Коли фармацевтичний гігант Pfizer оголосив, що за попередніми даними його вакцина проти коронавірусу на 90% ефективна, виконавчий директор компанії Альберт Бурла продав акції на суму $5,6 мільйона. Так само зробило керівництво інших компаній-лабораторій. Про це пише AFP, передає ЕП.
Керівник Pfizer заробив $5,6 мільйона на акціях після заяви про ефективність вакцини
Як прокоментували в компанії
Як відзначили в Pfizer, «продаж проводився відповідно до правил, що дозволяють керівникам компаній продавати акції за заздалегідь визначеними критеріями, в певний день або за заздалегідь встановленою ціною, щоб уникнути будь-яких підозр».
За тими ж правилами кілька чиновників інший фармкомпанії Moderna за останні місяці продали акції на суму понад $ 100 мільйонів.
Читайте також: Страх попри появу вакцини. Від чого буде залежати відновлення економіки Єврозони
Видання повідомляє, що ця компанія не розмістила на ринку жодного продукту з моменту свого створення в 2010 році, але федеральний уряд зобов'язався виплатити їй до $ 2,5 млрд, якщо вакцина виявиться ефективною.
Акції Moderna подорожчали з $19 на початку року до нинішнього рівня в $90.
Також керівник Novavax продав акцій на $ 4,2 мільйона 18 серпня, трохи більше ніж через місяць після оголошення, він отримає державне фінансування в розмірі $1,6 мільярда.
Читайте також: Ковід-вакцина від Pfizer спровокувала зліт світового фондового ринку
Видання пише, що керівники Pfizer і Moderna діяли відповідно до правила, введених Комісією з цінних паперів і бірж, що дозволяє співробітникам компанії продавати акції без справляння плати за інсайдерську торгівлю.
Раніше інвестиційний консультант Олександр Грановський під час вебінару «FinUpDate: чи є життя після депозитів. Куди інвестувати в 2020-2021 рр.» прогнозував, що акції компаній, які найбільше постраждали через карантин, почнуть стабільно рости приблизно через пів року, коли почнеться поставка вакцини.
Відео: Вибори в США, вакцина від коронавірусу: чи буде обвал долара і цін на золото
Нагадаємо
- Перші проміжні результати випробувань показали, що вакцина, розроблена американським фармацевтичним гігантом Pfizer Inc спільно з німецькою компанією BioNTech, більш ніж на 90% ефективна.
- Після цієї заяви фондові ринки по всьому світу відреагували стрімким зростанням. Ціни на золото та інші дорогоцінні метали різко пішли вниз.
- Американська фармацевтична компанія Pfizer Inc. була заснована в 1849 році і відтоді є одним зі світових лідерів ринку.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі«Економіка та коронавірус».
Коментарі - 10
«Эта компания не разместила на рынке ни одного продукта с момента своего создания в 2010 году, но федеральное правительство обязалось выплатить ей до $2,5 миллиардов, если вакцина окажется эффективной» - просто и гениально. Сначала объявляем, что вакцина на 90% работает, продаём акции, потом говорим, что более детально изучило и не такая эффективная, но мы старались ))
Все эти заявления делались исключительно чтобы заработать на адиотажном росте акций.
У Pfitzer 50 милиардов прибыли в 2019.
Да и 5 лямов заработал — это 0 по меркам нашего времени.
Но, дядя решил ''мало!'' и провернул простую как молоток (а главное законную) манипуляцию фондовым рынком.
И капнуло еще 5 с копейками миллиона.
Лично ему, а не в прибыль компании)
Хотя думаю, там не менее 50% от прибылей - как раз от таких ''спекуляций''.
Манипуляция эьто если б он обьявил что вакцина эффективна, акции поднялись, он продал их а потом оказалось что он соврал.
А если он сказал что эффективна и это правда то это не манипуляция (прям как детям рассказываю чтоб вы поняли)
И это не он, а компания обьявляет. Он мог и не хотеть, все равно б его заставил обьявить совет директоров.
Когда вы картоху покупаете по скидке вы тоже манипулируете рынком и проворачиваете махинации?) лол как дети
«Издание сообщает, что эта компания не разместила на рынке ни одного продукта с момента своего создания в 2010 году»
У Вики немного иные данные )
«Дата основания: 1849 г., Бруклин, Нью-Йорк, США»
Журналюги… одним словом!