Мінфін - Курси валют України

Встановити
25 листопада 2020, 15:41

Чому локдаун краще ввести зараз, а не на свята

Кабмін розглядає можливість введення жорсткого карантину на новорічні свята. Серед причин — більш тісні контакти між людьми в цей період і зростання числа хворих.

Але локдаун під час свят завдасть більш відчутного удару по бізнесу, ніж в інший період. Свою думку про обмеження на своїй сторінці у фейсбук висловив засновник мережі магазинів «Медтехніка+» Олексій Давиденко. «Мінфін» публікує основні тези.

Найважливіші тижні

Мало хто у владі коли-небудь займався реальним бізнесом. Мало хто з них був операційним директором, менеджером на відсотку, стояв за прилавком або жив на чайові. Мало хто з них знає справжню важливість і цінність Нового Року для працюючих людей.

Читайте також: 60% читачів «Мінфіну» проти локдауна. Результати опитування

Два тижні з 15 до 31 грудня у багатьох сферах — це найголовніший період у році. А в сьогоднішніх реаліях — реальний шанс пережити все це і вижити. Це буде остання можливість спробувати окупити всі збитки цього року. Це буде остання спроба для багатьох вийти з боргів і вижити. Це буде останній шанс скористатися підвищеним попитом і хоча б трохи заробити.

Сотні сфер чекають і готуються. Продавці чекають премій від збільшених виторгів. Офіціанти чекають щедрих чайових від новорічних корпоративів. Менеджери чекають відсотків від збільшених грудневих відвантажень. Логісти та транспортники чекають на вал замовлень від перевезення імпорту і доставки новорічних замовлень. Заводи, фабрики, цехи і мануфактури працюють в склад і чекають підвищеного попиту.

Святкова підготовка

Відкрию владі секрет. Щоб добре відпрацювати Новий Рік, компанії заздалегідь збільшують складські запаси. Імпортери заздалегідь везуть більше товарів. Заводи заздалегідь переходять на дві зміни — щоб забити склади. Магазини заздалегідь насичують полки святковим асортиментом. Ресторани заздалегідь складають меню та програму. Чуєте — заздалегідь.

Читайте також: Білл Гейтс: нова пандемія буде менш руйнівною

Там нагорі вони думають: «Та яка різниця коли закрити країну — 25 листопада чи 15 грудня». Але тут, у тих людей, хто ходить по землі, болить голова від десятків запитань:

— Брати додаткових працівників на грудень або забити?

— Робити останні закупівлі або забити?

— Вкладати відкладене «на чорний день» в товар або забити?

— Дотягнути до виторгів грудня, щоб вижити, або вже зараз закритися і забити?

— Розраховувати ще на новорічний дохід або вже зараз йти на біржу?

Якщо все одно доведеться закривати — закривайте краще прямо зараз. Будь ласка, не чекайте середини грудня. Якщо ви це зробите зараз, то не тільки зіб'єте темпи зараження, але і дасте можливість людям хоч щось заробити на Різдво і Новий Рік.

Читайте також: Карантин вихідного дня або днА

Якщо ж закриєте всіх 15 грудня — доб'єте не тільки медицину, але і остаточно поставите на коліна всю країну.

Коментарі - 22

+
+103
bonv
bonv
25 листопада 2020, 17:03
#
Нагнули і продовжать нагинати малий і середній бізнес..
+
+15
yo2019
yo2019
25 листопада 2020, 22:02
#
Зробимо їх разом
+
+31
bonv
bonv
25 листопада 2020, 17:04
#
Дивлячись на все, що відбувається, розумієш – Матриця вже не та...
+
+28
Італій .
Італій .
25 листопада 2020, 19:18
#
Почему локдаун лучше не вводить ни сейчас, ни на праздники.

Потому что государство не имеет денег на компенсацию убытков бизнеса и на содержание сидящего дома населения.
+
+83
ramarren
ramarren
26 листопада 2020, 9:06
#
Зато на больницы и лекарства у государства хватает денег. И главное в закромах толпятся пара десятков тысяч запасных медицинских работников.
+
+162
DataProvider
DataProvider
25 листопада 2020, 19:53
#
>>Официанты ждут щедрые чаевые от новогодних корпоративов.
Автор, похоже, не в себе.
Какие корпоративы?  по 10К+ новых случаев каждый день.
Давайте еще соберемся толпой в закрытом, непонятно как вентилируемом помещении, накидаемся там и будем танцевать всю ночь. Отличная идея! Главное чтоб у официантов чаевые были. Чёткая логика.
+
+7
Італій .
Італій .
26 листопада 2020, 0:19
#
Давайте еще соберемся толпой в закрытом, непонятно как вентилируемом помещении, накидаемся там и будем танцевать всю ночь.

Пишешь так будто ты Новый год будешь встречать как-то иначе.
+
+83
Kanarej
Kanarej
26 листопада 2020, 1:15
#
Не поверите, разумные люди будут встречать его иначе. А для, извините, идиотов, премию Дарвина никто не отменял. Хотя есть варианты убить себя или кого-то из близких намного проще, и намного безопаснее для окружающих.
+
0
DataProvider
DataProvider
26 листопада 2020, 12:10
#
Не могу вспомнить момент, когда мы с Вами на «ты» перешли. 
Я давно уже так не встречаю. Несколько раз в подобных мероприятиях участвовал - сомнительное удовольствие.
Тем более рисковать ради этого здоровьем. Это вообще на грани безумия по-моему. 
+
+20
zzel
zzel
26 листопада 2020, 0:41
#
Все нормальные люди будут проводить корпоративы, кто в велюре, кто как слуги народа на мальдивах. 10к в день это не повод ставить крест на общественной жизни
+
+83
Kanarej
Kanarej
26 листопада 2020, 1:10
#
Правильно, что такое 10К? Нам надо как минимум к 100К стремиться, и смертей ну хотя бы пару тысяч в день, хотя при 100К в день может быть и все пять тысяч, так как медицина просто загнется. Виновата, правда, опять будет зе-власть. Но на этот раз в смертях тысяч людей, а не в покушении на «общественную жизнь».
+
0
Sage05
Sage05
26 листопада 2020, 13:16
#
Это ребятки которые борются с нищуками и пенсами, хорошая программа же.
+
+105
Kanarej
Kanarej
26 листопада 2020, 1:06
#
Автор только о торговле… но экономика не ограничивается торговлей. Как раз для производства и вообще бОльшей части реальной экономики удобнее локдаун на праздники. На праздники пострадают торговля (причем преимущественно импортом) и услуги развлекательного характера. С точки зрения самого вируса, то эффективность локдауна на праздники будет выше, так как народ будет меньше толпиться и разносить заразу.
+
+70
Александр Данилович
Александр Данилович
26 листопада 2020, 10:19
#
Высокая выручка на Новый Год у 15% бизнеса, если считать количественно, и всего у 3% если считать по доле поступления налогов, если вычесть продуктовый сектор(его лоукдаун не коснется). У остальных 85% это мертвое время с точки зрения доходов. При этом верно замечено, что большая часть товарной реализации в Новогодние праздники это импорт. А Новогодняя сфера услуг, это почти все черный нал — чаевые и оплата в конвертах официантам, дедам морозам, за оренду залов, шоуменам и всякого рода артистам. Потому оставшиеся 5% страдающей экономики несравнимая плата за меры по спасению всей страны от полного вирусного коллапса.
Потому, вот таких Псевдо экономистов, знатоков бизнеса одного «ларька» уже тошно читать.
+
0
Консультант порталу «Мінфін»
Консультант порталу «Мінфін»
26 листопада 2020, 9:40
#
Прогноз курса доллара и евро: к чему готовиться?

https://www.youtube.com/watch?v=is7AE1Xa_x4&feature=youtu.be

Ваша подписка на youtube-канал «Минфин» и комментарии под видео помогут развитию нашего канала. Спасибо!
+
0
dealecito
dealecito
26 листопада 2020, 10:59
#
Наліт соціалістів в коментарях, які не сплять і переживають про трудовий народ. А по факту, бюрократи взяли гроші з коронавірусного бюджету, які мали збільшити кількість місць для хворих і витратили їх на дороги (бо ж цього так вимагав трудовий народ). А тепер будемо виїжджати з цієї ситуації за рахунок буржуїв - малого й середнього бізнесу.
+
+45
AleksandrBank
AleksandrBank
26 листопада 2020, 11:26
#
От части Автора понимаю, это крик души, но сегодня опять рекорды 15 331 человек. Дело в том что медицина уже ложится, еще неделя по 15 + тыс. чел и туго будет, людей нет, я имею мед персонал.
+
0
Kanarej
Kanarej
26 листопада 2020, 11:39
#
Причем смерти сейчас из тех кто заразился неделю назад, то есть при уровне 10-12 тыс. заразившихся. Сегодняшние 15 тыс означает уже 300 умерших через неделю, если не больше, учитывая ситуацию в медицине. Вчера узнали, что наша семейная врач на больничном, вместе с медсестрой. Корона… причем тяжело протекает, они уже в возрасте… надеюсь все будет хорошо с ними.
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
26 листопада 2020, 12:54
#
Та ви що? Коронавірус то для любої влади саме те, що треба. Мруть ті, хто проїдає соціальний бюджет, пенси, хронічно хворі. Не буде влада боротися проти корони, не вигідно. На початку трохи накладно, але потім вони очікують, що все воздасться... іроди...
+
0
Kanarej
Kanarej
26 листопада 2020, 16:03
#
Ви Україну переплутали з якоюсь Швецією мабуть... в нас пенсіонери в основній масі обходяться соціальному бюджету в копійки. А ті, хто дорогі - тим померти просто так не дадуть. А от економічні наслідки серйозні, і ще довго будуть. Хоча звісно ж, в Україні влада доброю не буває для дуже великого прошарку населення :)))
+
+15
yarg
yarg
26 листопада 2020, 15:07
#
Автор - явный айтишник. безмозглый и агрессивный.

Он не понимает что то что он называет «выторг»- это результат именно усиленного общения. Хождений по ресторанам и торговым центрам. т.е. именно того  ,что и нужно ограничивать. 
а он говорит - "давайте 2 недели потусуемся все кучкой , а потом и локдаун устроим. Гениально же...  Потом его вам вирус устроит и сам...
+
0
Kanarej
Kanarej
26 листопада 2020, 16:05
#
А у Вас во всем айтишники опять виноваты, кроме зе-власти. Извините, но это даже уже не смешно.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися