Forbes опублікував рейтинг 25 найщедріших мільярдерів США. Видання підрахувало, скільки вони витратили на благодійність за все життя.
Forbes назвав 25 найщедріших мільярдерів США
Скільки витрачено на благодійність
Сумарно мільярдери з цього списку направили на благодійність $149 млрд, а їх загальний статок оцінюється в $799 млрд. Суми пожертвувань розраховані станом на 2020 рік, а капітал — станом на 14 січня 2021 року.
Рейтинг щедрості
- Перше місце в рейтингу посідає Воррен Баффет.
Станом на 2020 рік він направив на благодійність $42,8 млрд (його статок оцінюється в $88,8 млрд). Він виділяє пожертви на розвиток охорони здоров'я та боротьбу з бідністю.
Зокрема, Баффет щорічно підтримує Фонд Білла і Мелінди Гейтс. Разом з його засновниками він в 2010 році, запускаючи ініціативу The Giving Pledge, попросив американських мільярдерів направити на благодійність хоча б половину своїх статків. Баффет в свою чергу пообіцяв віддати на ці цілі понад 99% власного стану.
Читайте також: Засновник Duty Free віддав на благодійність більше $8 мільярдів — це майже весь його статок
- Засновник Microsoft і його дружина, Білл і Мелінда Гейтс, розташувалися на другій сходинці рейтингу.
Їх статок оцінюється в $ 120,7 млрд, а загальна сума пожертвувань — в $ 29,8 млрд. У 2020 році їх фонд став фінансувати дослідження, спрямовані на боротьбу з covid-19. Подружжя пообіцяло за два роки витратити на ці цілі $1,75 млрд і надати інструменти для боротьби з пандемією нужденним у всьому світі.
- Третє місце в рейтингу посів фінансист Джордж Сорос.
За своє життя він пожертвував $16,8 млрд, а його статок, за даними на 14 січня, оцінюється в $8,6 млрд. Його фонди «Відкрите суспільство» діють в 120 країнах світу, приділяють увагу демократії і захисту прав виборців. Тільки в 2020 році на ці напрямки він виділив $140 млн.
Крім того, в минулому році він направив $1,2 млрд на боротьбу з дискримінацією, захист прав людини і підтримку журналістики.
Коли почалася пандемія covid-19, Сорос пожертвував $37 млн на медичну допомогу нелегальним мігрантам в США, які не могли звернутися до лікаря в країні.
Після загибелі Джорджа Флойда Сорос виділив $220 млн на підтримку лідерів руху BLM на території всієї країни.
Читайте також: Індійський мільярдер пожертвував на благодійність 7,5 мільярда
- Колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг посів четверту сходинку рейтингу.
Його статок оцінюється в $54,9 млрд, а загальна сума пожертвувань — в $11,1 млрд. Блумберг зосередив увагу на зміну клімату та громадській охороні здоров'я. За останні десять років він направив більше $1 млрд на скорочення споживання тютюну, а в 2018 році повідомляв, що перевів $1,8 млрд університету Джонса Хопкінса, тепер відомому всьому світу через статистику по коронавірусу. Його фонд пожертвував на боротьбу з covid-19 більше $330 млн.
- У рейтингу найбільш щедрих мільярдерів з'явилася колишня дружина засновника Amazon Джеффа Безоса Маккензі Скотт.
Вона посіла шосте місце, пожертвувавши більше $5,83 млрд організаціям, які борються з расовою, гендерною та економічною нерівністю. Статок Скотт оцінюється в $55,2 млрд.
- Засновник Facebook Марк Цукерберг і його дружина Прісцилла Чан посіли десяте місце в рейтингу із загальним обсягом пожертвувань в $2,7 млрд зі статком в $90 млрд.
У сфері їх інтересів — підтримка науки, освіти, чесних виборів і правосуддя. Однак в 2020 році вони зосередили увагу на боротьбі з covid-19 і вибори. Їх фонд виділив на розробки проти коронавірусу більше $100 млн, а на підтримку чесного голосування на виборах — $400 млн.
Коментарі - 4
Фонд Пінчука — програми в галузі медицини, навчальні програми.
Фонд Порошенка — допомога військовим та медикам.
Безвідносно походження грошей, ці фонди існують і допомагають людям.
Про фонд Коломойського нічого не чув.