Введення обов'язкового отримання платного дозволу на безвізовий в'їзд до Європейського союзу, що стосується і громадян України, очікується не раніше кінця 2022 року. Про це пише Дело.
Платний в'їзд в ЄС для українців введуть не раніше кінця 2022 року
Згідно з даними на сайті Європейської інформаційної системи авторизації подорожей (ETIAS), введення такої системи було передбачено ще в 2016 році, і тоді очікувалося, що для її запуску буде потрібно близько п'яти років — до кінця 2021 року, а її остаточне введення станеться до 2022 року.
Нині ж введення обов'язкової реєстрації відкладено на ще пізніший термін.
Нові правила
Нові правила будуть застосовуватися до громадян 60 країн, які користуються безвізовим режимом з ЄС. Їм потрібно буде отримати попередній дозвіл на поїздку шляхом подачі онлайн-заявки.
Не пізніше 96 годин до в'їзду в онлайн-системі користувачеві необхідно буде повідомити персональні та контактні дані, зокрема інформацію про проїзні документи, місце проживання, освіту, батьків, роботу, а також відповісти на ряд питань про можливі зв'язки з криміналом). Отримання авторизації має зайняти не більше 10 хвилин.
Дозвіл буде дійсний для поїздок строком до 90 днів протягом трьох років або до закінчення терміну закордонного паспорта.
Вартість послуги
За звернення встановлена плата в розмірі 7 євро для заявників у віці від 18 до 70 років, для інших це буде безкоштовно.
У разі відмови від автоматичного узгодження від людини можуть зажадати додаткові документи, а в разі відмови і при їх наданні — можна буде все одно подати апеляцію на таке рішення.
Нагадаємо, безвізовий режим поїздок українських громадян до країн Шенгенської зони був введений в червні 2017 року.
Коментарі - 40
То ли дело сейчас: приходится ехать не получая разрешение. Это же огромный риск. И платить грабительские 7 евро раз в три года.
До того ж крім 50-100 євро, які лишались в Україні, ще 35 євро йшло за кордон.
И те гипотетические 50 евро за услуги я вообще не замечала, учитывая доходы.
Европа такая бедная, что им 7 евро понадобились? Цирк :)
Есть переток туристических потоков, что увеличило пересечение границ, есть трудовая миграция. Но факт остаётся фактом — с обретением безвиза народ Украины стал беднее, и ощутить всю прелесть безвиза не в состоянии по причине бедности.
Как-то я не увидела украинцев, летающих на чашечку кофе в Вену по субботам, зато очереди за субсидией и льготами — ежедневно наблюдаю.
7 евро для ЕС — это копейки и насмехательство, особенно сейчас в пандемию, когда станок, печатающий евро дымится. ЕС получил от Украины самое дорогое — трудовые ресурсы, обученные и спокойные в социальном плане, готовые работать за половинную мотивацию работника-европейца, быть потребителем товаров на ЕС рынке, тем самым дополнительно стимулируя его.
Ещё раз — никто не умаляет удобство безвиза, но не до безвизга. И его наличие особо ничего не поменяло в жизни украинцев.
Я икею покупаю без безвиза, не выходя из дома, с доставкой на дом. Могу научить ;)
Из описанного Вами примера видно выгоду для неукраинского производителя ( и магазина) и как следствие потери для украинского. По идее — Вашей маме ещё должны 7 евро, а не с неё требовать. Рынки сбыта — это самое сложное в сегодняшнем мире, за них идут невидимые войны. Даже в том же магазине АТБ идёт борьба производителей за умы и кошелёк покупателей — упаковка, выкладка товара, размещение на выгодных полках витрин, ценники с «акциями» и т. д.
Я бы не сказала, что отсутствие безвиза было помехой для желающих отдохнуть в Польше или потрогать икею.
Друзья из Ужгорода из Венгрии не вылазили, все выходные старались туда уезжать. То же как-то особо не плакали без безвиза.
Хотя сомневаюсь что зеленых престиж страны хоть как-то волнует
Сколько истерики из-за семи евро у людей ни разу не выезжавших за границу.