Мінфін - Курси валют України

Встановити
22 грудня 2020, 15:22

Розгляд позову Дубілета до Приватбанку призупинено

Суд призупинив розгляд позову ексголови правління Приватбанку Олександра Дубілета про визнання недійсним договору щодо викупу державою в 2016 році акцій неплатоспроможної фінустанови. Як повідомляє пресслужба Привату, це пов'язано з несплатою Дубілетом судового збору.

Розгляд позову Дубілета до Приватбанку призупинено
Фото: youtube.com

У чому суть питання

«Як стало відомо представникам Приватбанку у суді, Олександр Дубілет не сплатив судовий збір у сумі 737 тис. грн, в зв'язку з чим судом була залишена без руху заява про зміну предмета позову, а постановою від 14.12.2020 вона була повернута позивачеві», — заявили в Приватбанку.

Розгляд позову призупинено до вирішення апеляційної інстанції.

Передісторія

Раніше у вересні 2017 року Дубілет подав позов про захист честі, гідності та ділової репутації. Відповідачами є Приватбанк, інформаційне агентство Інтерфакс-Україна та ексголова правління банку Олександр Шлапак. Колишній очільник фінустанови намагався визнати недостовірною інформацію, поширену на прес-конференції 4 липня 2017 року керівництвом банку.

Читайте також: Дубілет виграв у Привата позов про захист честі і гідності

Тодішній глава банку Олександр Шлапак заявив, що «під час видачі кредитів порушувалися як нормативні документи Національного банку, так і внутрішні документи самого банку. Всі 36 кредитів були підписані головою правління банку з перевищенням повноважень, які надавалися йому відповідними документами банку, в зв'язку з чим банк звернувся до Генеральної прокуратури із заявами про вчинення кримінальних правопорушень».

У червні 2020 року Верховний Суд відмовив Дубілету в задоволенні позову.

Пізніше наприкінці жовтня банкір вирішив доповнити позов вимогою повернути йому частину акцій Приватбанку і визнати за ним право власності на такі акції — до націоналізації банку він був міноритарним акціонером і йому належало 2,7249% акцій.

15 грудня Дубілет подав апеляційну скаргу про повернення заяви і зміні предмета позову. Згідно з процесуальними нормами ЦПК України, повідомляє Приватбанк, це є підставою для зупинення провадження і спрямування всіх матеріалів справи до суду апеляційної інстанції.

Судові історії Привату

Станом на жовтень 2019 року, кількість судових справ, пов'язаних з Приватбанком, досягало 600. До 17 січня 2020 року до суду було подано 285 позовів колишнім акціонером банку Ігорем Коломойським.

Нагадаємо, в грудні 2020 року Приватбанк подав позов проти одного з найбільших банків Ізраїлю — Israel Discount Bank. Розгляд з'ясовує, чи брав участь Discount у ході шахрайських дій колишніх власників Привату. У цьому ж місяці Північний апеляційний господарський суд відновив провадження у скасуванні націоналізації Приватбанку, скасувавши рішення Господарського суду Києва про його призупинення. У Приваті відзначили, що суд відновив виробництво незважаючи на порушені терміни подачі апеляції одним з відповідачем по справі і дію так званого «антиколомойського» закону.

Читайте також: Наглядова рада Приватбанку затвердив нову структуру правління банку

Раніше стало відомо, що Господарський суд Києва постановою від 14 липня закрив провадження за позовом ексміноритарного акціонера Приватбанку Олега Горохівського — співзасновника першого мобільного банку monobank. Повідомляється, що раніше бізнесмен володів 0,3236% акцій фінустанови.

Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».

Коментарі - 1

+
+26
bonv
bonv
22 грудня 2020, 15:55
#
Війна за Приват продовжується… Коломойським.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися