Нерівномірні темпи вакцинації населення планети від коронавірусу, зокрема затримка поставок вакцин у бідні країни, несе загрози не лише для здоровʼя людей, а й може розхитати світову фінансову систему, попереджає МВФ. Про це пише The Guardian.
Затримка вакцинації у країнах, що розвиваються, несе загрозу для світової економіки — МВФ
Тези доповіді МВФ
У звіті, випущеному до Всесвітнього економічного форуму у Давосі, Міжнародний валютний фонд зазначає, що інвестори проігнорували нещодавні дані про уповільнення темпів зростання економіки великих країн у зв’язку з другою хвилею пандемії коронавірусу, яка тривала протягом зимових місяців.
Також наявні очікування того, що програми вакцинації займуть більше часу, особливо в країнах, що розвиваються. Це змусить уряди зберігати карантинні обмеження протягом тривалішого періоду, ніж передбачалося.
У доповіді наголошується, що особливу загрозу становить недалекоглядний підхід до вакцинації, за якого багатші країни мають краще забезпечення вакциною, а країни, що розвиваються, — відповідно обмежені у доступі.
«Затримка доступу до комплексних рішень у сфері охорони здоров'я може означати неповне відновлення світової економіки і поставити під загрозу глобальну фінансову систему», — йдеться у звіті Фонду.
«Оскільки на країни з ринком, що розвивається, припадає близько 65% глобального зростання (40% без урахування Китаю) в 2017—2019 роках, затримки у боротьбі з пандемією в таких країнах можуть провіщати біди для світової економіки», — йдеться в повідомленні.
Як наголошують аналітики МВФ, збої в ланцюжку поставок можуть вплинути на прибутковість компаній навіть у регіонах, де пандемія перебуває під контролем. А оскільки зростання є важливим елементом фінансової стабільності, нерівномірне і часткове відновлення ризикує поставити під загрозу здоров'я фінансової системи взагалі.
Читайте також: Капіталістична модель економіки вже не працює — Макрон
Думки учасників Давосу
Напередодні на Давоському форумі президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса заявив, що багаті країни мають припинити забирати собі всю вакцину, передає Reuters.
Поки Африка щосили намагається отримати достатню кількість вакцин, щоб почати загальнонаціональну вакцинацію свого 1,3-мільярдного населення, тим часом запасні дози вакцини, які замовили багатші країни, обчислюються сотнями
«Багаті країни світу отримали велику кількість доз, деякі навіть придбали в чотири рази більше, ніж потрібно їх населенню», — сказав він по відеозвʼязку на Всесвітньому економічному форумі.
Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус минулого тижня охарактеризував цей нерівний розподіл як «катастрофічний моральний провал».
Великобританія для свого 67-мільйонного населення замовила 367 млн доз семи різних вакцин — деякі з них уже схвалені, а деякі ні, у той час як Євросоюз забронював майже 2,3 млрд доз для свого населення в 450 млн осіб.
Генеральний директор програми з поширення вакцин Gavi Сет Беркліпідрахував, що більш багаті країни замовили понад 800 млн надлишкових доз і мали можливість отримати ще 1,4 млрд. «Цифри дійсно вражають… Люди не знали, які вакцини спрацюють, чи будуть працювати будь-які з них, тому вони завдали кілька ударів по воротах», — сказав Берклі. Він зазначив, що Covax готовий отримати пожертви надлишків доз, купити їх або зайняти місце в черзі на виробництво нової вакцини.
Раніше у Давосі міністр фінансів Саудівської Аравії заявив, що його країна постачатиме вакцини в бідні країни,
Читайте також: Всесвітній економічний форум відкриється 25 січня. Про що говоритимуть онлайн
Коментарі - 31
И потом ездят в инвалидных колясках.
А естественный иммунитет у меня уже есть.
Была статья про клеточный иммунитет у лиц, переболевших SARS.
Так вот, он есть до сих пор.
18 лет.
SARS CoV-2 очень близок к тому вирусу.
Потому, естественный иммунитет с высокой вероятностью будет таким же.
Насчет «массы болеющих повторно», там еще попутно всякие интересные иммунодефициты.
Которые раньше не умели или не считали нужными выявлять.
МВФ вже зробив першу заяву. Завтра усілякі там багаті Німеччини безкоштовно повезуть в Україну вакцини, ще й доплатять, лиш би ми усі укололись… :)
это может написать только подросток, начитавшийся сказок о том, что в ссср все ходили в скафандрах, а на выходных летали на марс…
а любой помнящий реальную районную поликлинику конца 80-х - вздрогнет и мелко перекрестится.
сейчас и государственные получше (я ходил к своему семейному врачу — красивое новое здание. електронная очередь, ресепшн, нормальная тетя, понимающая в медицине) — а уж о негосударственных и молчу. Я много лет был имнно в них по страховке — и знаю о чем говорю.
Вы думаете, традиция заносить хирургу на карман в 1992 возникла?)
медикаменты завозились, да… глюконатом кальция и димедролом лечили все болезни.
лучше я сейчас заплачу — и вылечат чем меня бы тогда зарезали, как некоторых моих родственников.
факт на лицо — после развала совдепии появился шанс вылечится.
хотя для бабок, просиживающих сутками в коридорах поликлиник — да, настали трудные времена. Это я признаю
напиминаю — система заключалась в прикреплении населения к «районным больницам» и предусматривала строгий запрет обращатся в любые другие.
обычное крепостное право — толкьо в медицине.
одним — бесплатные семашки, где лечили банками и таблетками мела, элите — нормальное отношение… А в сегрегации всегда можно было обвинять злых капиталистов. На политинформациях.
Если сделать перевод текста Гардиан на обычный язык — Ускоренные темпы экономики Китая, стагнация экономики запада, несет угрозу мировым финансам, поэтому :
1 запад как потребитель китайских товаров должен выключить на время свою экономику, и Китай как производитель автоматически тоже выключится
2 все страны поставщики сырья, Зимбабве, Украина должны отдавать свои ресурсы бесплатно, они все равно скоро умрут от «вируса»
3 вакцинация должна способствовать центральному контролю за миграцией, контроль самих стран не надежен