Федеральна торгова комісія США (FTC) подала антимонопольний позов проти Facebook, в якому компанію звинувачують в антиконкурентній поведінці та збереженні світової монополії на соцмережі. Регулятор намагатиметься через суд вилучити Instagram та WhatsApp з активів компанії. Про це повідомляється на сайті FTC.
Влада США хоче змусити Facebook продати Instagram та WhatsApp
Про що йдеться
Федеральна торгова комісія США і майже кожен американський штат подали позови, звинувачуючи компанію Facebook в порушенні антимонопольного законодавства. Про це також повідомляє Reuters.
Компанію звинувачують в скупці конкурентів, приділяючи особливу увагу попереднім покупкам – додатки для обміну фотографіями Instagram за $1 млрд в 2012 році і додаток для обміну повідомленнями WhatsApp за $19 млрд в 2014 році.
Генеральний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс від імені коаліції 46 штатів заявила, що «протягом майже 10 років Facebook використовував своє панування і монопольну владу, щоб знищити дрібніших конкурентів, придушити конкуренцію, і все це за рахунок звичайних користувачів».
Штати Колумбія і Алабама, Джорджія, Південна Кароліна і Південна Дакота в позові участі не брали.
Федеральна торгова комісія США прагне вилучити ці додатки з активів Facebook та заборонити компанії нав’язувати антиконкурентні умови розробникам. Також регулятор хочу зобов’язати компанію в майбутньому попередньо запитувати про схвалення таких угод.
Читайте також: Акції Facebook, Tesla і Netflix допустили до обігу в Україні
Реакція Facebook
У Facebook нагадали, що регулятори самостійно схвалили угоди з продажу WhatsApp та Instagram. Тоді регулятор не виявив ризиків для конкуренції, а зараз, як зазначається в повідомленні компанії, це схоже на «переписування історії» та неправильну роботу антимонопольного законодавства.
У заяві йдеться, що регулятори нічого не робили протягом років, коли Facebook інвестував «мільярди доларів та мільйони годин» в Instagram та WhatsApp. Це зробило останні застосунки такими, якими користуються сьогодні користувачі.
У 2012 році FTC провела поглиблений «подвійний розгляд» купівлі Instagram, перш ніж одноголосно проголосувати за її схвалення. Європейська комісія розглянула купівлю WhatsApp у 2014 році та не виявила монопольних ризиків. Саме тому, як зазначається, компанія спокійно чекатиме суду.
Що цьому передувало
У липні 2019 року американська влада почала масштабне розслідування щодо компаній Amazon, Facebook, Google і Apple для перевірки можливих порушень ними антимонопольного законодавства.
Читайте також: Facebook планує перевести 50% працівників на «дистанційку» до 2030 року
Коментарі - 8
https://imgur.com/37jMMUa
А есть тех, которые наоборот не хотят жить среди тех, которые не лучше них или не им равны, и считают, что другие красивые и способные люди делают мир прекраснее. Они считают, что нужно такие люди для развития человечества и не надо их задавить.
Как смирить эти две группы, которые существуют по всему политическому спектру, понятия не имею…
https://www.ft.com/content/d9127eae-f99d-11e9-98fd-4d6c20050229
Внутри взлома WhatsApp: как израильская технология использовалась для шпионажа
К маю 19-го года, как сообщает FT, NSO разработало новый метод, превратив уязвимость в WhatsApp в оружие, которой пользуются 1,5 миллиарда человек во всем мире, для полностью скрытой доставки Pegasus. Пользователю даже не нужно было отвечать на телефонные звонки, но после доставки программа мгновенно использовала недостатки операционной системы устройства, чтобы превратить его в секретный инструмент подслушивания.
Выпуск обновления занял десять дней.
Кстати, Pegasus способен к самоуничтожению, если он не подключается к удаленному,
командному серверу в течение 60 дней.
Так что один из способов уничтожения этого шпионского ПО — вытащить сим-карту и заблокировать вай-фай на iPhone, сменить дату минимум на три месяца вперёд, пару раз перезагрузить устройство, а также дать ему полежать включенным хотя бы одну ночь…
Проблемы наблюдаются местами и в Украине. На момент публикации существенные сбои в работе Instagram
зафиксированы в Харьковской и Черновицкой областях. Пользователи также жалуются на Messenger.