Голова Національного банку України Кирило Шевченко зустрівся з головою місії МВФ в Україні Іванною Владковою Голлар. Про це написав голова НБУ Кирило Шевченко у фейсбуці.
Голова Нацбанку зустрівся з МВФ. Про що говорили
Про що говорили
Шевченко запевнив, що Україна продовжить реформування фінансового сектору.
«Національний банк залишається відданим порядку денному реформ, які Україна проводила в останні роки. Продовження співпраці з МВФ є стратегічно важливим для України. Іншого варіанту ми не розглядаємо. Ми готові до роботи місії у найкоротші терміни», – наголосив Шевченко.
Голова Національного банку також підкреслив, що НБУ продовжує впроваджувати реформи у фінансовому секторі та виконувати зобов’язання перед міжнародними партнерами.
«Національний банк виконує взяті на себе зобов’язання в межах програми Stand-by. Ми зберігаємо послідовну монетарну політику, дотримуємося режимів інфляційного таргетування та гнучкого курсу гривні, а також посилюємо реформу корпоративного управління в державних банках. Крім того, НБУ працює над скороченням частки проблемних кредитів банків. Зокрема, наприкінці червня Рада фінансової стабільності ухвалила трирічні плани зниження проблемних кредитів у державних банків», – наголосив Шевченко.
Під час зустрічі голова Національного банку та голова місії МВФ в Україні також обмінялися поглядами щодо викликів, які стоять перед українською та світовою фінансовою системою через пандемію covid-19.
Страхування від covid-19. Виплата до 50 тисяч гривень
Візит до США
Шевченко перебуватиме з офіційним робочим візитом у Вашингтоні протягом 8-13 листопада.
Мета візиту голови нБУ
«Мета візиту — обговорення стану та перспектив співробітництва України з міжнародними партнерами. В рамках візиту заплановані зустрічі з керівництвом Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Міжнародної фінансової корпорації (IFC)», — йдеться в повідомленні.
Чекати чи не чекати траншу
В інтерв'ю «Мінфіну» міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що Україна виконала вже 4 з 10 структурних маяків меморандуму з МВФ. Виконання ще двох структурних маяків фіналізується.
За словами Марченка, в проекті бюджету на 2021 рік кошти МВФ враховані.
«Ми заклали $ 1,5 млрд і сподіваємося їх отримати. Ще в цьому році планувалися два транші по $ 700 млн. Є надія, що ми отримаємо кошти ще в 2020-му, ми робимо все для цього можливе. Якщо ж транш буде виділено в 2021 році, це збільшить нашу вибірку в наступному році і зменшить необхідність запозичувати на внутрішньому або зовнішньому ринку капіталу», — зазначив міністр.
Читайте також: В останні роки зовнішні кредитори «вимели» з України $25 млрд
Що буде робити Мінфін, якщо траншу не буде
«Я такий сценарій навіть не розглядаю. Під кошти МВФ підв'язані інші ресурси. Це і фінансова допомога ЄС, і Світового банку, і наші євробонди, і інші кредитні ресурси.
У нас внутрішній ринок дуже обмежений. Як будемо діяти? Ми, звичайно, розробляємо альтернативні сценарії фінансування, але можливості України обмежені і умови таких сценаріїв набагато менш привабливі для України», — сказав Марченко.
Нагадаємо
У МВФ постійно нагадують про важливість нової антикорупційної інфраструктури в Україні. Дату прибуття місії в Україну для прийняття рішення про другий транш поки не назвали.
У червні рада директорів МВФ затвердила програму співпраці з Україною на $ 5 млрд і надала перший транш. Перегляд програми був запланований на вересень. В цілому програма розрахована на 18 місяців.
12 червня Україна отримала $ 2,1 млрд першого траншу від МВФ.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».
Коментарі - 6