Міністерство цифрової трансформації зареєструвало у Верховній Раді законопроєкт, що дозволяє відомству запустити е-резидентство в Україні. Про це повідомила пресслужба міністерства.
Мінцифра впроваджує е-резидентство. Іноземцям буде простіше вести бізнес
Переваги е-резидентства
За задумом, новий проєкт міністерства дозволить іноземцям вести бізнес в Україні за досить привабливими умовами і без фізичної присутності на території країни.
Умови, які повинен створити проєкт е-резидентство для іноземних бізнесменів, що працюють в Україні:
- дистанційна реєстрація е-резидента як фізичної особи-підприємця;
- здійснення підприємницької діяльності в юрисдикції України;
- відкриття банківських рахунків онлайн;
- доступ до адміністративних послуг з використанням кваліфікованої електронного підпису.
Також будуть врегульовані механізми оподаткування е-резидентів.
Мета проєкту
«Мінцифра формує цифрову економіку країни, залучаючи іноземців віддалено вести бізнес в Україні. Проєкт е-резидентства дозволить фрілансерам з IT та креативної сфери дистанційно вести бізнес в Україні і розвиватися через партнерство з авторитетними світовими компаніями. Це поліпшить національний імідж України на міжнародному ринку IT і дозволить наповнювати державний бюджет за рахунок податків», — сказав віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Читайте також: Мінцифри запустило онлайн-гід по всіх держпослугах
«Уже набула чинності постанова «Про проведення експерименту з впровадження та реалізації в Україні електронного резидентства». Наступний крок — розробка відповідних нормативно-правових актів, якими будуть затверджені процеси надання послуг і сервісів для е-резидентства. Також уже підготовлена технічна документація для функціонування інструментів е-резидентства і розроблено веб-портал», — підкреслив заступник міністра з питань розвитку IT Олександр Борняков.
Читайте також: Півмільйона робочих місць. Мінцифри створить вільну економічну зону для IT-компаній
Раніше
Кабінет Міністрів України 6 лютого офіційно представив мобільний додаток «Дія», мета якого оцифрувати державні послуги та документи для українців.
У жовтні Національний банк спільно з Мінцифри спростив процедуру віддаленої ідентифікації і верифікації банківських клієнтів з цифровим паспортом у мобільному додатку «Дія».
Коментарі - 24
Зе слуги прямо с этого начали свою парламентскую деятельность - первый проект по загону айти-ФОП-ов в налоговое стойло появился в сентябре 2019, потом было ещё несколько.
Глава налоговой, к слову, не только айтишниками переймается -- в свежем интервью он делится планами по налогооблажению заробитчан, и плевать ему на законы об избежании двойного налогооблажения.
Так кто из нас двоих в лужу газует? Тот кто пытается обелить власть или тот кто указывает на то что власть пытается закрутить налоговые гайки и сделала уже не одну попытку?
Больше походе что в лужу дунул ты.
Получается тот самый офшор, которым так любят пугать пенсионеров.
Законопроект прямо запрещает э-резидентам иметь наемных сотрудников.
дада. каша :)))
Можно, конечно, и штаны на голове носить, и наверное кто-то так и делает. Просто это очень неудобно.
Условному пакистанцу тогда придется хлебнуть сполна все прелести наличия оффлайнового магазина в Украине. Если он к этому готов, то он уже давно здесь и никакое э-резиденство ему не нужно.
зачем иностранцам удаленно работать в Украине ?
А что, планы запретить айтишникам работать как ФОП-ы в заставить платить наравне с наемными рабочими 41,5% налога — уже забыты?
Тут ещё надо вспомнить что налоговая активно топит за КиК и БЕПС. А именно эти вещи анигилируют все выгоды от ведения виртуального бизнеса в Украине.
Во-первых и по текущему законодательству стран проживания фрилансеры они остаются налоговыми резидентами своих стран если регистрируют в Украине ФОП.
Во-вторых если бы они к примеру захотели открыть в Украине ООО по е-резиденству то бездумное впрыгивание Украины в БЕПС лишает их всех потенциальных плюшек — Украину будет сливать данные о виртуальности фирмы в их британии, германии и белоруси и они будут вынуждены платить налоги не в Украине (где они не факт что меньше), а у себя в британиях, германиях и белорусях. В задаче спрашивается: нафига им тогда е-резиденство?
Именно поэтому Эстония , введя это «резидентство» запрещает им работать в самой Эстонии...