Верховна Рада не змогла схвалити законопроєкт про внесення змін до Бюджетного кодексу, який є бюджетоутворюючим. Про це пише finclub.
Рада провалила розгляд держбюджету-2021
Як голосували
Спікер парламенту Дмитро Разумков повідомив, що під час наради з керівниками депутатських фракцій і груп досягнуто домовленості про те, щоб розпочати розгляд питань порядку денного з двох законопроєктів — про внесення змін до Бюджетного кодексу №4100 і про державний бюджет на 2021 рік №4000.
Він поставив законопроєкт про внесення змін до Бюджетного кодексу на голосування для прийняття за основу без обговорення. Після цього планувалося розпочати розгляд бюджету-2021 першому читанні.
Однак за зміни до Бюджетного кодексу проголосувало 225 депутатів із 226 необхідних.
Читайте також: «Огидна якість»: Гетманцев розкритикував проєкт держбюджету
Чому важливий законопроєкт
Даний проєкт закону є бюджетоутворюючим. Після провального голосування Разумков знову викликав до себе голів фракцій і депутатських груп.
Після короткої наради голова Верховної Ради дав доручення комітету з питань бюджету невідкладно зібратися на засідання для розгляду законопроекту №4100 і розглянути його на позачерговому засіданні о 12-й годині.
Разумков поставив на голосування законопроект №4100 для направлення його на доопрацювання. 262 голосами народні депутати підтримали цю пропозицію.
Передісторія
Нагадаємо, що розгляд парламентом держбюджету-2021 у першому читанні відкладався вже кілька разів.
Зокрема тому, що до проєкту бюджету-2021 надійшло більше 2,5 тис. правок на понад 1 трлн грн, що становить близько двох річних бюджетів.
Читайте також: Новий проєкт бюджету: кому підвищать зарплату і що чекає бізнес
2 листопада бюджетний комітет закінчив розгляд проєкту держбюджету на 2021 рік і рекомендував Верховній Раді схвалити його в першому читанні на засіданні 5 листопада.
Держбюджет-2021
Зокрема комітет запропонував збільшити доходи держбюджету на 20,2 млрд грн і здійснити певний перерозподіл видатків.
Держбюджет-2021 передбачає доходи на рівні 1,071 трлн грн, а видатки — 1,35 трлн грн. Дефіцит складає 270,4 млрд грн або 6% ВВП.
Коментарі - 6