Радник Президента України з економічних питань Олег Устенко прогнозує, що в 2021 році українська економіка почне відновлюватися завдяки позитивним тенденціям на зовнішніх ринках і монетарній політиці НБУ. Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави.
В Офісі Президента прогнозують: 2021-й буде роком економічного зростання
Фактори зростання
Зростанню можуть сприяти виконання Україною «домашнього завдання» щодо поліпшення інвестиційного клімату та реалізація кроків щодо стимулювання внутрішніх інвестицій.
«Якщо говорити взагалі про 2021 рік, ми очікуємо, що це буде рік економічного зростання, рік поступового відновлення і всієї глобальної економіки, і, звичайно, української економіки», — зазначив він в інтерв'ю одному з українських ЗМІ.
Радник Президента наголосив, що Україна значною мірою залежить від ситуації на зовнішніх ринках, і будь-які зміни там відразу позначаються на всіх так званих малих відкритих економіках, до яких належить і українська.
Очікування
«Очікування на 2021 рік позитивне», — підкреслив Олег Устенко.
За його словами, в останні місяці на зовнішніх ринках зростали ціни на ті сировинні групи, які експортує Україна, зокрема метали і продукцію сільського господарства. І є сподівання, що така ситуація збережеться й надалі.
Як зазначив Олег Устенко, поліпшилася ситуація і на світових фінансових ринках.
«Після закінчення виборчої кампанії в США і до недавньої інавгурації 46-го Президента США Джо Байдена пішли у ріст все фондові ринки, а це значить, що і кредитори, і інвестори почали проявляти активність. В цілому міжнародні ринки виросли більш ніж на 15% за цей час. Це означає, що інвестори, які раніше шукали „тихі гавані“, зараз починають шукати можливості для інвестування. Це означає, що Україна, яка перебуває в групі країн з ринками, що розвиваються, може вже активно конкурувати за ресурс і розраховувати на глобальний приплив інвестицій», — зазначив він.
Читайте також: В ОП кажуть, що січневий локдаун не вплине на курс гривні. Очікують зміцнення нацвалюти
Разом з тим наша держава повинна серйозно підійти до виконання свого «домашнього завдання», зокрема по створенню якісного інвестклімату, захисту права власності, поліпшення судової системи та ін.
Нагадаємо
- Згідно з даними НБУ, економіка України скоротилася в 2020 році на 4,4%.
- Від ще більшого падіння ВВП України утримали сфери торгівлі, будівництва і телекомунікацій, які отримали прибуток у 2020 році.
- За підсумками січня — вересня 2020 року внутрішня торгівля одноосібно, всупереч кризі в економіці, сформувала на 22 млрд грн більше валового продукту, ніж за аналогічний попередній період (в порівнянних цінах, за даними Держстату).
- Найбільший внесок за обсягами у виробництво національного продукту зробили аграрії з переробниками — понад 23% ВВП країни.
- У структурі зайнятості населення за видами економічної діяльності в топ-5 галузей входять торгівля, сільське господарство, промисловість, освіта і логістика.
Коментарі - 13