21 жовтня 2020, 9:35 Читать на русском

Які вaлюти мoжуть замінити дoлap CШA

За словами гуру фінансових технологій і автора книги «Валютна холодна війна» Девіда Берча, якщо США не активізують свої зусилля в гонці цифрових валют, незабаром світове панування долара може опинитися під загрозою. Про це пише Happycoin.club.

За словами гуру фінансових технологій і автора книги «Валютна холодна війна» Девіда Берча, якщо США не активізують свої зусилля в гонці цифрових валют, незабаром світове панування долара може опинитися під загрозою.
Девід Бepч/Фото: bloomchain.ru

Сценарії Берча

Такий сценарій може призвести до того, що центральні банки по всьому світу (a також приватні компанії) запустять власні цифрові валюти, деякі з яких кинуть виклик долару в міжнародних платежах і світовій торгівлі.

Однак Берч вважає малоймовірним, що будь-який з цих конкурентів найближчим часом замінить долар як домінуючу світову валюту.

Читайте також: Крістін Лагард розповіла про перспективи цифрового євро

На його думку, ми наймовірніше побачимо співіснування широкого спектру валют, кожна з яких буде представляти інтереси і цінності певної спільноти.

«Припустимо, з'явиться ісламська цифрова валюта, у якої є певні характеристики, наприклад, відсутність відсотків або тому подібне. Можливо, мільярд людей захоче використовувати цю валюту. При такому сценарії контроль держави над грошима може бути значно ослаблений, тим не менш, урядам необхідно буде виконувати регулюючу функцію щодо цієї безлічі валют, в іншому випадку суспільство буде повалено в xaoc», — зазначив він.

Цифрова національна валюта стає популярною

  • 54% центробанків у світі, що беруть участь в опитуванні Світового банку в 2019 році, на даний час вивчають питання випуску власної цифрової валюти.
  • 32% поки не вивчали питання.
  • Тільки 15% після проведення досліджень прийняли рішення не випускати CBDC.

Раніше «Мінфін» писав, що цифрову ієну в середині літа почав тестувати центробанк Японії.

Читайте також: Mastercard запустила платформу для тестування національних криптовалюта

НБУ працює над цифровою гривнею

Як писав «Мінфін», Нацбанк України готовий випустити електронні гроші — е-гривню.

  • У 2018 році Нацбанк вже проводив пілотний проєкт і тестував використання електронних грошей серед своїх співробітників. Тестування базувалося на технології блокчейн та інфраструктурі платіжної системи «Простір».
  • В обіг було випущено обмежений обсяг електронної гривні — трохи більше 5000 грн. Вся емісія е-гривні ввійшла в обіг готівки поза банками.
  • За прогнозами регулятора, вже через 5-7 років близько 20% всіх гривень в обігу будуть повністю цифровими.

Коментарі - 29

+
+30
bonv
bonv
21 жовтня 2020, 9:51
#
Бакс всіх переживе!
+
+15
bonv
bonv
21 жовтня 2020, 9:52
#
Муж с женой отгадывают кроссворд.
Жена:
— Падшее существо, пять букв, последняя мягкий знак?
Муж быстро:
— Рубль!
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
21 жовтня 2020, 10:09
#
Ну появиться вместо FRS ещё несколько центров эмиссии - Telegram, Facebook, WeChat...

Переживём и эти проблемы...
+
+9
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
21 жовтня 2020, 10:53
#
Валюта це фактично боргове зобовязання емітента забезпечити її погашення товаром або іншою валютою. За баксом стоїть найбільша економіка світу, найбільш технологічна і передова. Євро також гарно забезпечене, юань сильно залежний від експорту, але також стійкий, бо Китай експортує все. А от росія, араби, частина Африки експортують нафту, ціна впала, валюта в шоці. З корпораціями ще гірше, наприклад, випустить Фейсбук нову мульку і у Твіттера акції вниз, відповідно і курс її валюти, якщо така буде. Кожен може стати емітентом валюти при бажанні, але як змусити массу людей її використовувати? Блокчейн дає можливість незалежних транзакцій, без банків... вільний оборот коштів. Але самі кошти хтось має випустити і чимось їх гарантувати. От Лібра мала гарантуватись пакетом з широким спектром акцій, це суттєвий плюс. Якби то були лиш акції ФБ, то така ідея навіть в газети не попалаб, то дохляк. Тому цифровізація ні з бубля, ні з гривні ні з юаня не зробить світового лідера, адже хто завадить долару зробити те саме. Буде так, як є, але процеси дещо інші. Поки не появиться технологічний прорив. В ідеалі, має бути актив, цінний, який не просто емітувати, як от золото. Але його роль в технологіях падає, лишається тільки блискуча цацка. Тому ми і не бачимо постійного росту. У бітка гарна ідея з халвінгом, яка стримує безмежний майнінг, але хто заважає змінити умови? Тому необхідно мати об'єктивний незмінний стопор неконтрольованої емісії.
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
21 жовтня 2020, 10:55
#
Читав про літій. Смішно, на перший погляд, але всі його запаси утворилися під час великого вибуху, а весь об'єм літію, який генерять зірки згорає після їх затухання чи вибуху, тому навіть через мільйони років він буде дефіцитом. І в цьому ракурсі біток і долар далеко позаду.
+
0
tracker
tracker
26 жовтня 2020, 4:29
#
А так же самый большой долг)))
+
0
MaestroDragon
MaestroDragon
21 жовтня 2020, 10:54
#
У всі віки у всіх народів... ЗОЛОТО, переживе усе!!!
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
21 жовтня 2020, 10:57
#
1800 потім 10 років 1100-1500... золото всіх переживе, але чи переживеш ти чергове падіння?
+
0
MaestroDragon
MaestroDragon
21 жовтня 2020, 11:16
#
В порівняні чого Ти береш до долара!?? А в довготривалій інвестиції і зберігання коштів...то золото, це не крипто валюта, ринок колихнувся і усе впало, а золото щодо гривні... Респект
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
21 жовтня 2020, 15:21
#
Так і доллар до гривні тільки росте, при чому, сильніше, ніж золото до долара. Ну і уяви ситуацію, ти весь вік працював, виходив на пенсію купив золота по 1800, щоб потім продавати по троху і жити, а тут хлоп і вже наступні роки у тебе золото по 1100, через пару років 1500… пів твоєї заначки в хлам. І ти 10 років чекатимеш закінчення коливання? Та за 10 років ти зійшов би на каку, якби таке сталося. До 2011 золото росло без падінь, потім тенденція змінилася. Де гарантія, що цього не станеться знову?
+
+37
bonv
bonv
21 жовтня 2020, 11:00
#
Золото неліквід, якщо говорити про прибуток:)
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
21 жовтня 2020, 11:45
#
Многие музеи мира в своих коллекциях выставляют артефакты, сделанные из этого «неликвида».

Возможно предназначение золота никак не связано в получением сиюминутной прибыли.

+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
21 жовтня 2020, 15:26
#
Але і для заощаджень середньостатистичній людині воно також не годиться. Нацбанкам так, музеям так, а населенню ні. Попробуй продати золотий витвір мистецтва за достойну ціну, тобі знадобиться 5 років лиш на експертизи та пошук покупця. Ліквідність низька.
+
0
arhimandrit
arhimandrit
21 жовтня 2020, 11:40
#
В чому принципова відмінність безготівкового доллара від криптовалют? як на мене, тільки в тому, що криптовалюти - якийсь пшик, котрий досі підтримується ентузіастами-геймерами й гравцями чорного ринку
+
0
Доктор Пилюлькин
Доктор Пилюлькин
21 жовтня 2020, 11:51
#
Отличие такое. Доллар — это деньги, со всеми вытекающими из этого определения свойствами (средство платежа, средство накопления и тд), а крипто — не деньги, а просто товар (воздух), который нужно продать за деньги, чтобы деньги получить и хоть что то купить. Причём покупать его у Вас никто не обязан! При нужде Вы это фуфло выставляете на типабирже ( а Инете Вы сами можете такую «биржу » без обязательств открыть) и ищите человека, дурнее Вас, желающего этот воздух купить. Вы уверены что всегда найдёте? Крипто имеет ликвидность близкую к нулю, а начнёт падать? Кто её тогда Вас купит?
И даже на гвоздик в туалете не повесите… нет её в бумажном виде. ;-)
+
0
tracker
tracker
26 жовтня 2020, 4:32
#
Тут речь идет о валютных биржах... 1 e-ен будет равен 0,999999-1,000001 ен. И не придется печатать бумажки, которые стоят дофига денег... выгода для центральных банков на лицо
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
21 жовтня 2020, 12:03
#
«В чому принципова відмінність безготівкового доллара від криптовалют?»

Безналичный доллар всегда можно конвертировать в наличный доллар один к одному и без ограничений…

А вот во что можно без проблем и ограничений конвертировать безналичную криптовалюту — это вопрос…
+
+15
Доктор Пилюлькин
Доктор Пилюлькин
21 жовтня 2020, 11:43
#
Дело идёт к 3-й мировой войне. И для  выживших в радиационной пустыне нескольких сотен человек лучшая валюта будет мука,кусок хлеба, крупа. На ближайшее время это будет актуально.
+
+15
Maleficarum
Maleficarum
21 жовтня 2020, 12:08
#
«Дело идёт к 3-й мировой войне.» Она  уже  идёт  через  пандемию  Правда  идёт  в  «щадящем  режиме»  Горячей  войны  не  будет  ибо  расчехлят  в  эдаком  варианте  супердержавы  ядерное  оружие  А  потом-  действительно  -пустыня  и    смена  уклада  жизни  для всех  а  главное  смена элит..  Это все  понимают  по  сей  причине  и  включён  «щадящий  режим»   через   мировую   пандемию..  Народ  мрёт -ценности остаются   Планета  не  загрязняется  радиоактивными  отходами..  А  больше  выкосить  народу  на  планете  можно  и  без  войны «горячей»  -всеобщий  голодомор  как  следствие  пандемии..  Такой  «призрак»  имеет    сценарий  к  воплощению  Пару лет   никто ничего  не  садит  не  убирает-    цепочки  логистики  разрушены-  вот  и  голод на  пороге... и  значит  новый  мор...
+
0
Daos
Daos
21 жовтня 2020, 12:25
#
Если Европа выпустит цифровой евро гораздо-гораздо раньше, чем США цифровой доллар, то доллар за всё это время существования цифрового евро и отсутствие цифрового бакса сдаст позиции существенно. Если америкосы замутят цифровой доллар раньше, то баксу пока ничего не будет угрожать. Уже есть востребованность цифрового доллара и евро, но их пока нет)
+
0
Daos
Daos
21 жовтня 2020, 12:27
#
А тем временем биткоин уже 12200. Вот, что действительно растёт в столь нелёгкое время)
+
0
Доктор Пилюлькин
Доктор Пилюлькин
21 жовтня 2020, 12:30
#
Билеты МММ росли гораздо круче!!!! Вот только одно но....... Их никто не покупал! :-)
+
0
Daos
Daos
21 жовтня 2020, 12:35
#
Знаю, многих бесит, что он растёт и к доллару и к евро и золоту. Но что поделать? Такова реальность)
Вас никто не заставляет его покупать. Пейте пилюльки и сильно не расстраивайтесь)
+
0
SkrudjMacduck
SkrudjMacduck
21 жовтня 2020, 15:33
#
Був він вже не раз по 12000. Був і по 19600. Далі самі знаєте, що сталося. Цого теліпає як собачого хвоста. Міцна валюта повинна бути стабільна. Якщо біткоїн буде рости, то кредитуватися ним ніхто не ризикне, якщо падатиме, то видавати кредитів ніхто не ризикне. А лиш для розрахунків... ну то такоє. Зараз крипта рулить, бо вона обертається поза банківською системою. Коли те саме запропонує фіат, тоді перевагою бітка стане лише... нічого. Але у валют буде перевага, до них звикли всі, вони менш волатильні та більш прогнозовані. А крипта буде аналогом казино, зросте чи впаде і все.
+
0
Daos
Daos
21 жовтня 2020, 17:41
#
Да, был и 19+ тыщ. (правда 5 минут и на небольших совсем суммах, но был) и очень хорошо помню, куда он потом направился. Также помню, что начинал он не с 19600, а с 0,0.
То, что его тэлипае, лично для меня огромный плюс. Если бы в 2009-м приклеили на него ценник, например 100$ и в 2020-м он стоил бы ту же самую сотку, то он мало кому был бы интересен. Да и такого быть не может.
Одно время гривну тоже нормально тэлипало, можно было неплохо заработать. Сейчас тоже тэлипае, но то уже копейки)
Конечно, кто-то зарабатывает, кто-то при этом теряет. Так во всём. Но кто покупал ещё по 600, по 1000+, по 2000+, по 3000+, 4000+, 5000+,  тот как минимум красавчик). А если ещё дешевле, то уже реально «не бедный» человек)
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
21 жовтня 2020, 18:55
#
«А если ещё дешевле, то уже реально «не бедный» человек)»

Для того, чтобы зафиксировать прибыль от вложения в биткоин и стать «не бедным» человеком — надо
обменять биткоин на фиат…

Считать «виртуальную» прибыль от владения биткоином — это всё натуральная фигня…
+
0
Daos
Daos
21 жовтня 2020, 19:57
#
Не обязательно, можно и в биткоине чувствовать себя отлично)
А обменять на фиат - это разве проблема?
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
21 жовтня 2020, 20:56
#
Так и физическое золото поменять на фиат тоже нет никаких проблем, кроме курсовой…
+
0
Daos
Daos
21 жовтня 2020, 21:12
#
Нет проблем. Согласен. Я и нигде не писал, что это проблема. Золото я тоже люблю. А на золоте в монетах можно не только НЕ попасть на курсе, а ещё и неплохо заработать)
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися
 
Реклама