Вівторок на валютному ринку зберіг тенденції першого дня тижня, і гривня продовжила зміцнюватися. За день долар подешевшав на 4 копійки — з ранкових 28,07/28,09 до 28,03/28,05 гривень, а євро просів до рівня 34,06/34,08 гривень. Готівковий ринок теж поступово знижував свої цінники і ввечері 12 січня обмінки фінкомпаній продавали долар по 28,14−28,20 гривень, а євровалюту — по 34,10−34,20 гривень.
Валюта знову дешевшає: хто рятує долар від ще значнішого обвалу в Україні
Курс на міжбанку міг би просісти і значно нижче психологічної позначки в 28 гривень, але Нацбанк сьогодні фактично двічі виходив на торги з викупом надлишку долара. На початку — по 28,05 гривень регулятор придбав, за спостереженнями учасників ринку, $ 15−20 млн, а потім ще дуже довго стояв на ринку з котируванням викупу по 28,03 гривні за долар. Саме ці дії НБУ і не дали курсу американської валюти просісти нижче порога в 28 гривень до мети — як мінімум, 27,90 гривень на кінець сесії.
Посилили позиції гривні на сьогоднішніх торгах три фактори:
- активні розпродажі валютної виручки експортерами;
- низький попит на валюту з боку великих покупців, які вичікували мінімальних рівнів котирувань і явно не поспішали укладати угоди. Це змушувало продавців бути дедалі поступливішими за курсом;
- інтерес іноземних і місцевих інвесторів до купівлі ОВДП на сьогоднішньому аукціоні Мінфіну України. На момент написання статті вже відомо, що Мінфін продав паперів на 8,927 млрд грн в еквіваленті.
В цілому, день пройшов позитивно для гривні. Але активний викуп долара Нацбанком на сьогоднішніх торгах з початку по 28,05 гривень, а потім і по 28,03 гривні дає сигнал ринку, що НБУ не готовий до просідання курсу нижче позначки в 28 гривень. А тому — великим і дрібним покупцям, що вичікують більш істотного падіння курсу — вже варто подумати про проведення своїх операцій найближчим часом.
Хід торгів:
З самого початку сесії пропозиція перевищувала попит і долар подешевшав з ранкових 28,07/28,09 до 28,04/28,06 гривень, а на 12-ту годину — і до 28,035/28,055. Подешевшав би й ще більше, але НБУ купив перші $ 15−20 млн по 28,05 гривень, а потім надовго став з котируванням викупу по 28,03 гривні. Це вилучило весь надлишок пропозиції і курс завмер у межах 28,035/28,055 гривень майже до 15-ї години. Під кінець сесії котирування просіли ще, й торги вівторка завершилися на позначці 28,03/28,05.
Головні події 12 січня на міжбанку:
- Зниження курсу долара з ранкових 28,07/28,09 до 28,03/28,05 гривень і євро з 34,14/34,17 до 34,06/34,08 гривень на кінець сесії.
- Нацбанк двічі виходив на ринок і придбав у перший раз близько $ 15−20 млн по 28,05 гривень, а потім, за оцінками учасників ринку, ще не менше $ 20−35 млн по 28,03.
- Довідковий курс НБУ на 12:00 зафіксовано на рівні 28,0507 гривень, а офіційний на 13 січня 2021 року встановлено на позначці 28,046 гривень за долар.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 37
Большинство вообще не ходит голосовать из-за отсутствия нормальных адекватных кандидатов.
Да хоть 10 человек проголосует — все равно выберут. Это уже профанация голосования.
1. убить богдано-шоколадного дракона можно было только голосуя за Зе (Бойко/Рабынович — это плодо-овощная база которой давать власть again смысла вообще никакого)
2. выбрав незапятнанного политикой обещавшего убить дракона и гидру значит нужно голосовать и на выборах в ВР за его кандидатов и партию, чтобы у него были возможности убивать гидру
без монобольшинства в парламенте это был бы полит импотент Ющенко № 2
другой вопрос что Зе оказался слабым и некомпетентным и по сути отдал бразды правления ввереные ему коррупционной гидре
След. выборы — опять искать человека незапятнанного политикой, но более компетентного и твердого чем Зе и дать ему монобольшинство.
либо путь революции причем не против Зе, а против его окружения только беда в том что кого конерктно сажать нынче уже и непонятно при порохе было понятно — нужносажать пороха, а сейчас пади разбери кому предъявы кидать — Коломойскому так тот скажет, а я причем меня там нет
но не все миллионики проходные — думаю шарик и гордон собирают слишком много дизлайков, а так не исключено что успешные блоггеры имеют шансы взять выборы
Ведь политик это прежде всего тот кто устанавливает контакт с избирателем
При Пе — вектор движения страны изменился с падения при Ялынковиче к осторожному подьему. При Зе достаточно быстро прогадили все то НЕМНОГОЕ позитивное, что удалось построить при Пе и понеслись обратно курсом Ялынковича. И вы еще умудряетесь найти оправдания вашим голосованиям за зеко- *** ? Окститесь!
ПС: ну и про голосование за незапятнанного. Вам ваши идеи ничего не напоминают? Оту коммунистическую дичь о том, что страной может управлять любая доярка? Не смущает?
Но да есть оч много людей которые цели не ставят или ставят и но рано сдаются или бьются об стенку…
А мифы про избранных умеющих управлять Петь они умеют грабить, а страна начала оправлятся от войны не благодаря Петиному курсу, а вопркеки всей той дичи про кто не скаче той маскаль
И про мифы о грабить. Доярки умеют грабить лучше всех. Потому что с детства привыкли к тому, что «все вокруг колхозное, все вокруг мое». И дорастая до более высоких ступенек — «моего» становится куда как больше. А жадность из человека не выведешь. Потому мерять Петь и доярок жадностью — весьма глупое занятие. И если условные Пети могут принести не только грабеж, но и пользу, но доярки с высокой долей вероятности принесут только грабеж.
как только газ и нефть пойдут в рост можно смело скидывать всю гривну в валюту или если металл начнет падать в цене
но в целом, склоняюсь к мысли, если нбу покупает, и мне стоит.
падение ко вчерашнему закрытию 11 копеек, бывало и больше, но нбу таки вышел.
В долларе взяли $48млн, что не станет давить на межбанк и за эти бумаги банки легко рассчитаются со средств от погашения
https://index.minfin.com.ua/finance/bonds/ua4000201396/
+ % по ним и другим