Станом на 1 листопада 2020 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили $26,1 млрд в еквіваленті. Про це повідомляє пресслужба Національного банку.
Міжнародні резерви України в жовтні скоротилися на 1,5%
Чому резерви зменшились
У жовтні обсяг резервів зменшився на 1,5% внаслідок погашення зовнішніх і внутрішніх зобов'язань держави і проведення валютних інтервенцій Національним банком для згладжування курсових коливань на валютному ринку.
Загалом динаміку резервів протягом вересня визначали такі чинники:
- операції уряду з управління державним боргом
Загальний обсяг платежів з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті становив $381,0 млн (в еквіваленті).
Зокрема, $213,3 млн були спрямовані на обслуговування та погашення внутрішніх державних облігацій (ОВДП), номінованих в іноземній валюті, $78,0 млн – на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП), решта коштів – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.
Читайте також: Україні потрібно буде виплатити 600 мільярдів за держборгом у 2021 році
Водночас валютні надходження на користь уряду становили $188,0 млн в еквіваленті.
- операції Національного банку на міжбанку.
В окремі дні жовтня попит на валюту на міжбанківському валютному ринку перевищував пропозицію унаслідок пожвавлення ділової активності, зокрема активізації імпортерів.
Для згладжування коливань у бік знецінення Національний банк провів декілька інтервенцій з продажу валюти на суму $191,3 млн.
Читайте також: Нацбанк за тиждень продав на ринку $147,5 мільйона
- переоцінка фінансових інструментів унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют.
У минулому місяці їх вартість зменшилася на $1,1 млн в еквіваленті.
Чи достатнім є обсяг резервів
Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Національного банку, зазначає регулятор.
Раніше НБУ заявив, що золотовалютні резерви України в 2020 році перевищать $29 млрд, незважаючи на період пікових виплат за зовнішніми боргами.
Інвестиції в ОВДП від ICU: 10,5% річних +0,2% бонуса від «Мінфіну»
Нагадаємо
- Станом на 1 жовтня 2020 року міжнародні резерви України становили $26 525,7 млн (в еквіваленті). У вересні вони зменшилися на 8,7% з огляду на проходження періоду пікових боргових виплат за зовнішніми зобов’язаннями держави.
- У 2019 міжнародні резерви зросли на 22% і на 1 січня 2020 склали $25,3 млрд (в еквіваленті).
- За підсумками 2018 року міжнародні резерви України зросли на 10,6% і на 1 січня 2019 склали $20,8 млрд (в еквіваленті).
Коментарі - 6
… бо йому даже в борг не дають.