Технологией FacePay24 вже користується 130 тис. клієнтів Приватбанку. Послуга наразі доступна у 24 торгових точках. Про це розповіла керівник напряму діджитал продуктів Приватбанку Кристина Кармазіна на практичній бізнес-конференції FinRetail 2020.
FacePay24: де і як клієнти Приватбанку можуть розплачуватися «обличчям»
Розплатитися «обличчям» тепер можна на 174 касах самообслуговування. Сумарно технологію підтримують близько 1150 терміналів. Зокрема, FacePay24 доступна в АТБ, Великій кишені, Велмарт, Море пива, Hop Hey, Jysk, Eva та інших торговельних мережах.
Дещо про FacePay24
Найчастіше сервісом користуються дуже молоді люди. Наприклад, були навіть власники дитячої карти Юніор, які зареєструвалися та оплачували покупки на касах самообслуговування «обличчям».
На сьогодні клієнти Приватбанку зробили 748 трансакцій завдяки FacePay24.
Як стверджує керівник напряму по роботі з торговельними підприємствами Приватбанку Євген Васильцов, розплатитися за допомогою FacePay24 дуже просто. Ця процедура аналогічна додаванню карти в електронний гаманець смартфона.
Як працює FacePay24
- На терміналі виберіть оплату «обличчям» FacePay24.
- Подивіться в камеру і зробіть фото.
- Натисніть «Оплата».
- Введіть пін-код картки.
«Представники роздрібного бізнесу запитували нас про шахрайство. Ми швидко вирішили проблему, як захистити наших клієнтів, - ввели пін-код для підтвердження трансакції», - пояснює Євген Васильцов.
Читайте також: FacePay24: Як «Мінфін» особою торгував
Результати та плани на майбутнє
У Приватбанку вважають, що нова біометрична технологія - вже не експеримент, але ще не масштабований процес.
«Ми на касах магазинів розташували планшети. Кожен близько 20 тис. грн. Навчали касирів, інтегрували програмне забезпечення та ін. Незважаючи на те, що наші партнери - технологічні компанії, це було дуже складно масштабувати», - зізнається Кристина Кармазіна.
Але були й компанії, які йшли назустріч. Наприклад, ІТ-директор Великої Кишені охоче підтримав таку ідею - і на каси самообслуговування супермаркетів інтегрували FacePay24.
«У них там вже було своє програмне забезпечення. Залишалося тільки підключити на касах самообслуговування камери і робити фотографії, які ми розпізнаємо і списуємо потрібну суму з клієнта», - додає Кристина Кармазіна.
Джерело: Приватбанк
«Ми розуміємо, що еволюційно спочатку був кеш. Потім прийшов пластик, який сховався в електронний гаманець у гаджеті. А зараз вже і без них можна обійтися», - каже Євген Васильцов.
Коли почалася пандемія і ніхто не хотів нічого торкатися руками, безконтактні технології стали особливо популярні.
«Ми намагаємося знайти сегменти, які будуть використовувати FacePay24 найбільш ефективно. Вже додатково купили 7 тис. планшетів. Крім цього, думаю, що до кінця року підпишемо контракти про запуск технології ще на 15 тис. терміналів», - прогнозує банкір.
Читайте також: Привату - 28. П'ять унікальних фактів про найбільшому банку країни
Як писав «Мінфін», клієнти Приватбанку зараз можуть обійтися без банкоматів. Готівкові кошти можна отримати на касі торгових точок. Але є одна умова - бажаючі отримати кеш обов'язково повинні щось купити та оплатити банківською картою. Сума покупки повинна бути втричі більшою, ніж зняття готівки.
У середньому українці знімають кешем на касі 243 грн. На один термінал щомісяця припадає близько 12 трансакцій.
На сьогодні сервіс Приватбанку покриває 220 тис. торгових точок.
Коментарі - 11
Почему-бы не обеспечить такими терминалами все кассовые узлы всех отделений Приватбанка.
Соответствующий софт уже есть - дело за малым...
Да и клиентам будет намного удобнее осуществлять кассовые операции...
– Тебе пять или шесть ложечек сахару?
– Три, но шоб я видел.
Но это не значит, что другим нельзя ею пользоваться,
если лично вам она и «на**р не упала».
— так тут же ж треба руцями PIN тицяти і наражати себе на ризик підхопити ковідну бацилу :)