Національний банк України переглянув окремі вимоги до визначення банками розміру кредитного ризику за активними банківськими операціями. Про це йдеться у повідомленні регулятора.
НБУ розширив можливості банків видавати іпотечні кредити та позики для бізнесу
Що зробив Нацбанк
По-перше, НБУ розширив коло позичальників, оцінку кредитного ризику яких можна буде оцінювати за спрощеною процедурою, тобто базуючись на стані обслуговування ними боргу.
За спрощеною процедурою будуть оцінюватися кредити, у тому числі іпотечні, які не перевищують 0,1% основного капіталу банку.
Читайте також:НБУ хоче, щоб банки видавали іпотечні кредити під 5−7−9%
По-друге, для іпотечних кредитів Національний банк дозволив враховувати доходи членів родини боржника — фізичної особи під час оцінки його фінансового стану. Також банкам надано право не здійснювати огляд стану житлової іпотеки фізичної особи за наявності договору обов’язкового страхування такої іпотеки.
По-третє, банкам надано право визначати клас боржника, який належить до групи юридичних осіб під спільним контролем, з урахуванням класу групи, визначеного на підставі кредитного рейтингу її материнської компанії/контролера за міжнародною шкалою.
По-четверте, Національний банк знизив значення нижньої межі діапазону PD (ймовірність дефолту) під час розрахунку розміру кредитного ризику за кредитами боржників — юридичних осіб на груповій основі — до рівня 0,005, що є аналогічним нижній межі діапазону, встановленого для оцінки на індивідуальній основі.
Читайте також: Чому іпотека під 10% не вирішить житлових проблем українців
Нові вимоги щодо спрощеної оцінки активів та вдосконалення вимог до групової оцінки почнуть діяти з 1 березня 2021 року.
Що з іпотекою
Приватбанк з 1 липня 2020 року відкрив кредитування в рамках державної програми «Доступне житло під 10%».
Читайте також: Доступна іпотека від Привату. Банк знизив річну ставку на «первинку» до 14,9%
Ощадбанк оновив іпотечні програми. Зокрема, розширив коло клієнтів, які можуть отримати кредит на житло під 9,99% у рамках програми «Звісно, 9,99».
Коментарі - 1
Общеизвестно, что в Украине ипотечный кредит, не смотря на кажущуюся «надежность» является источником наибольших проблем.