Податковий Комітет одноголосно затвердив законопроєкт президента України Володимира Зеленського про підтримку бізнесу №4431 за основу і в цілому. Про це написав перший заступник голови Комітету Ради з питань фінансів Ярослав Железняк в телеграм-каналі.
Податковий комітет Ради підтримав законопроєкт Зеленського про підтримку бізнесу
«Це той закон, в якому списання податкових боргів до 3060 грн. Це була остання перепона на шляху до зали», — написав він.
Железняк переконаний, що весь пакет законопроєктів № 4429-4431 президента, візьмуть сьогодні за основу і в цілому.
Передісторія
27 листопада президент Володимир Зеленський зареєстрував два законопроєкти про анонсовані заходи підтримки підприємців під час карантину.
Законопроєкт №4430
Законопроєкт не потребує додаткових відрахувань з Держбюджету.
Що пропонується:
-
списати податковий борг сумою до 3060 грн та відтермінувати до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу до 6800 гривень;
-
списати пені та штрафні санкції у разі самостійної сплати податкового боргу;
-
збільшити поріг обсягу податкового боргу для застосування заходів щодо його стягнення до 3060 гривень;
-
створити Реєстр набувачів одноразової компенсації витрат, понесених за сплату ЄСВ;
-
не оподатковувати податком на доходи фізосіб (ПДФО) та податком на прибуток матеріальну допомогу;
-
звільнити платників єдиного податку I групи від його сплати за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року.
Читайте також: Де візьмуть гроші на виплату «8 тисяч Зеленського»
Законопроєкт №4429
Буде фінансуватися коштом Держбюджету.
Що пропонується:
-
забезпечити одноразові виплати особам, що через карантин можуть втратити частину доходів;
-
забезпечити одноразові виплати бізнесу для збереження робочих місць та компенсації ЄСВ;
-
протягом строку дії карантину та шести місяців після закінчення забезпечити можливість отримання держпідтримки малого і середнього бізнесу сфери громадського харчування;
-
продовження дії договорів про оренду держ- та комунального майна, що закінчуються у період карантину, ще на місяць після карантину для суб’єктів, що мусили припинити роботу на час обмежень;
-
скасування стягнення орендної плати для таких суб’єктів на час карантину;
-
не застосовувати під час та після дії карантину норму щодо призупинення та анулювання ліцензій на торгівлю алкоголем через несвоєчасну сплату за ліцензії;
-
включати до страхового стажу період, протягом якого особа отримувала допомогу по частковому безробіттю під час карантину;
-
надати можливість підприємця здійснити доплати до розміру мінімального страхового внеску за місяці часткового зменшення доходу на період карантину.
Читайте також: Стало відомо, які категорії ФОП отримають по 8 тисяч
Законопроєкт № 4431
Проєкт закону № 4431 передбачає зміни до Держбюджету на 2020 рік, а саме виділення коштів на одноразову допомогу бізнесу.
Коментарі - 8
Тот кто платил исправно выходит зря делал -ведь ему если долга нет не выдадут премию в 3000грн
А тем кто будет работать в магазинах , на заводах в шахтах-ведь с января по май не отменили налоги на зарплату
А торговцам на рынке отменили и торговать они будут и пошло поехало
Теперь все мы заплатим за этот популизм -выходит кто платит налоги тот ....
Протести ФОПів знову здіймають дискусію навколо дурниці, яку виголосив Гетьманцев, а потім повторив Зеленський і досі продовжують повторювати місцеві «цивілізовані» люди: «Податки мають сплачувати всі».
Це твердження, напевне, має на увазі, що ті країни, в один ряд з якими ми маємо встати, керуються цим правилом. Можливо, але є одне «але». Податки необхідно витрачати в інтересах платників податків, що ми і бачимо на практиці західних країн. А розкрадання грошей платників податків суворо карається. В країнах, де «всі платять податки», злодії відбувають покарання у в'язницях.
Назвіть мені країну, де «всі платять податки» і чиновники виписують собі премії та компенсації в 30 разів вищі за середню зарплату платників податків. Мені здається, що там навіть за одноразове використання службової машини для особистих потреб подають у відставку... Хіба ні?
Чи десь є така країна, щоб який-небудь контррозвідник задекларував майно на 8 млн доларів, а всі продовжували б покірно «сплачувати податки»? Або чоловік генпрокурора вкрав би 30 000 баксів з бюджету шляхом примітивної афери, а всі платники податків продовжували б спокійно «платити податки»?
Де такі країни існують? Ви на які країни орієнтуєтесь, дозвольте вас запитати? Ну, вочевидь, не на захід від нас вони знаходяться.
Ви несіть нам грошики, як у Німеччині та Швеції, а ми їх витрачатимемо, як у Зімбабве - Павло Себастьянович.