З 1 січня 2021 року 98% усіх українських товарів отримали вільний доступ на ринок Великобританії. Про це повідомляється на Урядовому порталі з посиланням на Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.
98% українських товарів отримали вільний доступ на ринок Великобританії
З 2023 року для України стануть доступні й інші 2% категорій товарів.
Про що угода
Йдеться про укладену недавно двосторонню торговельну угоду між урядами України та Великої Британії. Згідно із текстом документа, українські підприємства отримають можливість продавати до 98% національної продукції на ринку Сполученого Королівства.
За задумом урядів країн, угода має суттєво поліпшити баланс і структуру двосторонньої торгівлі, а також закласти основу майбутнього тісного співробітництва і партнерства між представниками бізнесу.
Міністерство економіки продовжує розробку проєктів договорів з Тунісом, Єгиптом, Йорданією, В'єтнамом, Індонезією і Китаєм.
Серед інших результатів міжнародного співробітництва — активізація роботи стосовно «промислового безвізу», що надасть додаткові торгові преференції для українських експортерів, і визнання української системи сертифікації насіння країнами ЄС, що дозволить Україні повноправно брати участь у міжнародній торгівлі насінням.
«Це крок до визнання того, що українська аграрна продукція й надалі розширюватиме свою присутність на європейському ринку», — заявив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко.
Раніше
Британський парламент переважною більшістю голосів 30 грудня схвалив торговельну угоду Великобританії з ЄС, яка застосовуватиметься після Brexit — виходу країни зі складу Європейського союзу. За кілька годин до цього угоду підтримала Палата громад — 521 голосом проти 73. Пізніше в цей же день угода була схвалена королевою Єлизаветою II.
Читайте також: Британський парламент проголосує за законопроєкт про майбутні відносини з ЄС
Коментарі - 21
Например квота на сахар, которого мы экспортируем в ВБ ~27K тонн, составляет 2.7К тонн. Кукуруза, экспорт 450К тонн, квота 100К тонн. Ну и т. д.
Да и на остальные, не квотированные товары пошлины отнюдь не отменяются, они будут постепенно снижаться в срок от 5 до 10 лет и на размер от 10 до 50%%, что само по себе, безусловно, неплохо, но назвать это «свободным доступом на британский рынок» может только наше дегенеративно-оптимистическое правительство.
«Угода передбачає, що мита на промислову продукцію зникають зовсім.
(Невеликі винятки щодо добрив, електроніки та автомобілів можуть (але не обов‘язково будуть) обкладатися митом не більшим за 1−2% протягом наступних двох років. А з 2023 року мит на промислову продукцію не буде взагалі)»
вот ссылка на министра: https://www.facebook.com/taras.kachka/posts/2850533965272658
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc41?pf3511=70632
«Количество тарифных квот для Украины составляет 36 + 4 дополнительных. Нулевые тарифные квоты устанавливаются британской стороной дополнительно к предоставленным в рамках Соглашения об ассоциации между Украиной и ЕС.» — https://biz.liga.net/all/all/novosti/98-ukrainskih-tovarov-svobodno-vyydut-na-rynok-velikobritanii
Недавно читал статистику, что объем экспорта в Великобританию составляет всего 1,2% от общего экспорта Украины. Найду ссылку на эти данные — поделюсь.
— масло подсолнечное (экспортировано 105 тыс. т на $ 84,8 млн);
— кукуруза (452,6 тыс. т на $ 74,4 млн);
— жмых (шрот) подсолнечный (86,9 тыс. т на $ 17,6 млн);
— сахар (26,7 тыс. т на $ 9,5 млн);
— пшеница (40,9 тыс. т на $ 7,8 млн).
Источник: http://agroportal.ua/news/ukraina/top5-produktov-kotorye-velikobritaniya-pokupaet-v-ukraine/
Радоваться тут особо нечему…
Этот объём экспорта вполне могут проглотить и другие страны, расположенные территориально ближе к Украине (меньше стоимость доставки).
Я бы порадовался, если бы Британия покупала в Украине машины и оборудование, авто и ж-д транспорт, самолеты, вооружения… Но этого всего в нашем экспорте нет.