекає поліпшення інвестклімату в 2021 році — ЄБА
Передісторія
- На початку серпня 2020 року в групі DCH заявили про початок партнерства з китайськими інвесторами, які представляють Skyrizon Aircraft Holdings Limited.
- 6 серпня минулого року Антимонопольний комітет повідомив, що проведе оцінку продажу підприємства «Мотор Січ» на відповідність конкурентному законодавству.
- 4 вересня минулого року китайські інвестори АТ «Мотор Січ» подали до Міністерства юстиції претензійний документ — Notice of Investment Dispute про намір звернутися до міжнародного арбітражу для стягнення з держави Україна збитків у розмірі $3,5 млрд. До складу робочої групи по арбітражному врегулюванню входить і представник АМКУ.
- У листопаді стало відомо, що китайські інвестори «Мотор Січі» найняли три юркомпанії для процесу проти України на $3,5 млрд.
Коментарі - 13
14) повідомлення акціонерам — повідомлення, що містить передбачену законом та статутом акціонерного товариства інформацію і направляється адресату в письмовій формі поштою, через депозитарну систему України або вручається акціонеру (його уповноваженим представникам) особисто.
Стаття 4. Акціонери товариства
1. Акціонерами товариства визнаються фізичні і юридичні особи, а також держава в особі органу, уповноваженого управляти державним майном, або територіальна громада в особі органу, уповноваженого управляти комунальним майном, які є власниками акцій товариства.
Стаття 7. Порядок відчуження акцій акціонерного товариства
1. Акціонери публічного акціонерного товариства можуть відчужувати належні їм акції без згоди інших акціонерів товариства.
Стаття 20. Акції товариства
1. Акція товариства посвідчує корпоративні права акціонера щодо цього акціонерного товариства.
2. Усі акції товариства є іменними. Акції товариств існують виключно в бездокументарній формі.
1. Загальні збори є вищим органом акціонерного товариства.
2. Акціонерне товариство зобов’язане щороку скликати загальні збори (річні загальні збори).
Річні загальні збори товариства проводяться не пізніше 30 квітня наступного за звітним року.
До порядку денного річних загальних зборів обов’язково вносяться питання, передбачені пунктами 11, 12 і 24 частини другої статті 33 цього Закону.
Стаття 34. Право на участь у загальних зборах
1. У загальних зборах акціонерного товариства можуть брати участь особи, включені до переліку акціонерів, які мають право на таку участь, або їх представники. На загальних зборах за запрошенням особи, яка скликає загальні збори, також можуть бути присутні представник незалежного аудитора (аудиторської фірми) товариства та посадові особи товариства незалежно від володіння ними акціями цього товариства, представник органу, який відповідно до статуту представляє права та інтереси трудового колективу.
Перелік акціонерів, які мають право на участь у загальних зборах, складається станом на 24 годину за три робочих дні до дня проведення таких зборів у порядку, встановленому законодавством про депозитарну систему України.
На вимогу акціонера товариство або особа, яка веде облік права власності на акції товариства, зобов’язані надати інформацію про включення його до переліку акціонерів, які мають право на участь у загальних зборах.
Повідомлення про проведення загальних зборів та проект порядку денного надсилається акціонерам персонально особою, яка скликає загальні збори, у спосіб, передбачений наглядовою радою товариства, у строк не пізніше ніж за 30 днів до дати їх проведення. Повідомлення розсилає особа, яка скликає загальні збори, або особа, яка веде облік прав власності на акції товариства у разі скликання загальних зборів акціонерами.
Очень интересно, а что тут нарушили на думку нацкомисии???
уведомления разослать каждому лично не сложно, на запросы про акционеров данные собрать легко отдельными справками по каждому, арест только на отчуждение 56,009% остальные в свободном обращении
Про це свідчать дані Національного банку України (НБУ). Інвестиційна зе-мекка?
Китайцы, купившие акции завода 4 года назад — нарушили права нардепа богаслаева, который акции продал, а уходить со своей «молодой командой» с завода не хочет?
А тут оставить пару складов.
Это я уж молчу — откуда он его взял. И как оказалось что акции стратегического предприятия было поразтыканы по белизским оффшорам…