Четвер продовжить традиції цього тижня і не дасть особливо розслабитися нікому — ні банкам, ні клієнтам, ні Нацбанку. Особливо в частині подальшої поведінки євровалюти і по золоту.
Пік президентської гонки в США: як реагує валютний ринок України
Тут основною причиною знервованості на ринку буде пік напруження пристрастей в президентських перегонах США та можливі наслідки від заперечення їхніх результатів одним з кандидатів.
На момент написання статті у Джо Байдена 264 голоси (треба 270), у чинного президента Дональда Трампа 214. Але не пораховані до кінця результати за кількома ключовими штатами. Трамп вже заявляв про те, що готовий у суді відстоювати свої права і якщо це станеться і підсумки виборів «підвиснуть» на час розгляду цих спорів у судах — фондові, валютні ринки і ринок золота можуть отримати серйозний струс.
Це негайно позначиться на парі євро / долар і на золоті, що призведе до стрибків котирувань євро та цінників по цьому дорогоцінному металу і в Україні. Тому — інтрига поки зберігається. На момент написання статті пара євро / долар перебуває у межах 1,1740 долара за євро, а золото торгується по $ 1910 за тройську унцію. Але в будь-який момент все може кардинально змінитися.
З внутрішніх чинників продовжать працювати:
1) Психологічний — як за рахунок можливих ралі по євро, так і за рахунок вже другого дня поспіль зміцнення позицій гривні щодо долара. Вчора він на міжбанку подешевшав до 28,43 / 28,445 гривень на кінець сесії і не виключено, що сьогодні з'являться бажаючі імпортери його підкупити на «низьких» рівнях. Це може додати попиту на валюту;
Відео: Прогноз курсу долара на листопад 2020. Чи очікувати обвалу гривні
2) Практично витрачена гривня від відшкодувань ПДВ експортерами, що змусить їх активніше продавати валютну виручку і спрацює на користь гривні;
3) Активізуються нерезиденти і «дочки» іноземних компаній в частині покупки дешевої валюти під репатріацію дивідендів і фіксацію грошових доходів від торгівлі з гривневими ОВДП. Це ключовий негативний фактор на валютному міжбанку сьогодні;
4) Поточна діяльність компаній — виплати зарплати персоналу за жовтень, оплата орендних платежів, закупівля сировини, матеріалів і товарів за господарськими операціями бізнесом. Зростання потреби в гривні позитивно впливає на ситуацію на українському міжбанку.
Відсутність активного зростання залишків на коррахунках банків (на ранок четверга 45,78 млрд гривень) — також підстраховує гривню на торгах.
За прогнозами «Мінфіну» сьогодні обсяг операцій на міжбанку складе до $ 170-210 млн при укладанні до 450-580 угод.
Курси міжбанку за прогнозом «Мінфіну» 5 листопада буде у межах: долар — коридор 28,30 — 28,55 гривень, євро — коридор 33,10 — 33,60 гривень.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть у межах: долар — коридор покупок і продажів 28,25- 28,60 гривень, євро — широкий коридор від 32,90 до 33,60 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 28,25 — 28,40 і продаж 28,50 — 28,66 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,40 — 28,46 гривень та продаж 28,50- 28,55.
Хочете знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі - 14
Повторю: 28.7-пик года!
Одно подтвердилось: заход при 28.3 был очень спекулятивный, в перспективе уже в минусе, но нал прием 28.3 потому при своих :)
«Где Нацбанк? Почему не покупает?» Один вопрос у всех« . Это супер коммент с еще одного »великого анализаторного сайта" kurs.... Но развод на ручном межбанке классический! Пока остается один маркер дна - это откуп НБУ. Если не выходит - значит знает, что загонит еще ниже... Ведь все в его руках, кран гривни прикрутили и долларр в низ, налили рефинанса - доллар в верх... Продали доллар по 28,64 и можно крутить гайки и откупить по 28.... терпилы же это все терпят...
Так НБУ головне добре, прибуток отримав продавши долари по 28.50+ Те ж саме було і перед введенням карантину, НБУ продавав по 28:50+ і відкупляв аж до 26:55. «Ручний» голова НБУ щось доволі непогано працює і заробляє прибуток в бюджет. Чи може все ж не ручний?)
Аж шкода порохоботів і решту неудачників «опозиціонерів», їм уже немає що придумувати: дефолтом і не пахне, ні Крим, ні Донбас Зе не здав, а навпаки, добився припинення вогню, приват Коломойському не віддають і щось взагалі притишкли вже приписувати його, курс жодного разу навіть не дійшов до рівня який був при Пороху, сам рейтинг пороха навіть гірше ніж у проросійських ватників, ніяк народ не полюбить їхнього дорогоцінного олігарха. Та навіть МВФ не послали, хоча останнє правда ще не точно :)