2 грудня Верховна Рада в першому читанні проголосувала за законопроєкт 3637 «Про віртуальні активи», що може легалізувати ринок цифрових валют в Україні.
Рада в першому читанні підтримала легалізацію віртуальних валют
«За» законопроєкт проголосувало 230 народних депутатів.
Що пропонує законопроєкт
Законопроєкт підходить до поняття активів комплексно і не розглядає їх виключно як криптовалюту. Він є базовим, тобто визначає всі базові поняття та визначення, пов'язані з віртуальними активами, а також перелік постачальників послуг в даній області.
Документ визначає правовий статус і вимоги до постачальників послуг, пов'язаних з віртуальними активами, через проходження процедур держреєстрації одного або декількох видів діяльності:
- зберігання або адміністрування віртуальних активів і ключів віртуальних активів;
- обмін віртуальних активів;
- переказ віртуальних активів;
- участь і надання фінансових послуг, пов'язаних з пропозицією емітента та/або продажем віртуальних активів.
Читайте також: Україна №1 в світі по використанню криптовалюти — Мінціфри
Зазначається, що «Про віртуальні активи» доповнює раніше ухвалений закон про запобігання відмиванню коштів, одержаних злочинним шляхом та адаптує рекомендації FATF.
За словами віце-прем'єр-міністра — міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, міжнародні криптокомпанії відтепер зможуть реєструвати блокчейн-бізнес в Україні.
Читайте також: Біткоїн для «чайників»: як за вечір опанувати криптовалюту
Хто регулюватиме ринок
Мінціфра буде регулятором ринку, крім окремих випадків, де вступає НБУ або Нацкомісія з цінних паперів.
Нагадаємо
Раніше Blockchain4Ukraine, Binance, Arzinger і Juscutum виступили засновниками нової громадської організації «Віртуальні Активи України» (ВАУ).
Цифрова валюта стає популярною
- 54% центробанків в світі, що беруть участь в опитуванні Світового банку в 2019 році, в даний час вивчають питання випуску власної цифрової валюти.
- 32% поки не вивчали питання.
- Тільки 15% після проведення досліджень прийняли рішення не випускати CBDC.
Коментарі - 14
Какой ужас:)
Минцифры будет регулятором рынка, кроме отдельных случаев,
где вступает НБУ или Нацкомиссия по ценным бумагам."
В перечне нет Госфинмониторинга, а значит ограничение в 5 тыс грн
будет действовать только при анонимном пополнении наличными
банковских счетов, но не криптокошельков...
Хотя во втором чтении могут и учесть ваши пожелания...
Пора бы уже разрулить этот диссонанс — или шашечки, или ехать. Инноваторы хр***вы
Принятие закона позволит (но к сожалению не гарантирует) возможность переводить деньги напрямую на счёт биржи и точно так же выводить из себе на счёт физлица со счёта биржи. Такие операции будет понятны банку и будут подозрительны не более чем выплат зарплаты или вывод дохода от бизнеса.
Ты тут часто встречал отзывы о том что Монобанк заблокирвал перевод зарплаты на свою карту? За всё время я помню всего лишь один отчёт о том что что владелец бизнеса имел проблемы с выводом денег и то там был не вывод дохода, а возврат займа своему же бизнесу.
Сейчас ситуация ***. Налогооблажение делает невозможным любое использование крипты кроме как покупку за границей для холдинга. В добавок закон о финмониторинге мешает поскольку из-за налогов операции по вводу-выводу делаются по серым схемам.
Новый закон решает кучу проблем: снижает налоги до разумных пределелов, позволяет легально торговать криптовалютой юридическим лицам (в том числе и благодаря изменениями в налогах).
Ты не доволен текущей ситуацией, но почему-то ещё более активно выступаешь против изменений которые могли бы всё или многое исправить.