Цей тиждень на валютному ринку пройшов для гривні вкрай невдало незважаючи на завжди сприятливий для нацвалюти період сплати податків. Котирування міжбанку вже з середи активно пішли вгору і лише розпродажі долара Укргазбанком частково стримали цей процес у четвер.
Як відреагують обмінники на загрозу нового локдауна
У п'ятницю, після зльоту котирувань в середині дня до пікових 28,37 / 28,385 грн за долар, на кінець дня курс дещо знизився до 28,31/28,325 грн. Але обстановка на міжбанку залишилася досить складною і нестабільною.
Зростання курсу на фоні погіршення статистики по коронавірусу нервує бізнес і громадян. У підсумку, за 16-20 листопада безготівковий долар виріс майже на 19 копійок — з 28,12/28,14 до 28,31/28,325 грн, а євро подорожчав на 26 копійок — з 33,34/ 33,36 до 33, 60/33,62 грн.
Читайте також: Долар подешевшав: курйози валютного ринку або про шкоду жадібності
Готівковий ринок швидко реагував на те, що відбувається на міжбанку, і періодично при істотних коливаннях курсу збільшував спред між купівлею та продажем по долару, євро і рублю. Більш того, у власників обмінників з'явилася можливість іноді навіть грати “на підвищення", чого вже не було давно. Ввечері цієї п'ятниці обмінки фінкомпаній продавали долар по 28,40 — 28,45 грн, євро по 33,53 — 33,65 грн і рубль по 0,366-0,373 грн.
Враховуючи поступове зростання котирувань міжбанку і наростання невизначеності в частині подальших дій влади щодо посилення карантину, на цих вихідних фінансисти не матимуть бажання особливо ризикувати. Продовжуючи працювати у форматі «з обороту», вони збільшать спред при купівлі/продажу всіх цих трьох валют.
Стримувати апетити фінансистів будуть:
- реальний попит і пропозиція з боку населення в їхньому регіоні,
- рівень конкуренції між обмінниками,
- наявність в них запасів вільної гривні та готівкової валюти.
Читайте також: Гривня найближчим часом може впасти. Аналітики назвали загрози для курсу
Курси готівкових валют на 21-22 листопада
Котирування долара в пунктах обміну будуть у межах: прийом 28,25-28,35 грн, продаж 28,40 — 28,50 грн. Спред між курсами прийому і продажу на вихідні складе від 15 до 20 копійок на доларі. Частина обмінників, виходячи зі своїх індивідуальних завдань, може розширити цей курсовий коридор ще на 2-5 копійок в порівнянні з розрахованим «Мінфіном» рівнем.
Котирування євро. На нічній для України азіатській сесії і взагалі на ці вихідні фінансисти не очікують значних валютних ралі по парі євро/долар на міжнародних ринках. Тому при виставленні своїх цінників за готівковим євро щодо гривні орієнтуватимуться на поточний п'ятничний рівень пари євро/долар (близько 1,1850-1,1875 долара за євро) і курс долара щодо гривні, який вони виставлять у себе в обмінниках. Спред між купівлею і продажем євро становитиме від 20 до 30 копійок.
Котирування готівкового євро будуть у межах: прийом 33,30-33,50 грн і продаж 33,55 — 33,65 грн. Залежно від «жвавості» місця розташування точки обміну валют і реального попиту та пропозиції частина обмінників може ще коригувати розраховані «Мінфіном» курси на плюс-мінус 3-7 копійок на євро.
Котирування по російському рублю. З огляду на те, що рубль залишається однією з найбільш ризикових валют для українських фінансистів, власники обмінників в ці вихідні збережуть великий спред по ньому і виставлять такі котирування: прийом за 1 рубль у межах 0,362-0,363 грн і продаж 0,366 -0,375 грн.
Коментарі - 20
значит все правильно власти делают, с такими-то надо-требовальщиками
1. На скамейке возле продмага сидит БОМЖ. К нему подходит второй. Здороваются «по-короновирусному» - локтями. Моя жена, наблюдая за этим, тихонько комментирует: «Надо же, Эти тоже о здоровье беспокоятся.» Далее, второй БОМЖ достает бутылку пива, делает пару глотков из горлышка, затем протягивает пиво первому... и тот также хлебает из горла...
2. Производство. Утро. В нарядной, в ожидании планерки сидят работяги, играют в домино. Ровно в восемь заходит мастер, раздает всем маски. Маски одеваются - начинается планерка...
Всем здоровья. Берегите себя.
Вначале резко подростут, а во время карантина будут постепенно падать из-за нехватки налички на руках.
А вообще, не видно чтобы сверху давали указки как себя лечить дома от короны.
Нужно искать самим препараты, которые помогают при осложнениях.
Благо, в инете имеются исследования, в которых указываются какие препараты помогают, а какие вообще не принимать уже.
Если Вы так верите в целебную силу интернета, скажите — при КВ когда уже нужно назначить, например, клексан и дексаметазон, мужчине 68 лет, с язвенной болезнью в анамнезе в стадии ремиссии, какая доза и режим приёма, вес 60 кг. Про водный и электролитный баланс пока вопросы не буду задавать )
Поймите, то чему учат 7 лет в ВУЗе, нельзя за 10 минут найти в интернете. Не вредите себе и близким — проблемой должен заниматься специалист.
Раньше врач был уважаемым человеком в обществе, как и учитель, как и учёный. И денег ему хватало. Потом их расположили по доходам и уважению ниже продавца киоска сигарет. Не шучу.
Проблема не в возрасте основная, а в отношении государства к отдельным профессиям. В 14-ом жаренный петух клюнул — оказалось военные нужны, сейчас вдруг медики понадобились.
И, кстати, по реформе Супрун — медицина это прежде всего бизнес, а не тяга души и сердца к помощи людям. Привыкайте, по этим правилам Вам просто нужно сменить семейного врача. Ваш терапевт потеряет клиентов, стало быть потеряет в зарплате. Это логика реформы. Ну а то, что Вы можете пострадать… а кого это волнует при капитализме и рыночных отношениях
Поиграют в искусственный дефицит, и взвинтят курс на 1,5-2 грн.
Ничего нового)