В авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) відзначили, що за три місяці весняного локдауна і повної зупинки регулярних рейсів компанія зазнала збитків у розмірі близько $60 млн. Про це авіакомпанія повідомила агентству «Інтерфакс-Україна».
Весняний локдаун і зупинка регулярних рейсів коштували МАУ $60 мільйонів
Як вистояла
Стабільність роботи авіакомпанії після часткового перезапуску польотів влітку була забезпечена екстренними антикризовими заходами з оптимізації витрат і ресурсів (скорочення фінансових витрат, штату співробітників, флоту повітряних суден).
Читайте також: МАУ закриває 5 зарубіжних представництв в зв'язку зі скороченням штату
«Фактично не отримавши підтримки з боку держави в критичний момент, на відміну від європейських перевізників, МАУ вийшла із ситуації власними силами. Відповідно на випадок повторення локдауна в авіакомпанії сформовано розуміння необхідних антикризових дій, проте значну роль у подоланні труднощів також відіграватиме відповідна позиція держави», — додали в МАУ.
Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень
Як вийде з кризи
МАУ розробила план антикризових дій на випадок суворого карантину в Україні, однак застерігає про наслідки подібного локдауна.
«Для наочності — одне робоче місце в авіації генерує п'ять у суміжних галузях, а це значить, що чергова стагнація авіаринку завдасть важкого удару як по авіакомпанії, так і гравцях інших галузей економіки країни», — заявили в компанії.
Читайте також: МАУ скорочує рейси і закриває ряд маршрутів
«З урахуванням перелічених наслідків першого локдауна бізнес як в Україні, так і в усьому світі сподівається на те, що повторення ситуації не буде. Результати повної зупинки роботи цивільної авіації і пасажирських перельотів загрожує великими соціальними й економічними загостреннями, критичними для добробуту будь-якої країни», — підсумували в МАУ.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 2