У проєкті бюджету на 2021 рік дефіцит планують зменшити до 5,3% ВВП, а підвищення мінімальної зарплати до 6,5 тис. відкласти на кінець 2021 року. Про це написав народний депутат Ярослав Железняк в телеграм-каналі.
Проєкт бюджету-2021. Кабмін хоче зменшити дефіцит та перенести підняття «мінімалки»
За його словами, досі фінального тексту немає, але він з'явиться найближчим часом на Кабміні. Може сьогодні, може завтра.
Претензії МВФ
За словами депутата, у МВФ було три головні претензії по бюджету:
- зменшити дефіцит
- переглянути прогноз
- вирішити питання з мінімальною зарплатою.
За даними джерел, за всіма трьома є рішення.
«Дефіцит. Тепер Кабмін повинен зменшити до 5,3% від ВВП (тобто на -0,7% від того, що було прийнято в першому читанні). Для розуміння це означає мінус більш ніж 30 млрд грн з витрат. І це якщо не зменшується прогноз по ВВП», — написав він.
Железняк зазначив, що номінальний ВВП змусили зменшити з 4506 млрд грн до нижчого показника. «Поки незрозуміло на скільки. Але в будь-якому випадку це ще мінус мільярди з витрат», — додав він.
Депутат також повідомив, що підняття мінімальної зарплати до 6,5 тис. грн/місяць з середини 2021 року перенесуть на грудень.
Читайте також: Україна завершує переговори з МВФ щодо бюджету-2021 — Марченко
«На жаль, з січня 2021 нас все-таки чекає підняття мінімалки до 6000 грн/місяць. Бізнесу приготуватися до підняття податків заради популістів», — написав він.
Передісторія
Раніше Мінфін заявив про успішне завершення перемовин із МВФ стосовно основних параметрів проєкту держбюджету на 2021 рік.
Що відомо про Держбюджет-2021
-
14 вересня Кабмін затвердив проєкт держбюджету на наступний рік, який передбачає дефіцит у розмірі 6% ВВП. Доходи держбюджету-2021 передбачаються в розмірі 1,711 трлн грн, а витрати — 1,350 трлн грн. При цьому дефіцит бюджету передбачається на рівні 270 млрд грн.
-
Проєкт держбюджету також передбачає 104 млрд грн на виплату допомоги, пільг і субсидій, а в цілому соціальні витрати становитимуть 323 млрд грн.
-
До проєкту закону про державний бюджет України на 2021 рік депутати подали понад 2,4 тис. поправок.
-
5 листопада 2020 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні проєкт бюджету на 2021 рік.
Читайте також: МВФ: Україна веде податкову політику на два фронти
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 22
Давайте бахнем полный локдаун на 4 недели а сразу же после его окончания скажем бизнесу «ребята, у нас тут с января минималку подняли, ждем ваш ЕСВ».
минималку до всего-то 6000 грн. собираются поднять, - а уже обделались, бизнесмены хреновы...
Расскажу страшную тайну - МЗП влиет не только напрямую на саму МЗП, а тянет за собой еще и перерассчёт целого набора цифр, которые тоже нужно заплатить. А когда вы заплатите ежемесячно за каждого работника еще +220 грн налогов, и таких работников не один, то это вызовет у вас совсем другие ощущения. Вы считаете что «бизнес» живет на широкую ногу и деньги берутся из воздуха. Ничего не так - бизнес это куда более напряжное занятие, чем просто сидеть в офисе/работать на заводе и жить от зарплаты до зарплаты, не парясь ничем кроме выполнения своих обязанностей. И когда, вдруг, у вас на предприятии объявят сокращения на 10-15-20% штата - не удивляйтесь, государство в этом принимало самое непосредственное участие.
Я не против повышения МЗП. Я против его необоснованного повышения по чьей-то хотелке без обоснований. Тем более - в сложный для экономики период с коронавирусными ограничениями. В виду их наборот нужно было это перенести на более поздний строк, что бы до конца этих ограничений дожило как можно больше бизнеса, но это не путь Украины, пусть все вымрут.
Виборці популіста отримують як правило потім лише одну голу *опу.
И не надо будет наращивать долг в конце года и стоять на коленях перед Западом с протянутой рукой.
Ну и не надо будет исполнять некоторые абсурдные, не всегда законные и иногда антинародные ихние требования.
например, та же минималка... в большинстве стран есть формула расчета минималки на следующий год, даже в РФ она есть хоть и очень кривая...
Если брать европейскую практику стандартом является, что Минимальная ЗП = 50% * Средней ЗП...
Абсолютно нормальная и простая формула, а не как у нас, где цифры берутся с потолка... и так сразу нужно сказать, а то начнется, этим страдали не только при Зеленском, но и Порошенко...
И для Украины не нужно сразу брать отметку в 50%... лучше постепенный рост процентной ставки, оптимально для 2021 года начать с 44%, постепенно год от года повышать с шагом +1%...
Если брать за основу, это можно сделать прогноз как бы росла минималка...
2021 - 44% - 5000грн
2022 - 45% - 5800грн
2023 - 46% - 6600грн
2024 - 47% - 7450грн
...
причём если мы посмотрим на планы мин. экономики до 2024года, они даю ровно такой же прогноз... только с критическими нагрузками на первые годы..
2021 - 6250грн
2022 - 6700грн
2023 - 7176грн
2024 - 7576грн
Какое отношение народ имеет к бюджету, когда деньги делят олигархи при помощи своих чиновников.
Менять нужно полностью всю систему тут без вариантов.