23 жовтня 2020, 11:44 Читать на русском

НБУ роз’яснює: золотисті монети номіналом 1 грн є чинним платіжним засобом

Національний банк офіційно заявляє про чинність 1-гривневих золотистих монет. Регулятор   численні запитання громадян щодо законності таких платіжних засобів, як золотисті монети, на офіційній сторінці у фейсбуці.

НБУ роз’яснює: золотисті монети номіналом 1 грн є чинним платіжним засобом
Фото: dengi.ua

На чому наголошує Нацбанк

Усі золотисті гривневі монети номіналом 1 грн є законним засобом платежу. Ними можна вільно розрахуватися на території всієї України у будь-яких місцях – у магазинах, банках, транспорті, закладах громадського харчування та побуту та ін.

Крім того, монети номіналом 10 і 50 копійок, а також 1, 2, 5 і 10 грн теж залишаються дійсним платіжним засобом. Усі суб’єкти господарювання повинні приймати їх під час готівкових розрахунків.

Читайте також: Банки відмовляються приймати «старі» гроші: що робити

Цьогоріч Національний банк вилучив з обігу лише монети номіналом 25 копійок. Їх можна обміняти упродовж наступного року у відділеннях усіх банків. А потім упродовж ще двох років – у НБУ та уповноважених банках (Ощадбанк, Приватбанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ).

Обмін має здійснюватися безкоштовно та без обмежень.

У разі відмови банків приймати для обміну монети 25 копійок громадяни можуть звертатися зі скаргами до Національного банку. Усі факти НБУ ретельно перевірятиме та реагуватиме на них.

Коментарі - 1

+
+30
Strelok777
Strelok777
23 жовтня 2020, 17:52
#
Сколько идиотов в стране...
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама