Згідно з графіком, 5 листопада відбулася виплата відсотків за кредитними програмами МВФ в розмірі 50,93 млн SDR (спецправа запозичення) або в еквіваленті $ 72,05 млн за курсом на дату платежу. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.
Україна сплатила МВФ у листопаді $72,5 мільйона. Але у надзвичайній фіндопомозі Фонд відмовив
У той самий час Міжнародний валютний фонд не розглядає виділення Україні надзвичайного фінансування. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі програми «Право на владу», пише УНІАН.
Україна виконує свої зобов'язання
Також 9 листопада відбулася виплата відсотків у розмірі 0,28 млн SDR або в еквіваленті $0,4 млн за курсом на дату платежу.
У поточному році виплати МВФ згідно з графіком більше не заплановані.
У наступному році Україна повинна виплатити МВФ 1,136 млрд SDR. Найближчий платіж заплановано на початок лютого 2021 року в розмірі 145 млн SDR, а потім в березні того ж року — понад 350 млн SDR.
Міністерство фінансів завершило переговори з МВФ щодо основних параметрів проєкту держбюджету на 2021 рік, що було однією з головних передумов для початку першого перегляду спільної з МВФ програми Stand-by для України, визначення дати візиту місії Європейського департаменту МВФ та отримання чергового траншу.
Радник керівника Офісу президента Тимофій Милованов вважає, що транш МВФ для України в цьому році отримати нереально.
Купити ОВДП від ICU: до 2,85% в доларах США
Еmergency Finаnce
Як підкреслив міністр фінансів Сергій Марченко, в України вже є програма співпраці, за якою МВФ пропонує і далі працювати.
«Йдеться про те, чи зверталися ми за emergency finаnce. Це фінансування, коли у держави дійсно є проблема. Ми це питання розглядали в зв'язку з чинною ситуацією. Але я вам скажу відповідь наших партнерів з Міжнародного валютного фонду: „Шановна Україна, у вас є програма. Тому, будь ласка, ми за цією програмою готові співпрацювати. Ми зараз не розглядаємо для вас emergency finаnce“. Ми поставили запитання, нам чітко відповіли, що потрібно працювати в рамках програми і виконувати умови», — передав інформацію Фонду міністр.
Читайте також: Глава МВФ назвала умову для виділення траншу допомоги Україні
Що цьому передувало
- 18 листопада президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директором-розпорядником МВФ Крісталіною Георгієвою, в якому зазначив, що Україна виконала всі «структурні маяки», передбачені для перегляду програми Міжнародного валютного фонду.
- Раніше голова Національного банку Кирило Шевченко, який перебував з візитом у Вашингтоні, заявив, що дати перебування місії Міжнародного валютного фонду в Україні будуть відомі після вирішення низки питань, які турбують МВФ.
Востаннє місія МВФ приїздила в Україну в листопаді 2019 року.
- 9 червня 2020 року Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила 18-місячну програму stand-by для України з фінансуванням, еквівалентним 3,6 млрд SDR (близько $5 млрд), спрямовану на допомогу Україні в подоланні наслідків пандемії covid-19.
- 12 червня Україна отримала перший транш кредиту МВФ у рамках нової програми співпраці України і Фонду в розмірі $2,1 млрд.
Читайте також: Коли українці відчують заморозку співпраці з МВФ
Коментарі - 5