За останній тиждень неоплачені фінансові зобов’язання Державного казначейства зросли на понад 5 млрд грн і становлять майже 15 млрд грн. Про це повідомив ексзаступник міністра економіки Павло Кухта у фейсбуці.
Неоплачені фінансові зобов’язання Держказначейства зросли до 15 мільярдів
Що відбувається
Минулого тижня неоплачених зобов’язань було на 9,4 млрд грн, до того – 7 млрд грн.
«Станом на сьогодні наявні неоплачені фінансові зобов'язання Казначейства становлять майже 15 млрд. З них 6,5 млрд – по захищених статтях видатків, 8,5 млрд – по незахищених статтях», – підкреслює Кухта.
Він також зазначає, що «наприкінці 2019 року, коли теж були проблеми з бюджетом, тижневий показник неоплачених зобов’язань не перевищував 5,2 млрд». Цьогоріч лише двічі показник наближався до 6 млрд грн.
За словами експерта, всередині органів влади також є скарги щодо несплати по рахунках, зокрема відрядженнях і лікарняних.
«Зрозуміло, що єдиний нормальний вихід – швидко виконати умови МВФ та залучити кошти у вигляді запозичень. Це, принаймні, знизило б масштаб бюджетної кризи та дозволило б без проблем профінансувати програму підтримки економіки під час локдауну, який вже почали анонсувати», – написав Кухта.
Що з траншем МВФ
Як повідомлялося, у звіті МВФ заявив, що Україна веде податкову політику на два фронти: займається оновленням податкової системи і одночасно ставить під сумнів існуючі її положення.
Пізніше, ексміністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства і радник глави Офісу президента Тимофій Милованов заявив, що Україна цього року не отримає транш Міжнародного валютного фонду.
18 листопада президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою. Співрозмовники обговорили епідемічну ситуацію в світі і невизначеність для глобальної економіки в зв'язку з пандемією covid-19.
Читайте також: Другий транш МВФ Україна може отримати в кінці 2020 року — аналітики
На чому наголосила голова МВФ
Директор-розпорядник МВФ відзначила, що робота прем'єр-міністра з командою Фонду дозволила закріпити відносини сторін на високому рівні і досягти прогресу. Вона також відзначила швидку реакцію і заходи, вжиті українською владою після рішення КСУ. І додала, що Фонд цінує співпрацю глави Нацбанку Кирила Шевченка з командою МВФ.
Нагадаємо
Як повідомляв «Мінфін», 12 червня МВФ оприлюднив текст Листа про наміри і Меморандум про економічну і фінансову політику за новою 18-місячною Програмою Stand-by для України.
У цих документах перелічуються умови, які повинні виконати уряд України і НБУ, щоб отримати решту коштів від МВФ ($2,9 млрд).
Серед структурних маяків для України за програмою stand-by:
- до кінця листопада — повинні бути внесені зміни в закон про банківську діяльність, підготовлені у співпраці з МВФ і Світовим банком, для того щоб заповнити прогалини щодо ефективної практики корпоративного управління і розширити повноваження НБУ.
- до кінця березня 2021 року — згідно з меморандумом Державна аудиторська служба України за участю незалежних аудиторів повинна провести перевірку цільового використання бюджетних коштів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом.
Читайте також: Залишки на валютних рахунках НБУ становлять 14 мільярдів — Рахункова палата
Раніше
Держказначейство зупинило фінансування незахищених видатків бюджету.
Читайте також: Держказначейство зупинило фінансування видатків бюджету
Коментарі - 7