Фізичні особи продовжують купувати ОВДП. 20 січня обсяг їх портфелю зріс ще на 400 млн грн, а за два місяці — майже подвоївся і становить майже 4,4 млрд грн. Про це на своїй сторінці у фейсбук написав фінансовий аналітик ICU Михайло Демків.
Фізособи продовжують скуповувати ОВДП. Обсяг портфелю зріс на 400 мільйонів
За його словами, це все ще не багато, як для 40-мільйонної країни. Для порівняння — обсяг строкових гривневих депозитів (на 1 грудня) станови 181,5 млрд грн.
Читайте також: Як купити ОВДП і скільки на них можна заробити
Демків зазначив, що валютні ОВДП не відстають, їх обсяг досяг $256 на ранок 21 січня, однак це ще трішки менше доковідного рівня.
«Наприкінці минулого і на початку цього року більше грошей йде саме в ОВДП, номіновані в гривні. Їх частка становить 38%. Якщо брати попередні три роки, то цей показник коливається в районі 30−40%, тобто більшість українців поки надають перевагу ОВДП в іноземній валюті», — підсумував він.
Нагадаємо
Найбільший обсяг ОВДП у січні — листопаді 2020 року, за даними НБУ, придбав державний Приватбанк. Його портфель за цей час виріс на 36,6 млрд грн. Також до трійки увійшли державні Укргазбанк (+25,6 млрд грн) та Укрексімбанк (+15 млрд грн).
Хто купував ОВДП у 2020 році
Незважаючи на активізацію іноземців, серед власників ОВДП з початку року найбільше зросла частка саме банків.
Коментарі - 10
інша частина просто немає грошей достатньо щоб купувати ОВДП і покривати комісії брокерів чи банків
Хотя в вашем же интресе его подать, это легко и не страшно.
во-вторых, комиссия за операцию начинается с 10грн. Мин. суммы от 50 тыс грн.
так что это всё не причины
Корупція в Україні - це симптом ширшої проблеми, сказав колишній спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.
«Вона (корупція. — Gazeta.ua) повсюдна, але це тому, що в Україні існує система, за якої кілька людей контролюють величезну частку активів у країні. І це дає їм величезну владу — економічну, що вони перетворюють і в політичну владу, — а також вплив у судах, вплив у парламенті, в прокуратурі, в урядових органах, міністерствах і так далі», — цитує Волкера «Радіо Свобода»
Щоб виправити це, Україна, мала б запровадити антитрастове законодавство, каже американський дипломат.
«Дуже суворе і дуже широке, десь таке, як запровадили США сотню років тому стосовно „капіталізму“ у США. Ми поділили компанію Standard Oil, такі імена, як Рокфеллер, Карнеґі, Меллон, стали цілями поділу їхніх бізнес-імперій. Але в результаті вони змогли зберегти свої гроші і вкласти їх із конструктивною метою. Це створило конкуренцію в економіці, а ця конкуренція створює попит на верховенство права.
Україні потрібен дуже суворий підхід до поділу таких бізнес-імперій, щоб дати людям можливість продати свої активи, зберегти гроші і стати успішними бізнес-лідерами, що діють на користь країні», — зауважив Волкер.
овгз шара только для тех у кого по 2−3 паспорта так называемые «нерезиденты»